הנעלים של אובמה ונעלי הבית של בן גוריון

אנכי | 13 ביוני 2009 פורסם גם בNEWS1

Respectמרכז העיתונות של הבית הלבן (ראו דיווח CBS) שיחרר לפרסום תמונה מגונה בה נראה אובמה משוחח בטלפון כאשר הוא משתרע בכסא הנשיאותי ומניח את רגליו ונעליו על גבי שולחן הכתיבה. אי אפשר שלא להעריך את היצירתיות של להטוטני התקשורת של אובמה ושלו עצמו, אך למרבה הצער היא משמשת לקידום ערכים שליליים. הקומפוזיציה של התמונה מקדישה כשליש משטח התמונה לתצוגת סוליות הנעלים. והתיאור של התמונה גם הוא מלמד משהו:"הנשיא במשרדו בחדר הסגלגל משוחח בטלפון עם ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו". לגבי אדם שמרבה להשתמש המילה "ריספקט", כלומר "כבוד", התמונה הזאת משדרת מסר הפוך לכל ערך אמריקאי או ישראלי.

זה הוא מסר של חוסר כבוד וזלזול למקום ושולחן העבודה אשר שימש את גדולי האומה האמריקאית, אלו שאובמה נשבע להגן על מורשתם. זהו גם מסר ויזואלי ברור לעמי המזרח התיכון שהפכו את סוליית הנעל לאקט של בוז פוליטי. מליוני אמריקאים הופתעו לגלות בנאום קהיר של אובמה את האופן בו אובמה רואה את תפקידו כשאמר "אני רואה בכך חלק מחובתי כנשיא ארצות הברית, להיאבק נגד סטריאוטיפים שליליים של האיסלאם בכל מקום בו הם מופיעים", אולם כאן נראה כי הוא מעדיף לרתום את הסטריאוטיפים השליליים של האיסלם למטרותיו הפוליטיות.

השבוע גם פורסמו אמירות חדשות של המורה הרוחני של אובמה, הכומר ג'רמיה רייט כאשר הסביר לכתב הדיילי פרס ברגע של חוסר תשומת לב כי "היהודים הארורים מונעים ממנו גישה לאובמה". על פי דבריו אובמה נאלץ לנתק מגע ממנו בשל חוסר הנוחות הפוליטית אך אין זאת אלא כיסוי לאמונותיו האמיתיות שיתגלו בעוד מספר שנים.

נאלי הבית של בן גוריון צילום: אנכיזה הזמן להציב מול הנעלים המבזות של אובמה את הנשק הסודי שלנו "נעלי הבית של בן גוריון" ולהיזכר כי כבר עמדנו במצבים קשים מאלו . כפי שמציין יורם אטינגר במאמרו "אז אובמה אמר": ב-1948 הופעלו נגד בן גוריון אמברגו צבאי ואיום בסנקציות כלכליות כדי למנוע את הכרזת העצמאות ולכפות משטר נאמנות של האו"מ. הממשל האמריקאי תבע "להפסיק את כיבוש הנגב", לבנאם את ירושלים ולקלוט את הפליטים הפלסטינים ולפצותם.

את צילום נעלי הבית של בן גוריון צילמתי בביקורי האחרון בצריף של בן גוריון בקיבוץ שדה בוקר. בחדר העבודה שקירותיו מכוסים בספרים המקיפים את חוכמת התרבויות השונות ניתן היה לחוש את משמעות המונח "כבוד".

בניגוד לאובמה ידע בן גוריון ידע לעמוד על משמר הערכים היסודיים בשמם נכנס למשרתו וההמשך ידוע. נאחל לנו, ולנתניהו ולכל שוחרי החירות כי גם הפעם נצלח את המכשול אותו מציב אובמה בפנינו.

White House Photo/Pete Sousa –  a photo taken Monday in the Oval Office of President Obama talking on the phone with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu.

נעלי הבית של בן גוריון צילום אנכי

 הנכם מוזמנים להגיב בפורום ידידי אנכי בפייסבוק.

הוספת תגובה