מרדכי בן חורין: על ארמון השליט –

 

650.000.000 שקל?

 

אני הייתי מכין תוכנית ראויה יותר לראש ממשלת מדינת ישראל הקטנה והחייבת בצניעות, בעלות מזערית ללא כל השוואה, ללא חריגות תקציביות בבנייה ובזמן לתיכנון הקצר ברבע.

 

ובכלל, איני מבין, איך לבניין ציבורי כזה לא נערכת תחרות פתוחה לכל אדריכלי המדינה?

 

מה קורה כאן? זה עסק פרטי וכסף פרטי של ראש ממשלה כלשהו?

 

כאזרח מדינה, המשלם מיסים, אני דורש שיחזירו מיד לקופת המיסים שלי את כל ההוצאות החוצפניות שהוצאו על התיכנון הזה, שמתאים למדינה טוטאליטארית-פרעונית.

 

מרדכי בן חורין

 

סביון

 

אדריכל בעל ניסיון ו"קבלות" לדבריו

המכתב פורסם בחדשות בן עזר

***

יואב יצחק כותב בNEWS1 בתאריך  21 בפברואר 2009 במסגרת הכתבה "בית מלאכה לציורים בקומה השנייה".

בית מלאכה בקומה השניה

על השחיתות המובנית במשפחת אולמרט ניתן, למרבה הפרדוכס, ללמוד אפילו ממה שמתגלה כבדרך. עליזה אולמרט ערכה סיור בבית לכתבת, דנה וייס (ערוץ 2), והראתה לה את הקומה השניה בבית, אותה הפכה לסטודיו לציוריה. והנה, בשידור ובצילום שהובאו לא קשה להבין כי עליזה אולמרט משתמשת, בפועל, בקומה השניה של הבית, כבית מלאכה לציוריה. המדובר בבית מלאכה (או סטודיו לציור), לכל דבר ועניין. לראיה: עליזה מציירת ומדפיסה ומוכרת את מרכולתה בארץ ובחו"ל לכל המרבה במחיר. נזכיר, כי עליזה נהגה בעבר לבצע את מלאכתה מדירת סטודיו אותה הפעילה בירושלים. כך נהגה במשך שנים. אותה דירה נמכרה במחיר מופרז (כרגיל…) למיליארדר שנוצל על-ידי אולמרט.

יאמר כאן לחובת בני הזוג אולמרט: הוא והיא כל-כך מושחתים, עד כי הם אינם מבינים את הפגם החמור הגלום בעצם השימוש הפסול בבית ראש הממשלה כבית מלאכה לציורי עליזה. הדעת נותנת כי לו היו מבינים, הם היו מוצאים מקום אחר להפעלת סטודיו ו/או בית מלאכה שכזה. גם הכתבת דנה וייס לא הבחינה, למרבה הצער, בפגם החמור. שאלמלא כן, היא הייתה מאירה סוגיה זו ומבקשת מעליזה הסברים לשימוש הפסול במעון ראש הממשלה.

לא היינו מתעסקים ב"קטנות" אלה (ואלה קטנות ביחס לשחיתות המיליונים של אולמרט-הבעל), אלמלא הלינו אולמרט ובכירים נוספים בקדימה על הצפיפות בבית ראש הממשלה. נטען שוב שוב, כי אין מקום לארח והדבר יוצר אי-נוחות. תוכנית להקמת מעון חדש לראש הממשלה אושרה בראשית פברואר על-ידי ממשלת אולמרט, בעלות של כ-600 מיליון ש"ח. והנה, עתה מתברר כי לבית מלאכה קטן ופרטי בבית ראש ממשלה יש ויש מקום. ובשפע. על-חשבון הציבור, כמובן.

 

בתמונה מעל: קומפלקס מעון ראש הממשלה המיועד – הדמיה. כפי שהוצג בYNET כאן.

הוספת תגובה