מדענים מטילים ספק בתיאורית התחממות כדור הארץ (AGW).
מאת: יעקב ר. | פורסם במקור בבלוג הירוק

התקשורת, התעמלנים, אל-גור ומדענים רבים טוענים שהוויכוח הסתיים, ותיאוריים ההתחממות ( (AGW מקובלת על כל המדענים. אבל המדע לא מתנהל על פי קונסנסוס ומשאלי דעת קהל, אלא לפי הוכחות. יותר מ 400 מדענים בעולם הביעו ספק בתיאוריה הנפוצה בדבר התחממות כדור הארץ הנגרמת על ידי פעילות אנושית(AGW ).

סנטור אינהופה מהוועדה לאיכות הסביבה של סנאט ארה"ב הרכיב רשימה מרשימה של כל אותם 400 המדענים, כולל תמצית טענותיהם וקישוריות למאמרים שכתבו, עם הנמקות מדעיות קפדניות. הרשימה מרשימה, ויש קישוריות לנושאים הרלוונטיים.


העניין הוא שהתיאוריה הפכה ל "פוליטיקל קורקט" (politically correct ) עד כדי כך שכל מדען שיש לו ספקות או תיאוריות שונות – הוא קורבן להתנכלויות כמו ייבוש תקציבי מחקר ומסע השתקה. פרסומים מדעיים יוקרתיים (כמו Nature או Science ) מסרבים לפרסם מאמרים מדעיים שאינם מיישרים קו.
בושה וחרפה! תופעות כאלה לא מתאימות לעולם המדע.

משפטים אחדים מתוך הקטע (קיראו את כולו, באנגלית):
פרופסור נתן פלדור, פרופסור למטאורולוגיה דינאמית ואוסיאנוגרפיה פיסית באוניברסיטה העברית בירושלים, שפרסם יותר מ 70 מאמרים מדעיים, מספר כיצד מפחידים את עמיתיו המדענים:
"שינויי טמפרטורה כמו אלה שהתרחשו ב 150 השנים האחרונות, עליות וירידות בסדר גודל של 0.8 מעלות, התרחשו כבר בעבר בהיסטוריה של כדור הארץ. אין שום דבר יוצא דופן בהתרחשויות האחרונות."
"רבים מעמיתי מחזיקים בדעות כמו שלי (מטילים ספק ב AGW ) אך הם מדווחים על חוסר יכולת להביא לפרסום מאמריהם בכתבי העת המקצועיים."

התקשורת ההמונית (עיתונות, טלוויזיה) כולה מגויסת לתעמולת ההתחממות, ואל תצפו ממנה שתספר לכם על המדענים המסתייגים ומחקריהם.

נקווה שעולם המדע (שירד מהפסים בנושא זה) יחזור להיות פתוח ואובייקטיבי כמו שהוא אמור להיות.

הוספת תגובה