נוני דרוויש – קול  ערבי למען ישראל

מתוך: אתר דרכי תקווה | פורסם 4 באפריל 2007

גב' דרוויש ילידת קהיר, התחנכה בשנות החמישים ברצועת עזה, אביה נשלח לעזה לפי הוראותיו של נשיא מצרים גמאל עבדל נאצר כדי לפקד על פעולות הפדאיון נגד ישראל. הפדאיון היו ארגון הטרור הראשון מארצות ערב שנשלחו לנהל פעולות גרילה בשטחי ישראל, כדי לגרום לעם היהודי הרס ומוות ככל שניתן.

נוני גדלה באווירה זו של שנאה לוהטת לישראל, כשאביה משמש ראש חץ לשאיפת העולם הערבי להרוס את ישראל. הואיל ומשפחתה נשלחה ע"י נאצר לחיות באזור הקרבות של עזה, היא ואחיה למדו בבתי ספר פלשתינאיים, שם ספגה אינדוקטרינציה קיצונית של שנאה ואנטישמיות.

בשנת 1956, אביה נרצח במהלך הג'יהאד נגד ישראל. הוא הפך לגבור לאומי, ל"שאהיד" ולסמל ההתנגדות למדינה הציונית. נוני היתה רק בת 8. היא האמינה שתרבות הג'יהאד והאנטישמיות הפרועה גרמה למותו, ומגיל צעיר זה היא דחתה את התרבות הזו ואת השנאה שהיא ליבתה.

אמה לקחה אותה חזרה לקהיר, שם גדלה נוני עד לבגרות, והגיעה לבסוף ללימודים באוניברסיטה האמריקאית של קהיר, שם קבלה את התואר הראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. כשעבדה כעורכת ומתרגמת בסוכנות החדשות של המזרח התיכון, היא השתתפה במספר וועידות בינלאומיות. משם צמח רצונה לחיות בחו"ל, ולהגעתה לארה"ב בשנת 1978.

החיים באווירה החופשית של אמריקה הובילו אותה להכרה בהשפעה האיומה שהיתה לאינדוקטרינציה המרושעת, אותה ספגה עם כל הילדים הערבים. לאחר שנים, בעקבות הטרגדיה של 11 בספטמבר, היא התחילה לכתוב מאמרי תמיכה בישראל והתנגדות לתרבות האיסלאמית העכשווית המטפחת שנאה ואלימות.

נוני דרוויש מאמינה שסוג האיסלאם המופץ ברוב המסגדים בארה"ב הוא חתרני, קיצוני ומושפע מסדר-יום וואהבי רדיקלי. היא משתוקקת לראות רפורמציה משמעותית בחינוך האיסלאמי, כדי שישוב לבטא את הטוב שבאיסלאם – כך שמוסלמים יוכלו לתרום להתעלות הרוח האנושית ולקידום הציוויליזציה, כפי שעשו במאות קודמות.

ביחס לזכויות האדם, כבוד ושוויון במסגרת החוק, היא תומכת במזרח תיכון מגוון עם הגנה על כל המיעוטים, כולל יהודים ונוצרים. היא מאשימה את התקשורת הערבית ואת שקריהם של מנהיגי ערב כאחראים למידע השקרי ולהסתה של "הרחוב הערבי", מה שגורם לזעם ולאלימות.

נוני נשואה ואם לשלושה, כותבת עצמאית, מתרגמת ומרצה מבוקשת. מאמריה פורסמו במסגרות רבות והיא מעבירה הרצאות מחוף לחוף עם מסר של פיוס, כבוד והבנה הדדית.


 

נוני דרוויש – על תרבות הג'יהאד מתוך הסרט "Obsession" לצפייה ישירה הקישו כאן

מתוך הרצאתה:

תהיה זו טעות לחשוב שתמיכתי בישראל מבטלת את אהבתי למוסלמים ולאיסלאם, מקורותי הלאומיים. יש לי סיבות רבות לתמוך בקיומה של ישראל.

ראשית, ישראל אינה מהווה איום על עמי ערב. שום אדם שפוי לא יחשוב שישראל תרצה לכבוש את דמשק, קהיר או בגדאד! נוח לדיקטטורות המושחתות של המזרח התיכון להאשים את ישראל והמערב כאחראים לבעיות הערביות. זה מאפשר להן להמשיך את משטרי הדיכוי שלהן, ללא חשש מפני התקוממות פנימית וללא מאמץ ממשי לשפר את תנאי החיים.

שנית, ישראל מהווה נכס לאזור מבחינה כלכלית, תרבותית והיסטורית. תרבות המזרח התיכון עשירה יותר כשישראל נמצאת בשטח. המורשת היהודית קושרת אותנו למקורות ההיסטוריים של האזור. המצרים מתלוצצים שחצי האי סיני היה סתם מדבר עד שישראל כבשה אותו והחזיקה בו בשנים 1967-1973. בתקופה קצרה זו, ישראל הצליחה לבנות תשתית וכמה בתי מלון מהודרים.

שלישית, אני מאמינה שהיהודים הם אנשים מיוחדים. בילדותי הלכתי לבית ספר פלשתינאי והמילה "יהודי" העבירה בי צמרמורת של פחד. אדם יהודי תואר כתת-אנושי, כ"חייזר מרושע מהחלל החיצון" המתכנן להרוס את העולם. אחרי שעברתי לארה"ב והתחלתי להכיר יהודים, השאלה נפתרה סופית: "היהודים בסדר גמור". גיליתי גם שרובם לא הפלו אותי לרעה בגלל מוצאי. את המשרה הראשונה שלי קבלתי מאיש עסקים יהודי קטן, וכשעברתי לדירה הראשונה שלי, באו הוריו הנחמדים וברוב נדיבותם נתנו לי את כל הכלים והחפצים המיותרים בביתם. לא אשכח את טוב לבם.

לפני מספר שנים אחי נלקח בדחיפות לבית החולים הדסה בירושלים, שם נתנו לו שלושה אחוז סיכוי לחיות. הוא שכב ללא הכרה בבית החולים כמעט שלושה חודשים. חייו ניצלו הודות למאמציהם ההרואיים של הרופאים ואנשי הסגל היהודים. למיטב ידיעתי, בית החולים הדסה מטפל בערבים רבים. אמי היתה עם אחי בירושלים שלושה חודשים והתפעלה מאד מיחסם החם ומנדיבותם של כל הסובבים ובמיוחד של משפחה יהודית שחיה בארץ ערבית לפני 1948. הם ביקרו בקביעות את אמי בבית החולים ועודדו אותה מאד. משום כך אני חושבת שיהודים הם אנשים מיוחדים.

רביעית, אני פוחדת מן התרבות המוסלמית המתנשאת של ימינו וממדינות המשטרה הטוטליטריות שקמו ברוב ארצות ערב. החיים החופשיים בארה"ב פקחו את עיני לראות כמה גרוע המצב בעולם הערבי. השנאה הערבית והמוסלמית ליהודים מפחידה אותי ואני חושבת שהיא הרסנית ביותר לנשמתי ולאנושיותי. לא צריך להיות יהודיה כדי לרצות להתנגד לשנאה הזו. צריך רק להיות אנושי.

כל הבט של התרבות והתקשורת המוסלמית מכוון לשנאת ישראל ולחיסולה. אבל אם לא היתה ישראל, מה אז? האם הם היו חיים באושר ובעושר? האם דיקטטורים ערביים היו פתאום מתחילים לכבד מדינות מוסלמיות שכנות? לא נראה לי. ישראל היא התרוץ להפעיל טרור נגד המערב.

ערב הסעודית ומדינות מוסלמיות אחרות משקיעות כספים בבניית מאות מסגדים בבריטניה, בארה"ב וברחבי העולם. חלק ממסגדים אלה משמש לטיפוחם וגיוסם של טרוריסטים ומפיץ גרסאות קיצוניות של האיסלאם, כמו המסגד שנתן השראה לג'ון ווקר ולהוריו לשלוח אותו לתימן בגיל 16 ללמוד ערבית ואיסלאם! כולנו יודעים את סוף הסיפור. מעניין מה היה קורה אם היינו מנסים לבנות כנסיה או בית כנסת בארץ ערבית.

לבסוף, אני תומכת בישראל בגלל שמירתם על היהדות, שהיא מקורן של שלוש הדתות הגדולות. המזרח התיכון יהיה תרבות עשירה יותר אם שלוש הדתות יוכלו לפרוח ולהתקיים זו לצד זו בשלום. אני מייחלת שהאיסלאם יראה קצת גדלות רוח ויקבל את העם היהודי ואת מדינת ישראל. אני חולמת על היום שהמוסלמים יקבלו בברכה את הקיום היהודי במזרח התיכון ויבינו שהדת היהודית אינה מציבה מולם שום איום. הערבים צריכים להניח את נשקם ולהיות אסירי תודה על עושרם ועל ארצותיהם, מן האוקיאנוס ההודי ועד האוקיאנוס האטלנטי.

הבה נתפלל שהשפיות וההגיון ישובו בהדרגה לתודעת המוסלמים ושהאל ייתן להם חוכמה ואומץ לחיות בדו-קיום עם ישראל ותרבויות אחרות. זו הזדמנות פז למוסלמים להראות לעולם שארץ הקודש יכולה להפוך לקדושה באמת אם יתייחסו ליהודים בכבוד המגיע להם באזור. לאור השלום שכרת עם ישראל נשיא מצרים המנוח, אנואר סאדאת, אני רוצה להושיט יד של שלום לחברי היהודים, יד של אשה אחת ממוצא ערבי-מוסלמי.

קישורים:

האתר ערבים למען ישראל 

הוספת תגובה