נאום עם-הארץ מקהיר

מאת: אהוד בן עזר | 8 ביוני 2009 פורסם במקור במכתבו של בן עזר

ה?ב?ו?ר ועם הארץ בתולדות המזרח התיכון מדבר בקהיר: עם זאת, הקפיד הנשיא להתייחס גם לצד הפלסטיני בסכסוך ואמר כי "לא ניתן להכחיש גם שהעם הפלסטיני – מוסלמים ונוצרים – סבל במהלך המרדף אחר מולדת משלו. במשך יותר משישים שנה הם סבלו את כאב העקירה. רבים מחכים במחנות פליטים בגדה המערבית, בעזה ובארצות השכנות, לחיים של שלום וביטחון שעד כה לא זכו לחיותם. הם סובלים את ההשפלה היומית – גדולה כקטנה – שנלווית לכיבוש, אז שלא יהיה ספק: מצבם של הפלסטינים בלתי נסבל. אמריקה לא תפנה את הגב לשאיפה הפלסטינית הלגיטימית לכבוד, לאפשרויות ולמדינה משלהם." [יום חמישי, 4.6.09].

איזה מזל שהיתה שואה! – אחרת העו"ד החפיפניק אובמה לא היה מוצא לשם איזון שום טיעון היסטורי המצדיק את הקמתה של מדינת ישראל, והוא עוד מספר לנו שמכל המקומות הללו, כולל ירדן, עזה והגדה המערבית, "יחזרו הפליטים" גם לגבולות הקו הירוק של ישראל, ולא מילה אחת על כך שהיה אפשר גם אחרת, שהיה אפשר לשקם אותם במרוצת שישים השנה ולא להמשיך לקיים את הבלוף לפיו הם הפליטים חסרי הבית היחידים בעולם, וגם לשפוך עליהם מיליארדים ולאפשר להם להתרבות כדי להגביר את האי-לגיטימיות של ישראל!

זאת ועוד, בעיני אובמה הסכל, יש משוואה בין מצב היהודים בשואה לבין סבלם וזכויותיהם של הפלסטינים בשישים השנים האחרונות, שבעיניו כולם פליטים! (כנראה גם מרבית תושבי ירדן, עזה והגדה המערבית) – על השואה ועליהם דיבר בנשימה אחת, כי תפיסת העולם שלו מושפעת מהתעמולה הערבית ומהאיסלם כמו גם מהכומר האנטישמי שבקהילתו היה חבר. לכן גם לא היתה בנאומו שום הכרה בציונות ובזכויות ההיסטוריות של היהודים על מולדתם שנים רבות לפני השואה! לא. מה שחשוב לו הוא לפרז את ישראל מהאופציה הגרעינית שלה!
אבל לאובמה יש בעייה עם יהודי ארה"ב, שרובם דמוקרטים ותומכים בו בכסף ובקולות. ובכן, לכך מצא פיתרון כבר בתקופת ועידת דרבן 2 בג'נבה (כתבנו על כך במפורש). ובקהיר הוא מודיע שיום לאחר המופע במצרים הוא יגיע לגרמניה לבקר בבוכנוואלד. (לא בישראל!) – בבוכנוואלד! – שהרי את ישראל הוא מנסה לכופף (אבל זה לא יילך לו!) –
כן, רק על יהודי ארה"ב התמימים והמיתממים ועל התנא דמסייע אלי ויזל אפשר לעבוד בהציגו את עצמו כמגן היהודים בפני האנטישמיות ובפני מכחישי השואה, כלומר ה"פריץ" מגן על יהודי ארה"ב שלו, ללא שום קשר לישראל ה"כובשת", ובכך מנסה לתקוע טריז בינם לבינינו – אנו הישראלים הרעים, המסרבים ל"שתי מדינות לשני עמים", שהוא כידוע הפתרון הפשוט והמהיר ביותר לסכסוך הישראלי-ערבי וגם לאיום הגרעיני מצד איראן! איך לא חשבו על הפתרון הזה קודם, עד שגילה אותו עו"ד אובמה חלקלק הלשון, שגדל כנראה על סדרות בתי המשפט בטלוויזיה האמריקאית!
האם היה פעם לארה"ב נשיא לא-חכם כזה? [אנחנו נזהרים מלומר את המילה המפורשת]. הגיע הזמן שנגיד ליהודי ארה"ב את האמת! – התעשתו והשמיעו קולכם! כי הגיע לכם רגע האמת! – ואישית, אנחנו כבר קילקלנו יחסי חברות בשל כך, כי מתברר שאסור להגיד מילה רעה על אובמה בפני חלק מהם. מקסימום הם מוכנים לומר שהוא "נאיבי".
אנחנו גם מחכים להיסטוריון רציני שיעביר ביקורת על נאומו של אובמה מצד השקרים שהיו בו ושנועדו ללקק לאיסלם ולערבים. אם יש גישה פטרנליסטית וקולוניאליסטית כלפי הערבים, בנאומו היא נמצאת. הרי הם עצמם לא מאמינים לשבחים שהוא מעתיר עליהם כדי לקנות את ליבם בחרוזי הזכוכית שלו!

הוספת תגובה