בגדי המלך החדשים

מאת בועז ארד | 17 ביולי 2009 פורסם בטור "על הכוונת" ב"מקור ראשון".

ביד גסה תפר אריק קליין, הנוכל המדופלם, את טלאי הגירסה האחרונה של "בגדי המלך החדשים". בחנות בפתח תקווה רכש מדבקות זיהוי למניעת גניבות מחנויות, ממתכנת בקפריסין הזמין דמו המדמה מוניטור שמשמיע "ביפ, ביפ", כתב כמה אימיילים ויצא לדרכו להפיל בפח ולבזוז את זמנם, שמם הטוב וכספם של השוטים התורנים.

התמזל מזלו הרע ובין הקורבנות נמצא גם בכיר המוסד לשעבר חגי הדס, שזה עתה מונה לטפל בתיק גלעד שליט והוכרז כ"דירקטור" בחברת הרמאים. אריק קליין וחגי הדס אינם דוגמאות נדירות, גם אם הפרשה העסיסית האחרונה בה מככבים השניים גרמה נזק לממציאים אמיתיים הרי שהיא אינה המורכבת והמסוכנת מבין הפרשות המתרחשות סביבנו. "חייטים" מתוחכמים יותר ו"מלכים" פותים מהם מודדים את מידותיה של התרמית הבאה ברגע זה ממש. התרמיות הגדולות באמת מגיעות עד אלינו ומאיימות להחריב את איכות חיינו.

 

אחת התרמיות הגלובליות שזמנה להיחשף כבר עבר מזמן נרקמת מאז שנות השבעים. אז היה ברור "לכל" כי המין האנושי גורם לעולם להתקרר בקצב מאיים שיסתיים בקפאון נצח והשמדת המין האנושי. בשנת 1976 כתב לוואל פונטה ( Lowell Ponte ) בספרו רב המכר: "ההתקררות: האם התחיל עידן הקרח הבא?" את הדברים הבאים: "זאת היא עובדה מקפיאה: ההתקררות הגלובלית מציבה בפני המין האנושי את האתגר החברתי, הפוליטי, החשוב ביותר עימו הוא התמודד מזה עשרות אלפי שנים".

ספרו של פונטה עדיין ממשיך להימכר אך הוא כבר אינו מייצג את דעותיו של האיש שהתפכח בינתיים וכך הוא מסביר: "העיתונות השמאלנית ממשיכה לצטט מדעני פשפשים אודות התחממות גלובלית – ובכלל זאת חוזי קיצים שרק לפני שלושה עשורים חזו קיפאון של הפלנטה בעידן קרח המגיע במהירות. (עלי לדעת זאת, הוא מעיד על עצמו, בהיותי המחבר של ספר אקלים רב מכר בהוצאת פרנטיס), כפי שכבר זיהיתם בוודאי כל חוזי הקץ השמאלנים – אפקט החממה אועידן הקרח, רטוב או יבש, ריבוי ופיצוץ אוכלוסין או הכחדה דרסטית – מבקשים את אותה התרופה. אנו חייבים ממשלה גדולה יותר, עוד תקנות ממשלתיות ושליטה, מיסים גבוהים יותר, ועלינו לצמצם את חירותו של הסקטור הפרטי אם נבקש לשרוד את הסכנה האופנתית השנה."

מאז נכתבו הדברים בנה את עצמו אל-גור, סגן נשיא ארה"ב לשעבר, בסיוע ועדת פרס נובל, תנועות ירוקות, מהפכניםבגרוש ופוליטיקאים תאבי כוח ותקציבים כמציל האנושות תוך שהוא מפיץ את הנבואה המאיימת על התחממות גלובלית. אל-גור ממשיף לשרוף טונות של דלק כשהוא מדלג במטוסו כשגריר עולמי של נבואות הקץ בליווי ספרו וסרטו "האמת המטרידה".

לכל פעולה יש מחיר; באותה השנה בה הוענק הפרס לאל-גור העדיפה אותו ועדת הפרס על פניה של מצילת עולם אמיתית. חסידת אומות העולם אירנה סנדלר. במהלך המלחמה הצליחה גברת סנדלר להציל 2500 ילדים יהודיים מגטו וארשה, מצאה להם משפחות אומנות תחת זהות בדוייה ושימרה את שמותיהם המקוריים על מנת להציל גם את זהותם ומורשתם. זאת תוך סיכון נפשה, ועמידה במבחנים של עינויים נוראיים מידי הגסטאפו.

האם תופר לנו אל-גור את "בגדי המלך החדשים" והאם מנהיגי העולם המערבי שזה עתה התכנסו למדוד את אותם בגדים בפסגת המדינות המתועשות משולים לאותם מלכים פותים? כך זה נראה. עכשיו לאחר שטפחו מנהיגי העולם המערבי זה על כתפו של זה ושיבחו זה את מלבושו של זה, הם יכולים לחזור למדינותיהם ולהרים מיסים ומכסות בשם "ההגנה על העולם".

לשמחתנו מסתובבים בעולם עוד אנשים ביקורתיים הצועקים כי המלך הוא עירום. אחד מהם הוא ג'ון קולמן, המייסד של תחנת חיזוי מזג האוויר הטלויזיונית הראשונה בעולם שהודיע לאחרונה על כוונתו לתבוע את אל גור בשל הונאה. "ניסינו שוב ושוב לארגן עימות עם מדענים מכל צד" מסביר קולמן, "אל גור ואנשים התומכים בו ואחראים לדו"חות האו"ם בנושא, הודיעו לנו כי הם לא מוכנים לכך היות והוויכוח נגמר….". כעת מסביר קולמן, אספנו כבר 30 אלף מדענים כשתשעת אלפים מהם בעלי תארים שלישיים, ועדיין לא מקשיבים לנו… אולם אנו חייבים להשמיע את קולנו ולכן החלטנו לפנות לבית המשפט.

גם בישראל מאיימות התרמיות הגלובליות על איכות חיינו, אם נזכור ונזכיר את סיפורו הנפלא של הנדרסן "בגדי המלך החדשים" אולי נוכל לפתח את מערכת החיסון הנדרשת.

הוספת תגובה