להקטין את הנזק מהחלטה רעה

מאת: יוסף דוריאל | 2 ביולי 2008 

סמיר קונטאר וברגותי בכלא בצילום בבית המשפחההניצחון של החיזבאללה בשחרור סמיר קונטאר יכול גם לשמש כבומרנג נגדם. מערך הסברה לאומי ראוי לשמו חייב לדעת איך לנצל את זה בחזית הלוחמה הפסיכולוגית.

לא אחזור כאן על ההמלצות שנתתי בכל פורום אפשרי כיצד לשחרר את חיילינו החטופים. המערכת שלא מסוגלת לחשוב מחוץ לקופסה הסגורה של עשיית "עסקות", לא מבינה שעצם המושג "עסקה", כשמדובר במילוי חובת מדינה ריבונית כלפי חייליה ואזרחיה – הוא מב?זה ופסול. אבל, גם במצב המביש החדש, כשהתעמולה האסלמו-נאצית מציגה את ניצחונה והופכת את סמיר קונטאר – מרוצח שפל של ילדה קטנה – לגיבור כלל-ערבי, היא חושפת נקודת תורפה שצריך מייד לנצל אותה בקנה מידה בינלאומי.

תמונה של הילדה שנרצחה, עם תיאור מלא של צורת הרצח, צריכה להיות מופצת לכל פורום עולמי אפשרי, עם תמונת הרוצח שהפך לסמל "לוחמי החופש" הערבים. מה היה קורה לו בישראל היה מופיע חייל שמקבל אות גבורה על שרצח את הילד מוחמד א-דורה? הפוגרום התקשורתי, חובק עולם, שפרץ על סמך אותה הצגה מבוימת היה מתגמד ביחס למה שהיו עושים לנו על התרברבות ברצח ילד בכוונה תחילה. לכן, מייד – בשיא חגיגות הניצחון של הרוצח המשוחרר – על ישראל להציג סימן שאלה גדול על לגיטימיות ממשלת לבנון שבה שותפים מייצגי הרוצח השפל. ואסור להרפות מזה, כפי שהתעמולה האסלאמו-נאצית לא מרפה מעלילת הדם של "רצח מוחמד א-דורה". ואין לסיים פרשה זו עם קבלת גופות חיילינו שנרצחו על אדמת ישראל. אדרבה, יש כאן "קייס" לדרישה תקיפה – לתבוע את הרוצח לדין בבית המשפט הבינלאומי לפושעי מלחמה, ולדרוש מממשלת לבנון להסגיר אותו לשם כך, כפי שדורשים מסרביה להסגיר את הרוצחים המסתתרים בקרבה. האם רק רוצחים סרביים צריכים לעמוד שם לדין?

ואין זה משנה אם קואליציית הצבועים באירופה תתחמק מלדון בדרישת ישראל. עמידה עיקשת על דרישה זו צריכה להיות חלק מהמלחמה שלנו. ואחרי סמיר קונטאר צריכה לבוא רשימה נוספת של פושעי מלחמה איסלאמו-נאצים, עם אותה דרישה. ובהסתמך על תקדים הטריבונאל הבינלאומי במשפט פושעי רצח-העם ברואנדה, שקבע שהמטיפים לרצח אשמים במידה שווה עם הרוצחים – לדרוש להעמיד לדין את כל המטיפים האיסלמיסטים לרצוח יהודים. שמותיהם וכתובותיהם ידועים לכל, ואין שום הצדקה לחסינות שניכסו לעצמם. ובמיוחד – אחרי שנשמע אותם מהללים את גבורתו של הרוצח הנתעב. למה רק קציני צה"ל, שפעלו לפי כל כללי המלחמה הבינלאומיים, צריכים לפחד מצווי מעצר שמחכים להם בנמלי תעופה באירופה? ממשלת ישראל לא יכולה להתחמק מהאחריות האלמנטארית להגן על ריבונות המדינה, כבודה, וביטחון הפועלים בשמה בכל מקום בעולם. יש מי שיבין זאת אצלנו?

הכנות למסיבת השיחרור בלבנון

בתמונה מעל: מכתבת ערוץ 10 על ההכנות לחגיגות השחרור של קונטאר – התקשורת הישראלית שומרת על יחסים של עידכון שוטף עם משפחת קונטאר (על רקע התמונה משודרים דברי האח של קונטאר)

בתמונת הכותרת(בראש הכתבה): צילום משותף של קונטאר עם ברגותי – המוצב בבית משפחתו של קוטאר וחושף את הרפיסות הישראלית המאפשרת חבירת טרוריסטים מהגדה ומלבנון לשיתוף פעולה ומתן צינור מידע פתוח בינהם לבין העורף הלוגיסטי והמורלי בלבנון.

הכותב התמחה במחקר ותכנון אסטרטגי

הוספת תגובה