חוצפה והחמצה בגבולות אושוויץ, רק 70 שנה אחרי 1.9.2009-1.9.1939

מאת: משה מוסקל | 8 בספטמבר 2009

משה מוסקל מציע לקוראי אנכי בכלל ולראש הממשלה בפרט את נוסח הנאום אותו היה עליו לנאום בביקורו האחרון בגרמניה במעמד קבלת תוכניות מחנה המוות באושוויץ.

אני ניצב כאן היום על אדמת גרמניה, אדמה שעד היום רבים מבני העם היהודי בכלל והישראלים היושבים בציון בפרט, מונעים מכף רגלם מלדרוך על האדמה הזו, למרות שחלפו כבר שבעים שנה.

אני רוצה להזכיר לעולם החופשי בכלל ובמיוחד לך מנהיגת גרמניה שהשבוע לפני שבעים שנה, ב – 23.8.1939 נחתם הסכם דיפלומאטי בין שרי החוץ של ממשלת מדינתך גרמניה, שנבחרה בבחירות דמוקראטיות, ובין ממשלת סטלין של המעצמה ברית המועצות. הסכם הידוע בשם "ריבנטרופ – מולוטוב". באופן מפתיע לא עסק ההסכם בשום דבר לא גרמני ולא רוסי. ההסכם בין גרמניה לברית המועצות עסק בכיבוש פולין וחלוקת עור הדוב ביניכם. חלף רק שבוע וממשלת ארצך – גרמניה, הפרה את ההסכם כשביום ה – 1.9.1939 שטפו צבאות גרמניה וכבשו את כל פולין.

אני ראש ממשלת המדינה היהודית עליה הכריז דוד בן גוריון בארץ ישראל, רק שלוש שנים אחרי תום המלחמה הארורוה ההיא. אני ניצב כאן על אדמת גרמניה ומקבל לידי, שבעים שנה אחרי, את התוכניות המקוריות של תשלובת מחנות הרצח הגדולים ביותר שנבנו אי פעם עלי אדמות מאז ומעולם. אני נסער ונרגש לקבל לידי את התוכניות השטניות הללו על פיהם תוכננו ונבנו, מחנות הרצח אוושויץ – בירקנאו. אני מביט בגדרות גבולות אוושויץ ורואה שמדובר במחנה לא כל כך גדול. אפילו מחנה בירקנאו שם רצחתם מעל מליון מבני עמי, הוא בסך הכל כחמש מאות מטר על חמש מאות מטר. כמה מדהים להיווכח שגבולות אושוויץ דומים בגודלם לשטח של הישובים כמו: "יד חנה", "יד מרדכי" "בני אדם" , "דגניה", "מיגרון". את יודעת גברת מרקל, אפילו השטח של העיר העתיקה ירושלים, שסביבה חומות שבנו הכובשים המוסלמים בארץ ישראל, גם הוא דומה לשטח התחום ע"י גבולות אושוויץ.

את יודעת קנצלרית גרמניה שאת הפרסום שלי כדיפלומט, רכשתי בתפקיד שגריר ישראל באו"ם. יש הטוענים עד היום שהיה זה התפקיד אותו מילאתי בצורה הטובה ביותר. אבל כמה שנים לפני מילא את התפקיד הזה באו"ם איש דגול שהיה גם שר החוץ הכי טוב של ממשלת ישראל אבא אבן. לאחר המלחמה בה שחררנו את ירושלים בירתנו ואת שאר חבלי ארץ ישראל שהוחזקו על ידי ממשלת ירדן, באחד מנאומיו המזהירים של אבא אבן, הוא הגדיר את החזרה לגבולות 67 כחזרה לגבולות אושוויץ. בעינינו היהודים, שהורינו שרדו את מחנה המוות אושוויץ, התוכנית לתת לאויבינו להקים מדינת טרור ערבים נוספת, בתוך שטחה של ארץ ישראל, התוכנית הזו כמוה כתוכנית "הפתרון הסופי" שנהגתה כאן בוואנזה רק לפני פחות מ – 70 שנה.

אני בנימין נתניהו ראש ממשלת ישראל ויו"ר תנועת הליכוד מחוייב לשולחי ולמצע תנועתי ולפיה בין הים לירדן לא תוקם שום מדינה זולת מדינת ישראל. אותנו, כמו שאמר אבא אבן, אותנו לא יחזירו לגבולות אושוויץ. ואתם, גברת מרקל, כן דווקא אתם הגרמנים, וכמוכם גם הבריטים, שמיררו את חיינו עד שעזבו את ארץ ישראל, לא יכולים לומר לנו: "יש לעצור את הבנייה בשטחים כדי לנצל את חלון ההזדמנויות שפתוח בסתיו הזה ולא לאורך זמן. אנו מאמינים בפתרון שתי המדינות כפתרון נכון. אנו חושבים שעל הפלסטינים לעשות צעדים משלהם. פלסטין צריכה להיות לפלסטינים וישראל לישראלים", בדבר אחד את בהחלט צודקת. ארץ ישראל צריכה להיות לישראלים . אבל פלסטין כמדינת הערבים היושבים על אדמת ארץ ישראל יכולה לקום אך ורק בחבל עזה.

לכן, דוקא כאן על אדמת גרמניה. שבעים שנה לאחר שממשלת גרמניה הנאצית פתחה במלחמה עולמית ארורה, שבמרכזה "הפיתרון הסופי של בעיית היהודים" ובשיא הפיתרון הסופי, הקמת מחנות הרצח "אושוויץ בירקנאו". דווקא כאן ועכשו, בשם העם היהודי לדורותיו, אני קורא לכם הגרמנים והבריטים – האירופאים הנאורים. וגם לכם ידידנו הטובים האמריקאים, אני קורא לכם להתגייס להקמת מדינה פלסטינאית בעזה ולהשאיר בידינו את הפיתרון לישוב העם היהודי בכל רחבי ארץ ישראל. הבניה בירושלים בירתנו ובכל חבלי ארץ ישראל שבין הים והירדן היא בסמכותנו הבלעדית ובמחויבותינו לעם היהודי לדורותיו אותו אנו מיצגים. עם ישראל חי !

כתושב התנחלות שעלתה על הקרקע ב- 1883 . כחבר תנועת הליכוד וכמי שבחר בך מר נתניהו. כמי שנושא את השמות משה ושלמה, על שם שני הסבים שלי שנרצחו בגבולות אושוויץ. ובשם בתי, חתני ונכדתי הראשונה מבשרת, שנולדה בישוב נווה צוף היא חלמיש, שאת בניית ביתם עצרת.

זה הנאום אותו ציפיתי שתשא כשתעמוד כצור החלמיש, על אדמת גרמניה הארורה. אלו הדברים אותם ציפיתי שתשיב לחוצפה הגרמנית לדרוש מעם ישראל להפסיק לבנות בתים בירושלים בירתנו ובחבלי ארץ מולדתנו.

אבל לצערי, במקום נאום ע"פ מסורת ההדר הביתרי קבלנו "מסר" שראש הממשלה הכחיש במסיבת העיתונאים פרסומים לפיהם הסכים להקפאת בנייה בהתנחלויות. "אין הסכמים ואין החלטות, יש שמועות שאינן מבוססות, יש ניסיון לצמצם פערים אבל הידיעות על כך שיש החלטות פשוט לא מבוססות".

האם רק לי יש תחושת החמצה היסטורית ?

הוספת תגובה