המרפאה לתיקון שגיאות – בהנהלת  ד"ר רפי  קישון

מאת ד"ר רפי קישון | 30 ביוני 2008

המרפאה של רפי קישוןלאחרונה פירסמנו את מכתבו של ד"ר רפי קישון בנושא סמיר קונטאר, להלן עוד מספר עצות מועילות לבריאות הציבור. וכך כותב ד"ר קישון: "ברצוני  לתקן מספר  שגיאות נפוצות  בחשיבה  הקולקטיבית":

– שגיאה  נפוצה :  הכיבוש
   תיקון  השגיאה :  אין  כיבוש !
  היה  פעם  כיבוש (מוצדק, ממניעים הגנתיים)  אבל הוא הסתיים עם הסכמי  אוסלו . וזה  ההסבר  –      מאז  הסכמי  אוסלו :

–  הפלסטינים חיו חופשיים באוטונומיה מלאה.

–  ישראל רק פקחה עין ביטחונית מרחוק, כמו שבעלות הברית השגיחו על גרמניה גם עוד 50 שנה אחרי שגרמניה הייתה דמוקרטיה שוחרת שלום.

–   הפלסטינים בחרו בבחירות חופשיות את ההנהגה שלהם

–   לפלסטינים יש  צבא-משטרה משלהם (קיבלו אפילו נשק ותמיכה מישראל)

–  יש להם את כל רשויות השלטון כולל פספורטים משלהם.

–   יש להם רשות שידור ואמצעי תקשורת עצמאים

–  ממשלת ישראל ניהלה ומנהלת איתם מגעים להקמת מדינה פלסטינית

–   ראש ממשלת ישראל הציע להם את החזרת כמעט כל ההתנחלויות וחלקים מירושלים.

–   ישראל פרקה ישובים ועזבה לחלוטין את כל חבל עזה ובזאת הוכיחה שוב את רצינות כוונותיה

זה לא כיבוש – זה  הוא  סיום  הכיבוש !

שגיאה נפוצה : אז מה  עושים טנקים ישראלים ברמאללה ושכם? זה הרי כיבוש ,לא  כן ?
תיקון  שגיאה : לא ידידי, זה לא כיבוש!,  אלה הם פעולות ההגנה העצמית של ישראל נגד הטרור הפלסטיני  שרוצה לחסל את מדינת ישראל.
קודם הפלסטינים החלו לתקוף את ישראל ולשחוט את אזרחיה ורק אז החלו הטנקים לחדור לאוטונומיה הפלסטינית החופשית והעצמאית.  מאד חשוב לזכור את סדר העניינים.
 הסדר מאד חשוב – גם הנאצים לא הפעילו אלימות באירופה ובנו את אושוויץ כתגובה לפלישה להפצצות  ולכיבוש  של בעלות הברית – אלא  להפך – קודם הנאצים פתחו באלימות ורק אז בעלות הברית הלמו בהם חזרה בעוצמה ובכוח חסרי פשרות. סדר  העניינים מאד חשוב !  זיכרון טוב הוא ערובה לאינטליגנציה ולחשיבה נכונה.

– שגיאה  נפוצה : ההתנחלויות אשמות במצב,  צריך להחזיר את ההתנחלויות.
   תיקון  השגיאה :  ההתנחלויות  כבר  הוחזרו  לפלסטינים !
אהוד ברק – ראש ממשלת ישראל כבר  הציע לפלסטינים את החזרת כמעט כל ההתנחלויות לידיהם , וגם על ההפרש הקטן שנותר יקבלו פיצוי במקום אחר. כמו כן הוא הציע להם חלקים מירושלים.
 הפלסטינים סרבו כי הם רוצים לממש את זכות השיבה של מאות אלפי פליטים שונאי-ישראל לתוך מדינת ישראל – לא לתוך המדינה  הפלסטינית אלא לתוך מדינת ישראל – זו היא תחילת חיסולה של מדינת ישראל.
מאין יש לפלסטינים את החוצפה לדרוש זאת , אחרי שהם התחילו באלימות נגד היהודים בארץ ישראל וכל בעיית הפליטים היא תוצאה של האלימות הפלסטינית-ערבית-מוסלמית ? – הם יודעים שהם  יכולים לסמוך על תמיכת כל מדינות ערב המוסלמיות הרוצות בחיסול מדינת ישראל, וגם על מדינות אירופה הנוצריות הספוגות באנטישמיות פתולוגית מסורתית מתודלקת בצימאון לנפט של הערבים .


 – שגיאה  נפוצה : אין לנו מאבק נגד העם הפלסטיני עצמו אלא רק נגד ההנהגה   וארגוני הטרור.
   תיקון  השגיאה : יש לנו מאבק מר בעם הפלסטיני שהוא אכזר ומרושע יותר מהעם הגרמני הנאצי (לפחות באספקט המוסרי).
הסבר :
גם בעם הגרמני הנאצי  וגם  בעם הפלסטיני יש מיעוט קיצוני שעסק/עוסק ברצח שיטתי ומתוכנן של אזרחים חפים מפשע (נשים וילדים תמימים).
הרוצחים הנאצים דאגו להסתיר את העובדות האלה מכלל האוכלוסייה הגרמנית אשר לא ידעה על מעשי ההשמדה  אלא  בשלב  מאוחר מאד. לכן אנו לא יכולים בדיוק לדעת איך הייתה נראית התגובה של כלל העם הגרמני למעשי הרצח הללו.
הרוצחים הפלסטינים , לעומת זאת, דואגים לפרסם את מעשיהם בכל אמצעי התקשורת , הם אפילו מתחרים ביניהם מי ייקח אחריות על רצח הנשים והילדים.
 ומה היא תגובתו של העם הפלסטיני – האם הם רואים בהם רוצחים מתועבים שצריכים לעמוד  לדין? לא ולא –  הם רואים בהם גיבורים, דמויות מופת ,מודלים לחינוך הנוער, סמל לחיקוי והערצה.
הם עוזרים להם ותומכים  בהם ככל שיוכלו .   לכן זה הוא עם הגרוע  יותר  מהעם הגרמני הנאצי – לפחות באספקט  המוסרי הזה.

– שגיאה  נפוצה : האירופאים מעבירים על ישראל ביקורת עניינית ולגיטימית.
תיקון השגיאה: האירופאים (לא כולם) ממשיכים במסורת האנטישמית בת 1200  השנים, שבה התקשורת האירופאית מאשימה את היהודים בהאשמות חסרות בסיס.
במקום לתמוך ללא סייג בישראל הדמוקרטית המוסרית והצודקת, שהפסיקה את הכיבוש והציעה להחזיר את ההתנחלויות ולהקים מדינה פלסטינית עצמאית, הם תוקפים את ישראל ומסנגרים על הפלסטינים תאבי הטרור, הרוצחים אזרחים יהודים תמימים, והמנסים לחסל את מדינת ישראל על ידי מימוש זכות השיבה  האבסורדית.
 בגלל שכל אירופאי נוצרי קיבל בילדותו מסר שלילי חזק נגד יהודים  בגלל שהם רצחו את הבן של אלוהים  –  את ישו ,  אזי כל נוצרי נושא שנאה תת-מודעת וחבויה כלפי היהודים.
 את זה מנצלים הפלסטינים בהצלחה רבה.  מטרתה של ההסברה הישראלית היא לחשוף בפני האירופאים הנוצרים את הפתולוגיה שלהם כשלב ראשון בריפוי עצמי ובשינוי העמדה  כלפי  ישראל.
חשוב להסביר לאירופאים שבגלל עמדתם החד צדדית הם מונעים שלום באזור כי הם עוזרים לאמונה הערבית הקיצונית שניתן יהיה להשמיד עוד פעם את היהודים והפעם שוב בעזרת תמיכתם  של האירופאים.


 – שגיאה  נפוצה : אריאל שרון והיום אהוד אולמרט עושים  הכול כדי להלחם בטרור.
תיקון  השגיאה : אריאל שרון ואהוד אולמרט כמעט ולא עושים שוב דבר מהותי כדי למגר את הטרור הערבי-מוסלמי-פלסטיני.
הם אמנם שולחים את חיילינו  לרדוף בסמטאות אחרי טרוריסט זה או אחר, אבל הם מחמיצים  את הדבר המהותי והעיקרי : ההנהגה הפלסטינית היא זו שצריכה להלחם בטרור.  לכן נעשה הסכם אוסלו וכל מה שאחריו.
 אחרי ה  11/9  דברים השתנו בעולם – מאז אותו יום כל מי שמאפשר טרור מהשטח שלו מות יומת , גם אם הוא מנהיג פוליטי נבחר . (ראו מקרה הטליבן וקדאפי)
רק ישראל לבדה, מסיבה לא ברורה, נותנת להנהגה הפלסטינית ולמנהיגי האזור לעסוק אינטנסיבית בטרור בלי שהם יצטרכו לשלם מחיר אישי – זו היא פגיעה אנושה  בכושר ההרתעה של מדינת ישראל.
זו היא בכייה לדורות שתשוב ותצית מאבקים אלימים, רווי דם של יהודיים חפים מפשע,  בשנים הבאות.
משום מה, ולא ברור לי למה , ממשלת ישראל שכחה לתת להנהגה הפלסטינית (במיוחד ערפאת)  אולטימאטום ברור והגיוני, לאמור : הסגירו לידינו את ראשי ארגוני הטרור , ו?לא, אתם תהיו אחראים אישית לכל מעשה טרור ואתם תשלמו מחיר אישי כבד על כל מעשה טרור.

גם אם הם יחתמו איתנו היום על הסכם  שלום , בעוד 10-20  שנים הם ישובו לטבוח באזרחים יהודים כי אין להנהגה שלהם כל פחד . למה להם לא לנסות? הרי בהם אישית לא יפגעו. רק החיילים הישראלים המסכנים (לא החרדים שלהם אריאל שרון ואולמרט  מאפשרים להשתמט  משרות)  יצטרכו להתרוצץ בסמטאות ולחפש טרוריסטים.

 – שגיאה  נפוצה :  הפלסטינים ומדינות ערב רוצים בהקמת מדינה פלסטינית חופשית ליד ישראל.
תיקון  השגיאה : מי שעיניים בראשו מבין היום בצורה  ברורה שהפלסטינים בתמיכת כל מדינות ערב וחלק גדול ממדינות האסלאם הגדול,  שואפים בעצם לחסל את מדינת ישראל ולהקים מדינה פלסטינית במקומה.  דוגמא קטנה אחת לכך היא ההתעקשות על זכות השיבה לתוך ישראל  שפרושה הוא אחד : חיסול מדינת ישראל מבפנים על ידי מאות אלפי פליטים פלסטינים שונאי-ישראל.
אם ישראל לא תדע ליצור מאזן אימים ולא תדע להחזיר לידיה את כושר ההרתעה , המתקפות עליה מסביב רק ילכו ויתגברו.

שגיאה נפוצה: אי אפשר לפתור את הסכסוך עם הפלסטינים בכוח
תיקון השגיאה: רק בכוח אפשר לפתור את הסכסוך .
 בדיוק כמו שבעלות הברית הכניעו את גרמניה הנאצית  רק בכוח ברוטאלי חזק, חסר רחמים ובלתי מתפשר . עריה של גרמניה הופצצו עד חורבה, מיליוני אזרחים מתו והמדינה נכבשה נקרעה לחלקים כוחות כיבוש ישבו בה עוד 50 (!) שנה אחרי שהפכה להיות דמוקרטיה ידידותית לסביבה.
עד היום יש בגרמניה התנחלויות זרות – התנחלות צרפתית בחבל אלזס-לוריין, התנחלות צ'כית בחבל הסודטים, התנחלות פולנית בפרוסיה המזרחית. וכל העולם כולל גרמניה מקבלים ומבינים שזה עונשה של גרמניה  התוקפנית.
כך גם היה היחס ליפאן אשר הוכנעה בכוח ברוטאלי חסר פשרות ללא משא ומתן אלא רק כניעה מוחלטת – אחריה הגיעה הפשרה והיחסים הטובים.
לכן יש לרסק את הטרור הפלסטיני בכוח רב  ולהביא את הפלסטינים להכרה שהטרור רק יגרום לאבדנם.
ברגע שהם יפסיקו את הטרור ויוכיחו שליטה בשטח שברשותם יש להתחיל במשא ומתן איתם. חשוב להיות נדיבים   ורחבי לב  אבל לא נאיבים.

 – שגיאה  נפוצה: ההסברה הישראלית עושה הכול כדי להסביר את עמדתה הצודקת של ישראל בעולם
תיקון השגיאה : ההסברה הישראלית היא כמו המפלצת מלוך-נס : יש שמועות שהיא קיימת אבל איש בעצם לא ראה ולא שמע אותה.
ההסברה הישראלית לא מנוהלת בצורה טובה ומתואמת.  רוב המסבירים הישראלים מנסים בצורה מגומגמת ומתנצלת להסביר שאנחנו בעצם לא נוראים כל כך . במקום לתקוף חזרה באגרוף מכוון לבטן את השקרנים והמשמיצים ולגרום להם להתפתל בתירוצים ובהבהרות. לשים מראה מול פניהם שתחשוף את הצביעות האיומה שלהם ותגרום להם להכות על חטא.

 – שגיאה  נפוצה : החרדים הם מרכיב לגיטימי בחברה  הישראלית הדמוקרטית
תיקון השגיאה : החרדים הם כת דתית קיצונית שאנשיה לובשים מדים, זו  היא כת קיצונית המחנכת את ילדיה במוסדות סגורים של הכת ומונעת מהם מגע והתערבות עם החברה החילונית והמסורתית הדמוקרטית שמסביב.
זו היא כת שמטיפה להשתמטות משרות צבאי,למרות המצב הביטחוני הקשה,   ובזאת מפקירה את דם ילדינו.
זו היא כת המטיפה  להריסת מדינת ישראל היהודית-דמוקרטית בשאיפתה להקמת מדינת הלכה.
זו היא כת המטיפה ומחנכת לבוז לשלטון החוק.
לכן אין איש בעולם שמבין מדוע ממשלת ישראל טורחת לתת כל כך הרבה כסף לאנשים אלה, ובכך מאיצה את חורבנה העצמי  ???!!!

הוספת תגובה