מוטי היינריך בהופעה אצל לונדון וקירשנבאום

מאת: בועז ארד | 3 באוקטובר 2008

במאמר המערכת האחרון ב"אנכי" עסקתי בהטייה של התקשורת למען השמאל הסוציאליסטי המנסה להציג כל אסון טבע, נהול כושל או התערבות ממשלתית, שסופה בפשיטת רגל ידועה מראש, כעדות לכשלונות של "הקפיטליזם החזירי".

בשנת 1975 אמרה איין ראנד: "אחת השיטות של הסטטיסטים להרוס את הקפיטליזם מבוססת על בניית פיקוחים שקושרים את ידיה ורגליה של תעשייה מסויימת, והופכים אותה למשותקת שאינה מסוגלת לפתור את בעיותיה, ואז מכריזים כי החופש נכשל ונדרשים פיקוחים חזקים יותר".

בפרשנות התומכת בשיטת התנהלות זאת אני מנסה להילחם במכתבי לנציב קבילות הציבור של רשות השידור, מר אלישע שפיגלמן, בנושא: ייצוג חד צדדי מוטה של בעיות קריטיות בכלכלה בעקבות שידור תוכנית "פוליטיקה" בשבוע שעבר. למרות שלא זכורה לי הנחה מיוחדת במחירי האגרה לרגל החגים, מסתבר שעם הפסקת שידורי הטלוויזיה הממלכתית (שחווה כל מי שביקש להפעיל את המקלט בחג וראה רק הקלטות ישנות של תוכניות) נפסק גם הקשר עם מר שפיגלמן ואנו עדיין מחכים לתשובתו בנושא.

למרות האמור מעל התרחש ה"בלתי אפשרי" אמש כאשר הופיע מוטי היינריך, מנהל ועורך אתר "קו ישר" בתוכניתם של לונדון וקירשנבאום ובפעם הראשונה נפתח הצוהר לאמירה שונה לגבי המשבר הכלכלי המתקרב לפיתחנו מכיוון המשק האמריקאי והשווקים הבינלאומיים.

בראיון לאנכי אומר היינריך: "מה שיש לי להוסיף הוא משהו שאיש לא אמר, והוא שהמשבר הכללי הנוכחי אינו משבר פיננסי הוא משבר של האג'נדה החברתית של המשק האמריקאי.

יש ירידה הדרגתית במשך שני עשורים ביצירת העושר האמריקאי שאינה באה לידי ביטוי ברמת החיים האמריקאית. ההתאמה שהייתה צריכה להתבצע בין יצירת העושר לרמת החיים היא מה שהפוליטיקאים מנסים לדחות עד אין קץ באמצעות הלוואות שהממשל לוקח תחת הכותרת של "מיחזור הגרעון המסחרי" והורדות ריבית. האם זה יצליח בסיבוב הנוכחי? אולי. אולם הזמן למשבר הבא מתקצר והגובה של הנפילה יהיה גבוה יותר והמכה כואב יותר. למשל, הממשל אישר לפני שבוע הזרמה של 25 מיליארד דולר לשלושת חברות הרכב הגדולות – על זה לא מדברים והסכום התגמד לעומת תוכנית ההצלה הגדולה. מישהו צריך לשלם עבור תוכניות הזויות לאנרגיה חלופית, איסור קידוחי נפט, איסור בניית תחנות גרעיניות, תוכניות חברתיות ועוד."

לצפייה בהקלטת התכנית הקישו כאן ליוטיוב

הוספת תגובה