מכון איין ראנד פותח מרכז חדש בוושינגטון

מערכת אנכי | 6 ביולי 2008

לקראת יום העצמאות האמריקאי האחרון, ב-4 ביולי הכריז מכון איין ראנד בארה"ב על פתיחתו המתוכננת של מרכז מדיניות ותקשורת חדש בוושינגטון.  המרכז, שפעילותו מתוכננת להתחיל בספטמבר, יפעל כמחלקה במסגרת המכון ויהווה בסיס לפעילות קידום זכויות האדם וקפיטליזם "לסה פייר". פעילותו תכוון כלפי העוסקים במדיניות ציבורית אנשי עסקים, תקשורת, נבחרים פוליטיים וצוותיהם.

ד"ר מייקל ברלינר, יו"ר שותף של מועצת המנהלים של מכון איין ראנד,  פירסם הצהרת וידאו לכבוד יום העצמאות האמריקאי: "אנו חוגגים את יום העצמאות ה232 של ארה"ב …אך אינטלקטואלים ופילוסופים מנסים להניע אותנו להתרחק ממשמעותה של עצמאות…" הצהרה זו שעקרונותיה מתאימים לכל אדם חופשי באשר הוא מוצגת כאן לפניכם. (הקישו על התמונה לצפייה בסרטון – Michael Berliner on Independence Day – Ayn Rand Institute – תרגום חלקי בהמשך).

 

berliner.jpg

"הרביעי ביולי הוא יום העצמאות, אך מנהיגי אמריקה והאינטלקטואלים שלה ניסו להניאנו הרחק יותר ויותר מהמשמעות של יום העצמאות הרחק מן הפילוסופיה שיצרה מדינה זאת. מה שאנו שומעים מפוליטיקאים ואינטלקטואלים והתקשורת היא שעצמאות הינה עניין שאבד עליו הכלח, שהגענו לעידן חדש של תלות-הדדית; אנו שומעים דרישות להתנדבות חובה על מנת לשרת אחרים, להקריב למען האומה. אנו שומעים דרישות להענשת חברות מציליחות בשל היותן תאבות בצע במקום לשרת את האוכלוסיה. אולם זאת אינה הבשורה של אמריקה, למעשה זה הוא הניגוד הישיר של הסיבה להפיכת אמריקה למגדל האור של התקווה למדוכאים בכל העולם. באנו הנה על מנת להימלט מעוני ודיקטטורה, באנו הנה לנהל את חיינו שאינם רכושה של המדינה, הקהילה או השבט. "יום העצמאות" הינו שם משמעותי המסמל את המשמעות היסודית של אומה זאת – המהפכה האמריקאית נותרה יחודית בהיסטוריה האנושית – מהפכה ואומה שנוסדו על עיקרון מוסרי; עיקרון זכויות הפרט". (הקישו על התמונה לצפייה מלאה).

הוספת תגובה