התרמית הגדולה

אנכי | 5 ביוני 2009
כאשר הוא פותח בהצהרה על חשיבותה של האמת והכנות הפך אובמה את היוצרות כאשר הוא כינה את העימות בין ערכי השכל והחירות עם האיסלם הרדיקלי "חוסר כנות", את המציאות המזוייפת אותה הוא מציג כאיסלם הנאור הוא מכנה "אמת".
מול ההתקפה המושגית הזאת אומר אנדי קלרסון "אין הרבה הונאות או פשעים גדולים יותר שאי פעם בוצעו על ידי נשיא אמריקאי מאשר זה שבוצע על ידי הנשיא ברק אובמה היום." את עומק הבגידה המוסרית והפילוסופית אותה ביצע אובמה מנתח קלרקסון במאמרו: "לארצות הברית של אמריקה ולאיסלם אין שום יסוד משותף". את הקידמה והנאורות אנו חייבים למסורות של חוכמת יוון העתיקה שהשתמרו למרות האיסלם ולא בזכותו.

אמש הופיע ד"ר ירון ברוק, המנהל של מרכז איין ראנד בוושינגטון בתוכניתו של גלן בק. התכנית עסקה בהחמצה הגדולה של המלחמה באיסלם הטוטליטרי, החמצה שהחלה בחוסר היכולת של ממשל בוש להגדיר את האוייב וממשיכה בסופה הבלתי נמנע בטישטוש ערכים מוחלט על ידי אובמה.  ראו כאן.
רוברט ספנסר החרוץ ובעל כוח הסיבולת מג'יהאד ווטש טרח לנתח את כל נאומו של אובמה פסקה אחר פסקה במאמרו "שטחיות ונאיביות" – כאן. כאשר ציין אובמה כי הוא חש כבוד להיות האוניברסיטת אל-אזהאר, המגדלור של הלמדנות האיסלמית, לא חוסך ממנו ספנסר את המפגש עם המציאות ומזכיר לאובמה כי זאת האוניברסיטה שהשייח' הגדול שלה, מוחמד סעיד טנטאווי העניק את אישורו – על בסיס הנמקה איסלמית– לפיגועי ההתאבדות. יש צורך בעצבים יציבים ואורך רוח על מנת לנתח את הנאום של אובמה עד תומו – לרוברט ספנסר יש משניהם.

תעלולי הדמגוגיה של אובמה אינם חדשים, כאשר התייצב הנשיא בוש בכנסת ישראל ואמר: "יש המבקשים להאמין שעלינו לנהל משא ומתן עם הטרוריסטים והקיצוניים כאיו טיעון גאוני כזה או אחר יכול לשכנעם כי טעו לאורך כל הדרך, שמענו הזיה טפשית זאת בעבר. כאשר פלשו טנקים נאציים לפולין ב-1939 הצהיר סנטור אמריקאי: "אלוהים, אילו רק יכולתי לדבר עם היטלר…כל זה יכול היה להימנע". מוטלת עלינו המחויבות לקרוא לדבר זה בשמו – הנוחות המזוייפת של הפייסנות שהוכחה כמופרכת שוב ושוב לאורך ההיסטוריה." על כך הגיב אובמה במהלך מסע הבחירות שלו: "ביום בו היינו אמורים לחגוג את היובל לעצמאות מדינת ישראל הוא מאשיםאותי ודמוקרטים אחרים שאנו רוצים לנהל מו"מ עם טרוריסטים ואמר כי אנו פייסנים ואיננו שונים מן האנשים שרצו לפייס את אדולף היטלר. זה מה שג'ורג' בוש אמר מול הכנסת בישראל. זה בדיוק אותו הסוג של התקפה דוחה שמפלגת את ארצנו ויוצרת כלפינו ניכור בעולם".

הוספת תגובה