"לטפל בכושלים ולהעניש את המצליחים", ד"ר ירון ברוק בתוכניתו של גלן בק ברשת פוקס

שירות אנכי | 18 בפברואר 2009

דר ירון ברוק

ד"ר ברוק המתראיין באופן תדיר ברשתות התקשורת האמריקאיות הופיע אתמול בתוכניתו של גלן בק ברשת פוקס. ברוק המכהן כמנהל מרכז איין ראנד לזכויות אדם עסק בצמיחת הכוח הממשלתי באמצעות השתלטות על עסקים, הדפסת כספים והצמחת החוב הלאומי האמריקאי לשיעורים דימיוניים.

בפתיח לראיון ציין גלן בק את התדרדרות המהירה לסוציאליזם בארה"ב והדגיש את כותרת הניוזוויק "אנו כולנו סוציאליסטים כעת". בק המשיך: "….יש ספר פנומנלי אחד, היות והוא הופך את הסופרת, איין ראנד, להיראות כנביאה. זה הוא הספר "מרד הנפילים" האם קראתם אותו לאחרונה?"

"הקטסטרופה הכלכלית לה אנו עדים כיום, מקבילה מאד לקטסטרופה אותה תיארה ראנד בספרה," הסביר ברוק, "ההבדל הוא שבספר האינדיבידואלים היצרניים באמת בחברה נעלמים כך לא ניתן לקחת מהם על מנת לחלק מחדש לכולם, למרבה הצער כל האנשים היצרניים נשארים בסביבה היום כך שהם יאלצו לשאת בנטל מיסים הולך וגדל, ורגולציות חונקות יותר ויותר".

"הסוציאליסטים משגשגים על מצע האתיקה הרווחת באמריקה, גם בינות אלו שאינם סוציאליסטים, וזאת האתיקה שלפיה המיקוד המרכזי צריך להיות באלו שדורשים סיוע ותמיכה, העניים או חסרי הכל או בחברות עיסקיות חולות. כישלון הוא המדד למחויבות המוסרית הראשונה. הסוציאליסטים משתמשים בזאת וטוענים כי עלינו לפעול כך, לטפל בחברות הכושלות, בבנקים הכושלים, ובאנשים הפרטיים שנכשלו…  לטפל בכושלים ולהעניש את המצליחים…"

 

לצפייה בראיון הקישו כאן.

הוספת תגובה