ד"ר ירון ברוק על נאום אובמה בקהיר: "הנאום המקומם וכנראה האנטי-ישראלי ביותר שנשא אי פעם נשיא אמריקאי".

אנכי | 6 ביוני 2009

דר ירון ברוק בראיוןבראיון וידאו (22 דקות) שנערך במסגרת שידורי PJTV באינטרנט התראיין ד"ר ירון ברוק, נשיא מכון איין ראנד בארה"ב ודן במשמעות וההשלכות של נאום אובמה בקהיר. במסגרת הראיון שעסק בשימוש בשם "חוסין" בנאום, בפלישה לאפגניסטן ועירק ובנושאים נוספים התייחס ד"ר ברוק גם להתיחסות אובמה לישראל והפלשתינאים.

"אני חושב שהיה זה נאום מקומם וכנראה הנאום הכי אנטי-ישראלי שאי פעם נשא נשיא אמריקאי," אומר ד"ר ברוק, "להשוות את הפלשתינאים למצבם של העבדים השחורים באמריקה או למצבם של השחורים תחת משטר האפרטהייד זה מזעזע ומעליב גם את השחורים בדרום אפריקה וגם את השחורים באמריקה".

איור מתוך הבלוג: gatesofvienna.blogspot.com

יחסיות מוסרית
"השחורים באמריקה לא תקפו את הלבנים והפעילו מתאבדים מפוצצים נגד לבנים ולכן סבלו מאפלייה, אלא שאי צדק אמיתי נגרם להם. כך גם השחורים בדרום אפריקה – הם לא תקפו באלימות את הלבנים שם ולכן נגרם האפרטהייד. היתה גזענות בדרום אפריקה והם הופלו בשל צבע עורם, זה היה מרושע ומקומם.  
אך מה שקרה בישראל, שקבוצה בתווך שבין נהר הירדן לים התיכון הקדישה עצמה להרס ישראל, זאת קבוצה שהינה מחוייבת לרצח יהודים ושאינה מעוניינת בשלום. היו להם בחירות. בוש מאד רצה בחירות ורצה להביא דמוקרטיה לפלשתינאים, כי דמוקרטיה בעיניו פותרת הכל. אז הם הצביעו, ולמי הם הצביעו? הם הצביעו ברוב גדול לחמאס. חמאס היא קבוצה שמקדישה עצמה להרס ישראל והפלשתינאים אמרו את דברם. הם בחרו את המנהיגות שלהם והמנהיגות שלהם מחוייבת להרס ישראל.

ואז לומר "הפסיקו את האלימות" שמתבטאת בצורה של "התנגדות", מה הם מתנגדים לו בדיוק? הם לא מתנגדים לשום דבר, הם אלו שיזמו את האלימות הזאת הם החלו במלחמה והם אלו שהקדישו עצמם להרס ישראל – ישראל אינה מקדישה עצמה להרס הפלשתינאים. גם מה שקרוי הימין הישראלי אינו חושב להרוס את הפלשתינאים כמעט כולם בישראל קיבלו את הרעיון של שתי מדינות".
ההתנחלויות טובות לשלום ולא מכשול לשלום

"רק אוסיף משהו על ההתנחלויות משום משום שזה דבר שממש מרתיח אותי. אם הפלשתינאים באמת רוצים שלום הם היו באים לישראלים ואומרים – השאירו את ההתנחלויות, זה נהדר שיש יהודים במסגרת המדינה הפלשתינאית שבדרך, הם יוצרים משרות ועסקים יצרניים וזה יהיה טוב שיתקיימו שם, מדוע ברצונכם להחזירם לישראל? הרי אתם רוצים מדינה חילונית ליברלית פתוחה אמיתית? מדוע הם נגד ההתנחלויות?

הסיבה היחידה היא שהם לא רוצים יהודים בחבל ארץ זה, שלו קורא אובמה "פלשתין"  ואני קורא לה ישראל, הם לא רוצים יהודים שם היות והם התוקפניים, והם אלו שמחוייבים להרס.
ובחזרה לשאלת היחסיות המוסרית, אובמה משווה את הפלשתינאים לישראל על אותו בסיס מוסרי, הוא אומר יותר מכך. הוא אומר כי הפלשתינאים הם הטובים והישראלים הם הרעים, אך יש לנו יחסים ארוכי שנים עם ישראל כך שאנו חייבים לתמוך בה, ובנוסף יש לי גם את בסיס המצביעים היהודי בארה"ב שעלי לפייס, אך ליבי עם הפלשתינאים והכל נגרם באשמת הישראלים.

אך זהו אי צדק זועק וזה לא נכון היסטורית, הוא מכחיש את העובדות האמיתיות על פני השטח, ומראה גם בורות וגם זילזול וחוסר אחריות כלפי תרבות המערב ואמריקה ובסופו של דבר, מה שיקרה לישראל יקרה גם לארה"ב ואני חושב שההשוואה המוסרית בין ישראל והפלשתינאים הינה הרחבה של ההשוואה הרחבה יותר בין ארה"ב לבין וארצות האסלם במזרח התיכון. וזה נורא ויוביל אותנו לבעיות חמורות בעשורים הבאים.

הוספת תגובה