סיכום שנת 2009

נובמבר 2009פרשת "קליימט-גייט" בעולם ובישראל

אתמול העביר "הבלוג הירוק" לפרסום באמצעי התקשורת את המידע הראשון שפורסם בישראל על פרשת "קליימט-גייט". מעריב היה הראשון שריכז את דיווחי הבלוג והציג אותם באתר NRG.

למרות שהפרשה פרצה לרשת כבר לפני שבוע, סוקרה ברשת פוקס, בניו יורק טיימס, בוול סטריט ג'ורנל, וושינגטון פוסט ובעיתונים אמינים אחרים, אצלנו נמצאים עורכי המדורים הירוקים באלם. ייתכן שעורכי החדשות מקווים שהסערה תעבור מעל לראשיהם, אך זה לא עומד לקרות.

הפרשה שכונתה בארה"ב בשם הטעון "קליימט-גייט" ממשיכה להתפתח כפטרייה גרעינית שתוריד נשורת על כל מחקרי האקלים. השלכות ראשונות ועוד תגליות על עיוות נתונים במכון המחקר האקלימי בניו זילנד כבר מסוקרות בבלוג הירוק.

בתמצית הסיפור: מידע שנחשף (אולי על ידי האקר ואולי על ידי חושף שחיתות פנימי) ממרכז לחקר האקלים באוניברסיטת מזרח לונדון (אשר היה השחקן המרכזי בדו"חות האקלים של האו"ם וקידום האג'נדה החממיסטית ), מגלה כי נקשר קשר למנוע גישה לנתונים מדעיים.

בנוסף אף נקשר קשר להשמיד נתונים שלגביהם הוגשו בקשות גילוי לפי חוק חופש האינפורמציה.

יתרה מכך מדעני המרכזי הפעילו מערכת מורכבת של קשרים על מנת למנוע פרסומם של מחקרים החולקים על דעתם במגזינים מדעיים יוקרתיים תוך שהם מציגים מצג של אחדות דעים.

הפותים הגדולים שנחשפים בפרשה הם העיתונים והעיתונאים שמיחזרו את התעמולה מבלי לבדוק את העובדות לעומק, כפי שמצהיר על עצמו ג'ורג מונביוט מן הגארדיין הבריטי: "אני מתנצל. האמנתי יותר מדי לחלק מאלה שסיפקו את האינפורמציה בה האמנתי ואותה הפצתי. לו חקרתי יותר לעומק בנושא הייתי יכול להיות עיתונאי יותר טוב."

ללא נתונים – אין מדע. ללא בדיקת עובדות – אין עיתונות.

פרשת "קליימט-גייט" דורשת מאנשי המדע כמו מן העתונאים חשבון נפש.

 

13 בנובמבר 2009 – נפילת החומות התודעתיות

השבוע האחרון עמד בסימן יום השנה לציון נפילת החומות שכלאו את תושבי מזרח גרמניה והגוש המזרחי ב"גן העדן" הקומוניסטי. יחד עם החומות חלפו גם עשורים של עוני מנוול ומשפיל אשר האינטלקטואלים נוטים להשכיחו, כיום, כאשר ממשלות המערב מניפות את דגל "חלוקת העושר מחדש" ומשתמשות בכל משבר אמיתי (שהן גרמו לו כמו בועת המשכנתאות) או מדומה (כמו ההתחממות הגלובלית) על מנת לקדם את השתלטות הממשלה הגדולה על חיי ונכסי הפרט.

קיראו את הפוסט של דון ווטקינס ממכון איין ראנד הנוגע באופי המנוול של החיים תחת השלטון הקומוניסטי, וראו גם את מאמרה של ראנד "הניחו לנו לעשות" המציין כדוגמא את משמעות "הניסוי המזרח גרמני". "בדורנו שלנו", כתבה איין ראנד בשנת 1962, "ההבדל בין מערב ומזרח גרמניה הוא עדות כה ברורה ליעילותה של כלכלה חופשית (בהשוואה) לעומת כלכלה מפוקחת עד ששום הסבר נוסף אינו נדרש ושום תיאורטיקן אינו ראוי לשום בחינה רצינית אם הוא מתחמק מקיום הניגוד הזה, עוזב את משמעויותיו ללא תשובה, את גורמיו ללא זיהוי ואת שיעורו ללא לימוד".

מאמריהם של ג'ק ווקלנד וד"ר יוחאי סלע עוסקים באירוע שבו האיסלמו-טרוריסט, מייגור חסאן מאליק, ביצע את התקפת הטרור המשמעותית הראשונה מאז ה-11 בנובמבר על אדמת ארה"ב. זה עוד מקרהשבו עובדות המציאות מערערות את חומות התודעה שנבנו על ידי "התקינות הפוליטית". האם אמריקה תוריד את המסכות המערפלות את ההבנה של אופי האוייב האידיאולוגי מולו היא ואוהבי החופש עומדים?

30 אוקטובר 2009

דו"ח גולדסטון ותיאורית המלחמה הצודקת

מאמרו הקצר של אילן ז'ורנו מהבלוג של מכון איין ראנד עוסק בדו"ח גולדסטון וחושף את המילכוד בו נמצאת החברה הישראלית והמדינות החופשיות במערב – גם המאשימים וגם ה"נאשמים" מקבלים על עצמם את הנחות היסוד של הגישה האלטרואיסטית המבוטאת ב"תיאוריית המלחמה הצודקת".

קבלת עקרונות אלו הופכות את המלחמה להגנה עצמית של חפים מפשע למשימה בלתי אפשרית מבחינה מוסרית.

המאמר "תיאוריית המלחמה הצודקת" מאת ד"ר ירון ברוק ואלכס אפשטיין פורסם במלואו ב"אנכי" בשנת 2006 וגירסה מקוצרת שלו פורסמה גם ב"נתיב".

מנהיגינו כושלים מלהגן עלינו נגד תוקפנות, כותבים ברוק ואפשטיין, כי "הם מקבלים בעקביות תיאוריה מסוימת של מוסר המלחמה, כזאת שהפכה לשליטה באוניברסיטאות ובאקדמיות הצבאיות שלנו. תיאוריה זאת מקובלת, לפחות במשתמע, לא רק על ידי אינטלקטואלים, אלא גם על ידי הפוליטיקאים שלנו, הנהגת הצבא, והתקשורת. בעוד שהאמריקאים בכללם אינם מכירים תיאוריה זאת באופן מפורש, הם מתייחסים להנחות עליהם היא מבוססת ולפוליטיקה אליה היא מובילה כמוסרית באופן שאין חולק עליו. התיאוריה מכונה תיאוריית המלחמה הצודקת. על מנת להבין את המדיניות ממיטת האסון הנובעת ממנה, ולשנותה, הכרחי להבין מה כוללת תיאוריה זאת".

הקורא הישראלי החפץ חיים חייב להכיר את הגישה המוסרית הזאת ואת השלכותיה.

9 באוקטובר 2009

פרס נובל ותרבות מי האפסיים

התרוממות רוח ליוותה את הכרזתה של ועדת פרס נובל על בחירתה בפרופ' עדה יונת כזוכת פרס הנובל לכימיה השנה. הישגה פורץ הדרך של פרופ' עדה יונת הוביל לגילוי המנגנון והתפקוד של הריבוזם, הוא מנגנון יצירת החלבונים בתא. גילוי המאפשר, בין השאר,  לפתח אנטיביוטיקה יעילה יותר ולהציל חיי אדם. הדיווח הטוב ביותר על אופי הגילוי לא יימצא בתקשורת הישראלית ולכן אמליץ על ההסבר שמסר בראיון  יו"ר ועדת הפרס – כאן.

למול ההישגים הנשגבים בתחומי המדעים, בלטה תרבות מי האפסיים של התקשורת המסקרת את האירוע, תרבות של אידיאולוגייה אנטי-השגית, סובייקטיביסטית, של רוממות הנצרכות והנזקקות, של העדפות ג'נדר על פני תוכן ושל מיסטיפיקציה של המדע – תרבות ששיאה האידיאולוגי הומחש בהענקת פרס הנובל לשלום. פרס המייצג את היקום המוסרי המקביל שהוענק לברק (מוברכ) חוסיין אובמה עבור ה"הישגיים" המדומיינים שטרם הושגו.

30 בספטמבר 2009

קלטת המלך החדשה

ב-10 ביולי כתבתי בטור זה תחת הכותרת "בגדי המלך החדשים" על חגי הדס – בכיר המוסד, הממונה על המשא ומתן ל"שחרור" גלעד שליט, שנפל ברשתו של הנוכל אריק קליין ו"מדבקת הפלא" שלו והסכים להיות "דירקטור" בחברת הנוכלות שלו. סיפור שגרם לי להעלות שאלות קשות : " …שאלות לגבי אותם "בני אלים" שבפסגת הצמרת הבטחונית הישראלית; מה הם מבינים?כיצד הם פועלים בתחומים שבהם הם לא מבינים? וגם מעלה את השאלה אם לא עדיף היה למנות את אריק קליין לנהל את המשא ומתן עם החמאס מאשר את חגי הדס שהתגלה כפתי גדול ובעל אחריות קטנה."

ובכן, למרבה הפלא חגי הדס המשיך בתפקידו כאילו דבר לא התרחש, והיום קיבלנו את התוצאה: "ישראל הסכימה לשחרר 20 טרוריסטיות תמורת קלטת…".

ראו כיצד עומד הטרוריסט התורן ומולו מסודרים עשרות המיקרופונים עם סמלי ערוצי השידור בקפדנות הממלאת את מסכי הטלויזיה בישראל ובעולם – כך נראה הניצחון שהעניקה ישראל לחמאס.

גלעד שליט לא ישוחרר. הקלטת שתתקבל רק מחזקת הערכה זאת ומרחיקה את שחרורו ולא מקרבת אותו, היא ממחישה לחמאס כי בידו תרנגולת המטילה ביצי זהב מדיניות, כלכליות וחינוכיות.

ראו נא לאן הגענו, בביקורי האחרון בבית הספר שבו לומדת ביתי, הבטתי בקיר שהוקדש לגלעד שליט בכיתה ליד הלוח – אפילו לא באתר מרכזי מוגדר אלא כחלק מתכני הלימוד המוצגים בכיתה. אז היכתה בי ההכרה המדהימה: החמאס כבר שולט בתכני הלימוד והאינדוקטרינציה של ילדי ישראל באמצעות מערכת החינוך אותה אנו מממנים. למרבה הצער הדור הזה יגדל לתוך מציאות הזוייה שבה ארגון טרור מתועב מסובב את ישראל על אצבעו הקטנה.

"המסר הקטלני שראש הממשלה נתניהו מפיץ עכשיו במזרח התיכון כולו", כותב הפרשן גיא בכור, הוא ש"ישראל סחיטה. היא מוכנה לשלם היום עבור מה שעד היום ניתן בחינם (קלטות, מכתבים). נתניהו מוכן לשלם יותר מאשר ראש הממשלה הקודם אולמרט, שלא הסכים לשלם תמורת מידע, לפחות כך פורסם".

אולמרט הוציא לפועל עיסקה חסרת היגיון של אסירים תמורת גופות… ישראל ממשיכה להתדרדר וכיום בוצעה עסקה של אסירות תמורת קלטת…

11 בספטמבר 2009

מטבח לטבח – 80 שנה לטבח חברון ו-8 שנים לטבח מרכז הסחר העולמי

ביום שלישי האחרון נערכה אזכרה ממלכתית ל-67 קורבנות טבח חברון שהתרחש לפני 80 שנה. בכינוס שקדם לאזכרה ועסק בטרור הערבי הרצו בין השאר ד"ר מרדכי קידר, ד"ר דוד בוקעי וד"ר עדו נתניהו (שהרצאתו "היעד האסטרטגי של הטרור" זמינה לקוראינו). בסמיכות לכך גם ארה"ב מציינת היום ה-11 בספטמבר את הטבח של מרכז הסחר העולמי שהתחולל לפני 8 שנים. כמו בישראל גם באמריקה מסרבים לזהות את העקרונות הפילוסופיים המניעים את הטרור וממשיכים בתמרוני הנסיגה המתגוננת.

מזכ"ל שלום עכשיו, כמו גם ראשי הרשות הפלסטינאית מחו על קיום טקס האזכרה בחברון. במכתב מחאה על השתתפותו של השופט אליקים רובינשטיין בטקס הממלכתי, כתב מזכ"ל "שלום עכשיו", כי "לא ייתכן ששופט עליון ייקח חלק בעצרת פוליטית שנויה במחלוקת בלב ההתנחלות היהודית בחברון".

אין זה מפליא – חברון היא עדשה ממקדת של יסודות המאבק העולמי. הרצח האכזרי במיוחד של 67 מיהודי הקהילה העתיקה הזאת וגירוש ניצוליה מעיר האבות אינו מתאים לשום הנחה "נאורה" של "מחנה השלום": הרצח לא היה בגלל שום כיבוש – הכיבוש היחיד היה של האנגלים, שדווקא סייעו בחום, ברגישות ובנחישות לפורעים; לא בגלל הציונות – קהילת חברון לא היתה ציונית; לא בגלל התנחלויות – יהודי חברון ישבו בה מדורי דורות ולא היו התנחלות ציונית חדשה; היחסים בין היהודים ובין הערבים בחברון עד תרפ"ט היו טובים, והם לא סירבו לשום "פשרה", כי כזו לא הוצעה להם מעולם…

הארגון הנוצרי "Love never fails" שלח את נציגיו לחלוק כבוד ולהביע את התנצלות בשל העוול שנגרם ליהודי חברון ופלשתינה-א"י בזמן המנדט. נציגי הארגון חידדו את התובנה כי היתה זאת התכחשות של הבריטים להבטחה להקמת בית יהודי לאומי בתחומי המנדט שאחראית לטבח ביהודי חברון וא"י לפני 80 שנה, כמו גם למליוני קורבנות שנטבחו על ידי הנאצים בעקבות סגירת שערי הארץ לעלייה. (במהלך האירוע הוקרן סרטו של יו קיטסון  –  Forsaken Promise דברי ההקדמה והסיכום להקרנה מוצגים כאן בערוץ אנכי ביוטיוב).

גם היום מתכחשת המעצמה העולמית שירשה את בריטניה, ארה"ב, למחויבותה לשמירת השלום והחירות. התכחשות המופנית קודם כל כלפי אזרחיה שלה ומכך גם נגזרת מדיניותה העולמית. בדרך הבטוחה הזאת לאובדן הדרך צעדה בריטניה לפני 80 שנה, כך גם צועדת ארה"ב בתגובותיה לאירועים מלפני 8 שנים.

27 באוגוסט 2009

150 שנה לגילוי "הזהב השחור"  – המהפכה הנשכחת

היום, לפני 150 שנה, קדח "קולונל" אדווין דרייק שכבת סלע וגילה את "הזהב השחור". ב-27 באוגוסט נקדחה באר הנפט המסחרית הראשונה בהיסטוריה – עם גילוי זה נולדה תעשייה שעיצבה והעניקה את דם החיים של הציביליזציה המודרנית כפי שאנו מכירים אותה כיום.

למרבה הצער, ציון התאריך שחל ב-27 באוגוסט, זוכה לתשומת לב מועטה ביותר, אם בכלל. במרכז איין ראנד הוצבה המטרה לשינוי מצב זה והוקם דף אינטרנט המרכז מאמרים בנושא.

בנושא קרוב: בימים אלו בהם נאבק המשק למען הצלת משרות ופיתוח הכלכלה, פועלת בישראל תנועה ששמה לה למטרה לעצור פיתוח כלכלי. למטרה זאת היא מנצלת כל אמצעי ומציבה מכשולים בפני הקידמה ומשקיעה רבות בהכשרת הלבבות וגיוס האוהדים על מנת לקדם האידאולוגיה הירוקה. המטרה אותה סימנה לאחרונה התנועה היא עצירת אספקת האנרגיה למדינת ישראל על ידי מניעת הקמתן של תחנות כוח במאמרי "אוייבי הקידמה האנושית" שנכתב עבור הטור "על הכוונת" במקור ראשון מותארת דרך הפעולה והמקורות הרעיוניים מהם יונקת התנועה לעצירת הקידמה.

בגיליון האחרון של "המדד האובייקטיבי" פורסם המאמר "אנרגיה במהירות המחשבה: האלטרנטיבה המקורית לשוק האנרגיה".

למינויי אנכי הועלו גם מאמרו של אלכס אפשטיין ממרכז איין ראנד "חגיגת יום ההולדת ה-150 של הנפט ושל הערך אותו הוא מביא לחיינו" וכן מאמרי "המהפכה הנשכחת".

21 באוגוסט 2009 

על מוות טראגי, אינפלציה ופגיעה בזכויות הפרט

בעקבות מותו הטראגי של דודו טופז הזדרזו בשירות בתי הסוהר להקים ועדות בדיקה, להסיר ברזים ןלהגביר את השליטה על אסירים בסיכון. הכתבים החלו לחפש אשמים אך התעלמו מנקודה עקרונית עליה עמד יעקב בבלוג אתר קו-ישר: "דודו טופז התאבד, וזו ללא ספק טרגדיה למשפחתו וחבריו. אבל מה רוצים משירות בתי הסוהר ? הוקמה וועדת חקירה, מונה שופט חוקר, ניצב שירות בתי הסוהר ספג ביקורת קשה. למה?

ההנחה היא ששירות בתי הסוהר אמור למנוע בכל מחיר התאבדויות של אסירים – ואם כך – הוא נכשל הפעם. הבה נבחון (בלי קשר לטופז) את ההנחה הזו. למה שירות בתי הסוהר צריך למנוע התאבדויות ? בן אדם רגיל, חופשי (שאינו אסיר) יכול להתאבד. איש אינו מוסמך לחדור לביתו להחרים את כדורי השינה שלו ולכבול את ידיו כדי למנוע התאבדות. החופש להתאבד הוא, יחד עם (להבדיל) חופשים אחרים – חלק מהאוטונומיה שאנו מקפידים להעניק – או יותר נכון – לשמור – לכל אדם – חלק מזכויות הפרט, חלק מחופש הפרט.

פושעים נכלאים בבתי הסוהר ומאבדים הרבה (כמעט הכל) מזכויות הפרט שלהם ומהחופש שלהם. הדבר דרוש וכרחי, לפי דעתי, קודם כל, ומעל לכל, כדי להגן על שאר האנשים מפני הסכנה שייפגעו על ידי הפושעים. אבל מדוע צריכים למנוע מהם גם את החופש האחרון הזה – החופש להתאבד? אנו מונעים מהם חופש תנועה וכולאים אותם. די בכך כדי להגן על החברה מפניהם. האם הכרחי למנוע מהם את כל זכויות הפרט, עד האחרון שבהם? אני, למשל, לא רואה שום סיבה בעולם למה שירות בתי הסוהר צריך להתאמץ במיוחד כדי למנוע התאבדות של אסירים. שיתאבדו. זו זכותם, זו בעיתם האישית, זה לא פוגע בחברה, זה בינם לבין עצמם.

אולי יטען מישהו שהחברה צריכה להעניש פושע על מעשיו, שיסבול המנוול, בגלל הסבל שגרם לקורבנותיו. אסיר שמתאבד מונע מהחברה המציצנית להתמוגג נוכח ציפיה בסיבלו בבית הסוהר…. זה הנימוק היחידי שאני יכול להעלות על הדעת לשאלה מדוע צריך למנוע התאבדות של אסירים. וזה לא נימוק טוב, ובוודאי לא נימוק יפה".

הנכונות של הפרשנים לקצץ בזכויות הפרט בכל עת שהם נתקלים בבעייה מוסרית מדגימה את הנחות היסוד הרעועות עליהם מבוססת הפילוסופיה שלהם. כך גם לא יכולנו להימנע מן הפרשנויות המסבירות כי זה האינדיבידואליזם הנמצא ביסוד פירוק המוסרות החברתיות הגורם ל"גל הפשע" בו אנו חוזים בשנים האחרונות. המטבע נמצא תמיד מתחת לאלומת הפנס המוסרי הקולקטיביסטי.

בטור "על הכוונת" במקור ראשון אני עוסק השבוע באינפלציה המתקרבת בעקבות מדיניות הדפסת הכסף של בנק ישראל המאמר "היכונו לאינפלציה" כיום, כשיתרות מטבע החוץ של ישראל בגובה של כ-200 מיליארד ש"ח מאיימות לשעבד את עתידנו הכלכלי ראוי להבין את חומרת הסכנה ולהערך בהתאם. המאמר זמין למנויי אנכי.

14 באוגוסט 2009

תקדים מסוכן

בעיתון ישראל היום התפרסם מכתב קורא (ערוך) של שמואל פישר מפתח תקווה, מכתב שראוי היה להיות הכותרת הראשית של מהדורות החדשות, העוסק בידיעות כי מהלך המנוהל על ידי בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן מוביל לקראת העברת אזרחים ישראלים בכפייה לשליטת ארץ אוייב. אתכבד ואביא את הדברים כלשונם:

"בשקט עברה לה הידיעה כי ישראל מוותרת על חלקו הצפוני של הכפר רג'ר ומעבירה אותו ואת תושביו לריבונות לבנונית. בכך נקבע תקדים חשוב, הקובע כי מדינת ישראל רשאית להעביר לריבונות זרה שטחים ובהם אזרחים ישראלים. המעניין הוא שהפעם לא שמענו בכלל את אירגוני זכויות האדם, הרגישים כל כך במקרים אחרים, וגם לא שמענו את דעתו של נשיא המדינה או את יו"ר הכנסת, וגם לא את חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה, כשהם מוחים ומתנגדים להעברת אוכלוסיה שאינה רוצה בכך לסמכות ולריבונות של מדינה זרה." 

בטור "על הכוונת" במקור ראשון אני עוסק השבוע בשקשוקה של מיקי רוזנטל ומשפחת עופר ומפנה את הזרקור התודעתי אל המטבח הקולקטיביסטי של מדינת ישראל – שעקרונות פעולתו מאפשרות להכין שקשוקות כאלו. (המאמר שקשוקת הדיון הציבורי פתוח למנויים).

אליקים העצני כתב על ועידת הטרוריסטים המזדקנים בבית לחם, מה שחלק מאנשי התקשורת בישראל כינו בטעות "חגיגת הדמוקרטיה" של הפתח. עוד בטרם נסתיימה ספירת הקולות וכבר פצחה סוכנות הידיעות הפלשתינאית "מען" בהודעות מטעם "צבא ירושלים" על חטיפת חייל (שכנראה לא הייתה) תוך שהשילוב העמוק של אלמנטים טרוריסטים ותקשורתיים בתוכנו ממחיש את אופי "ההרמוניה" הנרקמת למולנו. 

באדיבותו של אהוד בן עזר ומכתבו העיתי  הועשר החלק האמנותי תרבותי של אנכי במאמרים של אליהו הכהן ומשה דוד חייט. (ניתן להירשם לקבלת המכתב על ידי פנייה למר בן עזר במייל).

תודה גם לארז תדמור מ"אם תרצו" עבור מאמרו על טבח חברון.

 

 31 ביולי 2009

על פרשת המים

המהפכה באיראן נמשכת זה היום ה-49 וערוצי הטלוויזיה בישראל גילו כי מדובר בתהליך חשוב שאינו עומד להעלם, ההתפרצות האחרונה של המרי הופיעה ביום הארבעים להרצחה של סמל ההתקוממות נאדה סולטני. הניו יורק טיימס מנהל בלוג המרכז את הדיווחים הזורמים מערוצים מקוונים, טוויטר, פייסבוק, יוטיוב ואחרים, מתוך התמונה המתקבלת, כפי שמציין טרז'ינסקי ב-TIADaily, הרי שאנו צופים בהיסטוריה בהתהוותה ואין אנו יודעים כיצד יתפתחו המהלכים. מי מבין הכוחות; השמרנים הקשוחים, הרפורמיסטים או הליברלים יגבור. המצב הוא שהמשטר האיראני מפעיל מספיק כוח נגד המפגינים על מנת לייצר שנאה – אך לא מספיק כוח על מנת לדכא את האופוציזיה. במצב זה ייתכן ואנו נמצאים בנקודת האיזון שתחרוץ את גורלו של המשטר האיראני.

בהמשך לאירועים באיראן גם בסוריה לא מלקקים דבש. לאוייבינו יש בעיות משלהם, אם נדמה לנו כי אצלנו דברים לא מתנהלים כשורה הרי ששם המצב גרוע בהרבה. ד"ר גיא בכור מציג את המצב הקשה השורר במדינה נוספת של ציר הרוע. בסוריה הדגים המשטר כיצד הורסים כלכלה ביסודיות. במשחק הפוקר המתנהל תחת הכותרת התמימה "שלום" הסורים מכוונים למקומות שונים לחלוטין. ראו המאמר "האסון והחורבן: סיפור על גניבת מים" ואוסיף כי גם על גניבת דעת.

בישראל עומדת מהפכת הרפורמה במנהל מקרקעי ישראל בפני אופוזיציה צעקנית המקשה לנהל דיון ציבורי המפריד בין העיקר לתפל. ערן ברטל כותב על מצב הרפורמה במאמרו "להציל את הרפורמה" (למנויים) ואשר פורסם באתר קיוונים.

בטור "על הכוונת" במקור ראשון אני עוסק השבוע בנושא הסחר באברים להשתלות במאמר "מוסר כליות" ובגורם המוות הנורא ביותר של הממתינים להשתלות – המוסר האלטרואיסטי. המאמר זמין למנויי "מקור ראשון" של סוף השבוע ולמנויי אנכי. 

מעידכוני הוידאו של ערוץ אנכי: הופעתו של ד"ר ירון ברוק ממרכז איין ראנד לזכויות אדם בתוכניתו של גלן בק אמש, 30 ביולי 2009. בנושא התנפחותו חסרת הגבולות של הממשל האמריקאי.

17 ביולי 2009

אפולו ודיוניסוס

לפני 40 שנה התרחש שיא בעימות בין התרבות שוחרת המדע והקדמה לבין הניהליזם ההיפי – זה לצד זה התנהלו שני אירועים מקבילים. האחד, שיגור החללית אפולו 11 במשימת ההנחתה הראשונה של בני אדם על הירח. שיא מדהים של מאמץ מדעי מרוכז שגימד את המונח "השמים הם הגבול".

למול הדרמה המרהיבה הזאת התקיימה גם "הפסגה" של "תרבות הנגד" כאשר היפים ו"ילדי פרחים" הגיעו להתפלש בבוץ של פסטיבל הרוק בוודסטוק תוך שהם מתיימרים להציג קיום בלתי רציונלי כחלופה לתרבות המערב הרציונלית.

איין ראנד שנכחה בשיגור אפולו ביטאה את הערכתה למצב התרבות בהרצאה אותה נשאה בפורום "פורד הול" בשנת 1969 כאשר היא ממקדת את העימות בין שכל לרגש – באדיבות מכון איין ראנד ניתן להאזין להרצאה ולחלק השאלות והתשובות כאן. (באנגלית)

בארה"ב נאבקים חברינו למען הערכים שהובילו את ארה"ב לגדולת העבר. ביום העצמאות האמריקאי האחרון בנמל בוסטון, המקום בו החלה המהפכה האמריקאית מול הדיכוי המלוכני הבריטי, התרכזו המפגינים נגד הסטאטיזים (עליונות המדינה) המשתלט על ארה"ב. לפניכם ריכוז צילומי הוידאו של ההרצאות הטובות ביותר שנישאו בבוסטון במסגרת הפגנת "מסיבת התה" המודרנית; ד"ר ג'ון רידפאט, ד"ר ירון ברוק וד"ר ג'ון לואיס ברצף!

(בתמונה נאום ד"ר ברוק בנמל בוסטון 4 ביולי 2009).

10 ביולי 2009

בגדי המלך החדשים

סיפור הנוכלות האחרון של אריק קליין, נוכל בעל קבלות שבעזרת דמיון מפותח, כמה תגי RFID (שרכש בכמה שקלים בפתח תקווה) ותוכנה שעושה "ביפ, ביפ" על הלפטופ, הפיל בפח רבים וטובים בינהם את חגי הדס. הדס, איש עתיר עלילות מן המוסד ומחזיק תיק שליט כיום אף הסכים לשמש כ"דירקטור" בשירות חברת הרמאים.

הסיפור מעורר את שאלות לגבי אותם "בני אלים" שבפסגת הצמרת הבטחונית הישראלית; מה הם מבינים? כיצד הם פועלים בתחומים שבהם הם לא מבינים? וגם מעלה את השאלה אם לא עדיף היה למנות את אריק קליין לנהל את המשא ומתן עם החמאס מאשר את חגי הדס שהתגלה כפתי גדול ובעל אחריות קטנה.

כרגיל, התקשורת שקפצה על הסיפור כמוצאת שלל רב מפספסת את הסיפורים הגדולים באמת, המהפיכה האירנית המתמשכת שמתרחשת בארץ האייטולות האיסלמו-פאשיסטיות צופנת בתוכה את השינוי הגדול ביותר שעשוי להתרחש באיכות חיינו וביטחוננו בעשור הקרוב. שוו לעצמכם את החמאס והחיזבאללה מאבדים את העומק האיסטרטגי שלהם ואת הבסיסי האידיאולוגי והלוגיסטי המזין אותם ואת הרוח הג'יהאדיסטית שלהם… את המשטר הסורי השחצני נותר לבדו מבלי מרחבי העומק והסיוע האיראני…. (ולמרות שאיש לא עונה לטלפון האדום המצלצל בבית הלבן הרי זה גם אינטרס אמריקאי למנוע את הבחישה האיראנית בחצר האחורית בדרום אמריקה…). רוב העם האיראני נוטה לדמוקרטיה ולערכי המערב, ואילו "המהפכה האיסלמית" הרי היא תמונת ראי של נאצותיו של אחמדיניז'אד כלפי "היישות הציונית" – כעץ שליבתו נרקבה זה מכבר. (ראו מאמרה של קרולין גליק על ימיהם הספורים של הדיקטטורים ב-JWR ).

עם זאת אנו מתעלמים ולא עושים את מה שיכולנו לעשות כפרטים וכמדינה וכשותפים למחנה החופש העולמי על מנת לסייע להצלחת המהפכה. במלחמת הגרילה האינטרנטית שלנו ממשיכה פמלה גלר בסיקור יומי של האירועים  ולמרות שהתקשורת הישראלית כבר הספידה את המהפכה האיראנית הרי שהשמועות על מותה מוקדמות מידי – ראו את מאמרו האחרון של ד"ר גיא בכור . גםאנכי בישראל ממשיך בתמיכה מוסרית ואינטלקטואלית בשאיפות החירות האיראניות ואשמח להשתתפות של קוראינו במימון תרגומי מאמרים נוספים לפרסית עבור הפצה ברשת באמצעות הבלוג בבלוג Free Iran כאן. 

4 ביולי 2009

יום הולדת שמח לארצות הברית של אמריקה.

מי יתן ותשובי לערכי האבות המייסדים ולעוצמה המוסרית, הפוליטית והכלכלית המלווה את ההכרה האמיתית בחירויות האדם וזכויותיו שאינן ניתנות להעברה לחיים לרכוש ולשאיפה לאושר.

3 ביולי 2009

אתה יכול לברוח מהתמודדות אך לא מהשלכות הבריחה…

מותו הצפוי של מייקל ג'קסון הסיט את זרקורי התקשורת ממרתפי העינויים האיראניים אליהם נחטפים הסטודנטים ושוחרי החירות, וממחטף חוק המיסוי הכבד ביותר שראתה ארה"ב מימיה – חוק האנרגיה ומכסות הסחר.

בראותי את הדהרה התקשורתית המיידית לסיקור בלתי פוסק של מייקל ג'קסון ועלילותיו לא יכולתי שלא לחשוב על אנחת הרווחה של עורכי החדשות שליוותה את הסטת הזרקורים. האמונה הרווחת בין רבים מאנשי המוסריות היחסית והמציאות המדומה היא כי אם יתעקשו שלא להתייחס לבעיה היא תעלם.

אך בעיית האיסלם הפאשיסטי בהנהגת איראן לא תעלם ולמרות הרצון של המדיה והמנהיגים בממשל האמריקאי והאירופאי לחמוק מן ההתמודדות עם הרוע לא ניתן יהיה להימלט מהשלכות בריחתם.

למרות התעלמות התקשורת מקריאות המצוקה באיראן קמה בישראלקבוצה אמיצה שהוציאה לפועל כבר שתי הפגנות בהזדהות עם האיראנים הממשיכים לקרוא לחופש. גם אתמול בלילה ניתן היה לשמוע את קריאות המצוקה ממרפסות הבתים בטהראן ראו קטע וידאו שצולם בליל הראשון ביולי כאן.

אנו ננסה למלא מעט מן הואקום התקשורתי בסיקור ואפנה את קוראינו גם לאתרה של פמלה גלר המציג סיקור ומעקב אינטנסיבי של המאורעות באיראן וגם מתייחס להפגנות בישראל. (אזהרה – תמונות קשות לצפייה).

ד"ר ירון ברוק ועורך אתר IBD התראיינו ב-PJTV בנושאי המהומות באיראן ומיסי האנרגיה ומכסות הסחר שאותם מנסה אובמה להעביר אל מול עדשות התקשורת הבלתי מפוקסות. צפייה מומלצת כאן.

26 ביוני 2009

עמידה למען החירות – ההימור הישראלי הבטוח

Cartoon: Steve Bell

נראה כי הפאזה הראשונה של ההתקוממות האיראנית למען החופש מיצתה את עצמה מול רצחנות הקלגסים האיסלמו-פאשיסטים ועוזריהם. זה הזמן לערוך חשבון נפש מול האירועים שהיום נדחקו מעט הצידה.
גילינו בעימות הזה עד כמה שבירות וחלשות פנימית הדיקטטורות הנשענות על הכידונים; התדמית שנבנתה על ידי אחמדיניג'אד ובכירי המשטר האיראני במסעות דילוגים בין הרצאות "מכובדות" באוניברסיטאות קלומביה והרווארד, נאומים באו"ם ובפני ועידות "זכויות האדם" נסדקה – ומן הסדקים פרץ דמם של הצעירים הכמהים לחירות באיראן. את ההיבט הזה החמיצו רבים מן הפרשנים הממוסדים שטענו כי אין הבדל רב בין אחמדיניג'אד למוסוואי. זאת היא פרשנות נוחה המתעלמת מכך שגם הצעירים האירנים המחרפים נפשם יודעים אותה – ולא למען ההבדל הקטן הזה הם מחרפים את נפשם. המועמד הוא התירוץ והכיסוי, השאיפה לחירות היא המניע האמיתי ולמען השאיפה הזאת מוכנים הצעירים האיראנים לחרף נפשם ובעבורה עלינו לתמוך בהם.

במקום לעמוד נחרצות נגד הישיבה על הגדר ולהצהיר על תמיכתנו העמוקה והמלאה ונכונותינו להעניק כל סיוע אפשרי לשוחרי החירות באיראן הצטרפה ישראל בחסות הפרשנויות האנטי-ערכיות למקהלת האפור המוסרי וכשלה מנקיטת עמדה עקרונית. על כך כתבה קרולין גליק במאמרה "הימור ישראלי בטוח". לישראל אין ברירה אלא לפעול למילוי החלל אותו יוצרת מדיניותו המחדלית והבוגדנית של נשיא ארה"ב. עלינו לאיים אישית על הרוצחים באשר הם, לפתוח ערוצי תקשורת אלטרנטיביים ולהצהיר בפני כל שוחרי החירות בעולם על עמדתנו.

ישראל צריכה להוביל גם את המערכה למען זכויות האדם באיראן וגם נגד נגד יצרני הציוד והטכנולוגיה במערב המאפשרים את הדיכוי באיראן, המלחמה של שוחרי החירות באיראן היא גם המלחמה שלנו. עלינו לצאת תוך מינוף האירועים נגד רוסיה וסין ולהציגן במלוא בושתם כספקי טכנולוגיות גרעיניות למשטר האיראני, גם נגד חברות כנוקיה וסימנס המספקות את האמצעים לדיכוי שאיפות החירות של האיראנים על ידי ציוד מעקב משוכלל. (ראו המאמר "נוקיה מסייעת לאחמדינג'אד" בNEWS1 וזיכרו את מה שאירע לחוליות הריגול שלנו בלבנון). כאשר המאבק באיראן משתנה ולובש פנים של מדינת משטרה טרוריסטית הופך המרדף אחר ספקי האמצעים והטכנולוגיה ליותר קריטי עבור אלו הנמקים ומעונים במרתפי המשטר.

מהלך זה יאפשר להעמיד במקומה המוסרי הראוי את מקהלת השועלים האירופאים שרוממות "זכויות האדם" בפיה אך ידיה טובלות בדם – עלינו גם להעמיד דרישות ולזמן שגרירים לקבלת הבהרות על תמיכה זאת במשטר הרצחני בטרם נאות להאזין לדברי הטפה נוספים מאירופה, רוסיה וסין.

 19 ביוני, 2009

אין מענה לטלפון האדום

במהלך מירוץ הבחירות בין אובמה להילארי קלינטון הטיחו המתמודדים זה בזה את השאלה "מי יענה לטלפון שיצלצל בשעה 3 בבוקר…" ובכן כיום אנו מקבלים את התשובה. גם ברק אובמה וגם הילארי קלינטון ספונים בפינת ההתרפסות בפני עריצי העולם והטלפון ממשיך לצלצל… ומצלצל… ומצלצל… צפון קוריאה מדגימה את כוחה הגרעיני ומאיימת תוך כדי שהיא שופטת עיתונאיות אמריקאיות לתקופות מאסר ארוכות… אין תגובה, איראן חונקת את החירות בפנים ומערערעת את היציבות מחוץ…. אין תשובה… מסתבר כי גם יעקב קירשן בעל הקומיקס הוותיק Dry Bones כיוון את יצירתו לעניין זה ואנו מתכבדים להביא את הסטריפ שלו אליכם בבירכתו.

ממליץ להרשם לאתרו לקבלה ישירה של יצירותיו במייל כאן

ד"ר יהודית קלינגהופר עוקבת בבלוג שלה בערוץ ההיסטוריה אחר האירועים המתהווים באיראן מציינת כי אובמה כבר החל את המשא ומתן עם איראן, משא ומתן שמבשר רעות לכל מי שחרד למצב החופש בעולם. כך זה נשמע: אובמה: אנו מתנהגים יפה. אתם יכולים לעולל לאזרחיכם כל שתרצו ואנו נשאר בדממה מכובדת. הציטוט: "ואני מבקש לפתוח באופן ברור כי על האיראנים לקבוע את החלטותיהם באשר למנהיגיהם; כי אנו מכבדים את הריבונות האיראנית ומבקשים להמנע מהפיכת ארה"ב לנושא באיראן, היות ולעיתים ארה"ב יכולה להפוך לכלי משחק פוליטי שימושי …" זה כמובן עזר ותגובת הממשל האיראני. היתה יציאה בהתקפה על "ההתערבות הבלתי נסבלת" בעניניה הפנימיים של איראן.

באתר "מועדון ידידי אנכי" בפייסבוק אני מציג את האירועים התורמים לגיבוש התכנים המפורסמים באתר אנכי באופן שוטף, הנכם מוזמנים להירשם למועדון ולקבל מידע שוטף ועדכני.

 

כשאובמה אינו עסוק בדירדור המעמד של שוחרי החופש בעולם הוא הורס את הכלכלה האמריקאית. בחזית זאת נאבקים ידידינו במכון איין ראנד. אמש דיווחנו על הופעתו אמש של ד"ר ירון ברוק בתכניתו של גלן בק, בתכנית עסק ירון בתפקידו ההרסני של הפדרל ריזרב, הבנק המרכזי האמריקאי בכלכלה האמריקאית ונראה על פי ההקדמה שנתן גלן בק כי הוא מתעדכן בתכנים של "מרד הנפילים". יום קודם לכן השתתף ד"ר ברוק בתכנית של השופט נפוליטאנו ברשת פוקס "פרידום ווטש" וניתן לצפות בה ברשת פוקס. קצב האירועים וההופעות התקשורתיות מאשש את החלטתי להזרים מידע דרך פייסבוק באופן שתאפשר לכל מי שמבק חדשות טריות לקבלן מיידית. כאמור, המצטרפים החדשים למועדון יוכלו לפנות לקבלת קוד לגלישה חופשית באתר אנכי לשבוע.

מצורפים מאמרים חדשים מאת קרולין גליק, ד"ר גיא בכור, יורם אטינגר ועוד.

12 ביוני, 2009

תקופת בין הנאומים


Harry Binswanger of the Ayn Rand Institute on Glenn Beck
אנו נמצאים כיום בתקופת בין הנאומים, התקופה שהחלה עם נאומו הרעיל והממותק של ברק (כאן ראוי להוסיף חוסין) אובמה במרכז האיסלמיסטי-אינטלקטואלי באוניברסיטת אל אזהאר. תקופה שתסתיים בקרוב באופן סמלי בנאומו של בנימין נתניהו במרכז שמנגד – אוניברסיטת בר אילן.

בין ארה"ב לישראל קיימת ברית ערכית ברית וזהות עליה עמד ד"ר הארי בינסוונגר בשיחתו עם גלן בק בשידורי רשת פוקס השבוע לאחר ההתקפה על מוזאון השואה בוושינגטון. "ההמון ששונא את אמריקה שונא גם את ישראל" אמר. כאשר ברית זאת מאויימת ונבגדת, כפי שאנו חוזים בנאום אובמה ובאמברגו הנשק הנוכחי על ישראל, אין זה אלא ביטוי אחד של המחיר הכבד אותו נשלם אנו ותשלם גם האימפריה הנאורה בשל נטישת עקרונות האבות המייסדים.

Yaron Brook at the Republican Party of Virginia 2009 State Convention (HD) (Part 2 of 2)את המשמעות של הבגידה האמריקאית בעקרונות היסוד האמריקאיים הציג ד"ר ירון ברוק ב"חוצפה" ישראלית בפני באי הועידה הרפובליקאית בווירג'יניה (צפו כאן).  ברמה הטקטית נוספת לבגידה האמריקאית גם הבגידה הישראלית בעיקרון ההכרעה (במבצע "מלחמת" לבנון השניה ובמבצע "עופרת יצוקה") ובצדקתנו המוסרית. מצבנו היום הינו נגזרת ישירה של הפקדת ביטחוננו והגה המנהיגות הידי אנשים בלתי ראויים.

28 במאי, 2009

כלכלת החלומות הירוקים באספמיה – היכונו לעליית מיסים נוספת

לקראת הצבעה בכנסת על הצעת "חוק אנרגיה מתחדשת" ביום א' הקרוב יצא לדרך מסע יחצ"ני באמצעי התקשורת השונים. העיתון גלובס פרסם את הידיעה "דו"ח חדש קובע: השקעה באנרגיה מתחדשת תניב למשק הישראלי 10 מיליארד שקל ותיצור אלפי מקומות עבודה". הדו"ח, יוזמה של ארגון הסביבה העולמי גרינפיס בישראל, נערך ע"י "מומחים" הסמוכים על שולחן הארגון  ושימש כבסיס תועמלני להצעת חוק של חברי הכנסת ניצן הורוביץ, דב חנין ואופיר פינס-פז, יוזמה המגובה על ידי הפגזת אימיילים לכל חברי הכנסת מטעם האירגון.

בחינת הכדאיות הכלכלית, נכתב בפרסומים,  "מוכיחה" רווח "נקי" למשק הישראלי כתוצאה מיישום חוק "אנרגיה מתחדשת". החוק של גרינפיס מגדיר יעדי מינימום ליישום אנרגיה מתחדשת בהיקף של לפחות 20% עד 2030. ביום ראשון הקרוב צפויה ועדת השרים לחקיקה להצביע על החוק, אשר הוגש ע"י חברי הכנסת "הירוקים" ניצן הורוביץ, דב חנין ואופיר פינס-פז. ההצעה של גרינפיס מבקשת לעגן בחקיקה יעדי מינימום של אנרגיה מתחדשת (יקרה יותר), לוחות זמנים, תמריצים כלכליים (מיסים)  ותעריף מיוחד שישולם לצרכנים שהופכים ליצרנים (עוד מיסים).

מספרים שבעיתות שפע כולם קופצים למים אולם בעת השפל רואים מי נכנס לשחות ללא בגד ים… כך גם באנרגיה ירוקה. תחת מבול הסובסידיות (המס שתשלמו על הפירות והירקות או הדלק ויחולק מחדש לחתולים השמנים) כולם רצים לעסקי האנרגיה הירוקים – אך כשיעלמו הסובסדיות נראה מי נותר ללא טכנולוגיה כלכלית אמיתית. מי שישאר שם גם אחרי מבול הסובסידיות לא צריך אותן מלכתחילה (אולם יאלץ לקחתן אחרת ישאר ללא ייתרון תחרותי מול כל הטכנולוגיות הכושלות שימומנו בעזרת כספה של גברת כהן מחדרה).

אין ייתרון כלכלי אמיתי ל"אנרגיה ירוקה" וטרם הוקמה תעשייה שמסוגלת להתחרות בשוק הגז והנפט על בסיס כדאיות כלכלית, כמו שטרם נולד הפוליטיקאי שימכור לנו "אנרגיה ירוקה" יקרה במקום אנרגיה זולה ועוד יציג "רווח נקי" אמיתי. הגופים העוסקים בנושא מקדמים "שלום ירוק", "חברתיות ירוקה" והפחדות על "שינויי אקלים", ומשתמשים בחתולי היחצ"נות השמנים החיים סביב לצלחת של משלם המיסים הנבזז והמדוכא.

ליוזמות רווחיות באמת, כמו אנרגיה אמינה ושופעת במחיר סביר –  יש ויהיו מספיק השקעות של גורמים פרטיים המוכנים לסכן את כספם ומסתמכים על נסיון וידע אמיתיים. (אגב עונש ראוי לחברי הכנסת חנין, פינס והורוביץ יהיה בהשקעת כל הונם האישי במיזמים שאותם הם יקדמו בעזרת כספי משלם המיסים – ללא הסובסידיה שמופיעה במגוון דרכים שונות ומשונות בחוק).

אם הממשלה היתה מושכת ידיה משוק האנרגיה – מבטלת את 60% המס על הדלק ( בקרוב 100%) ומצד שני את הסובסידיות ליוזמות מופרכות היינו מגלים באמת מה שווים כל הדיבורים על שיגשוג כלכלי ירוק. האמת היא שמדובר בעיכוב שגשוג על ידי מיסוי פעילות יצרנית על מנת לסבסד פעילות בלתי יצרנית (אך בעלת פרופיל יחצ"ני גבוה). ולכן, אין יום מתאים לדיון זה יותר מיום ראשון הקרוב, היום בו יעלו שוב מחירי הבנזין לשיא חדש של מס על האנרגיה והיצרנים המניעים את גלגלי המשק, בכדי לדון בחוק שיאשר בזיזה נוספת שלהם באמצעות תעמולת ה"אנרגיה הירוקה".

למרבה הצער, הטלת מיסים חדשים תמיד עדיפה בעיני הפוליטיקאים על ניקוי אורוות בחברות הממשלתיות (חברת חשמל, נמלים, רכבת, מקורות וכו'…), הפחתת שכר לעובדי ציבור  וקיצוץ בשומנים של מערכת הביטחון, עידוד החיסכון וכל שאר המהלכים שכל אדם אחראי נוקט בשעת משבר. דווקא הורדת נטל היא המהלך הרציונלי בשעת משבר – הגדלתו בשעה זאת רק תעמיק את המשבר.

 ידידינו יעקב ענה גם הוא באופן ראוי למאמר בבלוג "קו ישר" – כאן.

בקישור הבא  – ראיון עם ד"ר ירון ברוק ואלכס אפשטיין ממכון איין ראנד בנושא מדיניות האנרגיה של אובמה – 17 דקות בפיג'מה מדיה TV

22 במאי 2009

הנקודה השחורה חוזרת

כשדיווחו כותרות העיתונים על שיגור הטיל האירני "סיג'יל" המונע בדלק מוצק נשמטה ההדגשה מן האופן התיאולוגי בו הציג אחמדיניג'אד את ההישג: "בעזרת האל והאימאם אל-מהדי". מי שהביט בצילומים של נשיא התיאוקרטיה האיסלמו-פאשיסטית, יכול היה לראות את הנקודה השחורה של האמונה היוקדת. זאת אותה נקודה שחורה שבישרה את מלחמת יום הכיפורים בעת שהיא הופיעה על מצחו של סאדאת בטרם המלחמה וכעת היא מתנוססת על מצחו של אחמד'יניג'אד, האיש שאם יבחר לכהונה נוספת לא יהסס מלראות את בחירתו כאות אלוהי.  הנקודה השחורה, היא הנקודה על מצחו של המאמין המוסלמי האדוק המלמדת אותנו עד כמה חזקה ותכופה האנרגיה הפאנטית הדתית בה מטיח המאמין את ראשו על רצפת התפילה.

רשות השידור ה"חי-מת"

בערב יום שני האחרון קיבלנו המחשה נוספת למיותרות של רשות השידור והאגרה. האירוע החדשותי היה הפגישה הגורלית בין ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו לנשיא ארה"ב אובמה, כבר בטרם הפגישה היה ברור כי העימות בין העקרונות וההשקפות שיעלו עשוי להיות הרה גורל. ברוממה לא ראו כך את העניין. בניגוד למופעים בעלי חשיבות (כמו האירוויזיון) ויתרו שם על השידור הישיר והסתפקו בשידור מקוטע באיכות ירודה, שידור שנקטע בתחילת מסיבת העיתונאים שנמשכה כרבע שעה לאחר שהחברים מהאגרה עברו לעסוק בנושאי היום הדחופים יותר. מי שרצה לעקוב אחר דברי המנהיגים במסיבת העיתונאים בשידור חי היה צריך לעבור לרשת פוקס או לרשת אחרת. אפשר להניח כי במסורת הארגון ההסתדרותי ברוממה מדובר היה בכשל טכני ולא רק בהחלטה מערכתית אולם גם בשעות ובימים שלאחר מכן לא טרחו לשדר את מסיבת העיתונאים במלואה.

מלחמת העצמאות של לובשי הג'ינס

על רקע ההתפטרויות בפרלמנט הבריטי בעקבות חשיפת פרשת השימוש לרעה בכספי מיסים לצורך "כיסוי הוצאות" נזכרתי במערכת היחסים המיוחדת אותה מפתחת דליה איציק עם לובשי הג'ינס. בכהונתה כיו"ר הכנסת הכריזה דליה איציק מלחמת חורמה על לובשי הג'ינס ואסרה עליהם להיכנס לכנסת ישראל במכנס העממי, כבר אז נדלקה נורת אזהרה. הג'ינס, אולי יותר מכל בגד, מסמל את העצמאות, העבודה הקשה, העממיות, הנכונות להפשיל שרוולים ולפעול, הג'ינס בא לעולם כתוצאה ובעבור בעלי יוזמה יצרנית עצמאית שצמחה והצמיחה עושר. מסתבר כי המלחמה של דליה איציק ביצרנים איננה באה לידי ביטוי רק בהחרמת סמלי לבוש אלא גם בבזיזה ישירה ודורסנית – כשדרשה, וקיבלה – כ100 אלף ש"ח על מנת לעצב דירת שרד פרטית על חשבון משלם המיסים היא לא חשה כל צורך להתנצל כשהיא משעבדת את אותם "לובשי הג'ינס" העמלים מבוקר עד ערב לממן את שגיונותיה ולרצף את דירתה באריחים יוקרתיים.

אם יש מלחמת עצמאות שראוי להילחם אותה הרי מלחמת העצמאות של לובשי הג'ינס משלמי המיסים נגד אדוניהם הפיאודלים – הפוליטיקאים הבוזזים מסוגה של דליה איציק.

15 במאי 2009

שקט….  מאות אלפי הפליטים והקורבנות בלחימה בפאקיסטאן מול הטליבאן ותומכי הג'יהאד ומאות אלפי פליטים בלחימה מול הנמרים הטמיליים בסרי לנקה ואין איש פוצה פה ומצפצף. האירגונים לזכויות אדם, מוסדות האו"ם והמפגינים ברחובות אירופה שותקים… אירגון אמנסטי הבינלאומי, למשל,  הסתפק בהודעות לקוניות בודדות ונטרליות לגבי הפגיעה באזרחים בפקיסטאן לעומת עשרות הודעות הפחדה היסטריות אותן הפיץ בעת מבצע "עופרת יצוקה".
 
לקראת פגישת נתניהו עם אובמה (התקווה הגדולה של השמאל) ראוי להזכיר כי יש בעיה גדולה שניתנת לפתרון במזרח התיכון והיא שאיפות ההגמוניה וההתחמשות האירנית… במשחק מוסכם ב"כאילו" כולם בוחשים בבעיה הקטנה שלא ניתנת לפתרון של מדינה פלשתינאית….
 
ברכת הקורבן הירוקה – לאחר שהכשירו את התשתית המוסרית לכך שבעצם פעילותינו היצרנית אנו הורסים את כדור הארץ – נפתחה הדלת למערכת המיסים ה"ירוקה" שנועדה למסות כל פעילות אנרגטית יצרנית. משרד האוצר פירסם בינואר את רפורמת "מיסוי ירוק". במסגרתה מגובש מפתח המבוסס על רמת הפעילות האנרגטית ע"פ פליטת "מזהמים". מזהמים לצורך העניין יכולים להיות גם פחד"ח אותו אנו פולטים בנשימה. בהצעות למשל נכללה המלצה להפחית מיסי קנייה על רכב חשמלי אולם להעלות את המס על החשמל…. אולי לא נמצאה עדיין הנוסחה הגואלת לאנרגיה בלתי מתכלה אולם מנגנון המס עובד כ"פרפטו מובילה" מושלמת.

9 במאי 2009

מקרה חמור של קדחת חזירים תקשורתית

האיום הגדול בקריקטורה מצויינת כהרגלו, מתייחס הקריקטוריסט רמירז לקדחת החזירים שאחזה בתקשורת העולמית. גם באיזורנו נוצלה הבהלה המזדמנת שהתבססה על אי-ידיעה על מנת להפריח שמועות ופחדים. במצרים ניצלו את ההזדמנות כוחות ג'יהדיסטיים על מנת להצר את צעדיו של המיעוט הקופטי וללא כל קשר לצורך אמיתי החלו בשחיטת מטה לחמם של הנוצרים וחיסול עדרי החזירים. בישראל הכריזה כתבת הבריאות של ערוץ 1 כי משרד הבריאות כשל בתפקידו כשלא הקציב 80 מיליון ש"ח לרכישת תרופת "תמי פלו"… וכי מה הם 80 מליון ש"ח מכספי מיסים בזוזים של אנשים עמלים המסוגלים לשפר את המצב הכלכלי עבור כתבת ערוץ 1? אפשר ורצוי לקבור אותם במלאי תרופות ללא שימוש.

סדר העדיפויות המקומם של התקשורת הישראלית השאיר ללא טיפול השבוע את הנפילה המתקרבת של פאקיסטאן הגרעינית לידי הטאליבאן ותומכיהם הג'יהאדיסטיים, את הקשר שבין המימון הזורם לרשות הפלשתינאית לבין עידוד הטרור (עליו כותב דניאל חנן לראשונה באנכי ובתקשורת הישראלית). הקשר בין המימון הבינלאומי לבין הטרור טופל גם בבלוג של מכון איין ראנד. ובנוסף נזכיר גם את החג האיזוטרי של ה-9 במאי.

היום חל יום חג לאומי – ה 9 במאי – החג שנעלם מלוח השנה ומן התקשורת הישראלית. במאמר שנשלח לעיתון ולא פורסם ב"ישראל היום" מסביר אורי הייטנר: "אם יש בהיסטוריה האנושית דוגמה מובהקת למלחמת בני אור בבני חושך, זוהי המלחמה בין העולם החופשי לבין גרמניה הנאצית. מלחמת העולם השניה הסתיימה בתבוסתה המוחלטת של גרמניה הנאצית. הטוב ניצח את הרע, האור ניצח את החושך. הניצחון הזה הוא חגה של האנושות, חגה של הנאורות. יש מדינות החוגגות את המועד ב-8.5. יש החוגגות אותו ב-9.5. אך החג הוא חג אחד – חגה של האנושות על שהביסה את גדול אויביה בהיסטוריה".

ולסיום סיפור קטן על הפגישה המקרית שערכתי עם עו"ד דובי ויסגלס בסניף הדואר ברמת השרון… (זאת תרומתי הצנועה לתדמית של חסידי איין ראנד כדורסי נכים ויתומים אותה מטפחים פסאדו-אינטלקטואלים מסויימים).

3 במאי 2009

בסוף השבוע שעבר התבשרנו כי חברת התעופה BMI החלה במימוש תכניתו של אחמדיניג'אד ומחקה את ישראל מן המפה המוצגת בשעת הטיסה, בנוסף לכך מתוארת העיר חיפה בשם Khefa על מנת להנעים את חלומותיהם של הג'יהדיסטים שבין לקוחותיה. ההסברים הפתלתלים של החברה כי מדובר בהתאמה לטעמם של הלקוחות בטיסותיה לטהרן ולערב הסעודית אולי שיכנעו את התקשורת הישראלית שמוכנה לקבל כל תירוץ על מנת להניח לנושא, אולם מדינת ישראל יכולה ללמוד שיעור בכבוד עצמי מצעירה בשם ליסה אשטון, ליסה שעבדה כדיילת בחברת BMI פוטרה לאחר שסירבה לעטות על עצמה רעלה ולצעוד מאחורי גבר לפי דרישות החברה בעת שהותה בערב הסעודית. בנתיים ליסה תובעת את BMI ואינה מתכוונת לוותר, את הזמן שהתפנה לה לאחר פיטוריה היא מקדישה לקריירה מוסיקלית, השיר הראשון שהקליטה "בושה, בושה, בושה" הוקדש לBMI.

את חבר הפרלמנט האירופאי דניאל חנן הכרנו בעקבות נאום ההצלפה החריף אותו ראש ממשלת ברטניה גורדון בראון לא ישכח, חבר הפרלמנט חנן כתב לי כי הוא רואה עצמו באוהד של איין ראנד וכציוני:

"I'm a fan of Ayn Rand, and a Zionist – largely on grounds that I believe in national self-determination, always and everywhere, and Israel is the supreme embodiment of the concept…"

במכתבו הפנה את קוראינו למאמר אותו פרסם בו הוא תוקף את הסיוע של הקהילה הבינלאומית למימון הטרור ולבניית מדינת שחיתות אנטי-יצרנית המעודדת טרור. המפתח של איין ראנד הוא שאיפשר לחבר הפרלמנט חנן לזהות את המחלה המזינה את הטרור והשחיתות באזורינו.

אך את מה שרואים ממושבו של חנן לא רואה אריאנה מלמד בידיעות אחרונות, על פי שיטתה של מלמד מי שדוגל בתורתה של ראנד "עדיין לא התפכח" והאנשים המניפים את כרזות "מי הוא ג'ון גאלט?" במסיבות התה בארה"ב הם "הימין הקיצוני-עד-הזוי".

לשמחתי, ציבור הקוראים העולמי בכלל והאמריקאי בפרט מפרש את המסרים של ראנד באופן הגון יותר ומשאיר את ספריה בראש רשימות רבי המכר יותר מחמישים שנה מאז פורסמו. 

23 באפריל 2009

ביום השואה הוזמנתי להאזין להרצאה של פרופ'  מאיר שוורץ אשר מלבד היותו בוטנאי ופורץ דרך בפיתוח טכנולוגיות גידול הידרופוניות עסק בחקר תולדות יהדות גרמניה בעשרים השנים האחרונות. גילוייו על אירועי "ליל הבדולח" מאירים באור חדש את המשמעות של השתקת לקחי השואה. הקישו לצפייה.

השבוע התארח בישראל המוציא לאור הדני האמיץ פלמינג רוז, האיש שהדפיס את קריקטורות מוחמד ששימשו כאמתלא להתפרצויות הרס ורצח איסלמיות ברחבי העולם – הוכחה נחרצת לכך שטעות היא להעליב את המוסלמים בקריקטורות המרמזות על נטייתם לחולל מהומות והרס. ביומן "רואים עולם" של הטלוויזיה הישראלית, חלקת התקשורת הטלויזיונית השפוייה האחרונה בהנחיית יעקב אחימאיר, ישודר ראיון מורחב עימו – קטע ראיון קצר ראו בקישור מהתמונה.

ולסיום, השואה המובטחת לנו על ידי תנועת ההתחממות הגלובלית, החזרה לטבע, המיחזור והצלת כדור הארץ הגיעה לביטוי שיא הערב באירוע המתוקשר של "יום כדור הארץ" ממנו זכו להנות כל אלו שלא כיבו את הטלוויזיה. היות ולא יכולתי להשאיר את התקשורת הישראלית יתומה מתגובה שלחתי לגלובס את המאמר "מחשיכי המאורות" והוא פורסם שם תחת הכותרת אין לי שום כוונה לכבות את האור והוא כנראה הקול היחידי שפורסם בישראל נגד האמת המוחלטת והנצחית של תנועת כיבוי האורות של הציביליזציה.

הנכם מוזמנים לגלוש לאתר גלובס בעזרת הקישור מעל ולהוכיח שאני לא לבד על ידי תמיכתכם בטוקבקים.

17 באפריל 2009

מדיניות נזיד העדשים: בתחילת השבוע התבשרנו כי ישראל עומדת למכור לרוסיה טכנולוגיות חדישות בתחום המטוסים ללא טייסים, טכנולוגיות שהרשימו מאד את הרוסים כאשר שילחו את התוקפנות האחרונה שלהם מול גאורגיה. איש אינו מסתיר את הכוונות והאינטרסים מאחורי העסקה המפוקפקת. הרוסים אינם מתכוונים להצטייד בטכנולוגיה הישראלית אלא להעתיקה ולהעמידה לטובת אוייבי ישראל. ישראל מצידה מקווה כי בתמורה ויתור על מרכיב מרכזי בחוסנה הלאומי והביטחוני ורמיסת ניצני שיתוף פעולה בין המדינות החופשיות בעולם, הרוסים יסכימו להאיט את קצב תמיכתם הטכנולוגית בפרוייקט הגרעין של המשטר הרצחני בטהראן ויעכבו את אספקת הטילים שנועדו לגונן עליו. בדיפלומטיית נזיד העדשים הזאת – חוששני כי אנו נהיה הנזיד המוגש….

מאמרה של קרוליין גליק "לשרוד בעולם פוסט-אמריקאי" מסביר את גודל הטעות האיסטרטגית שבהתנהלות זאת, נחמה קטנה אחת היא האפשרות כי מדובר בפירות הבאושים של "איסטרטגיית התבוסה" של ממשל אולמרט ואולי עוד ניתן יהיה לשנות את כיוון המהלך המזעזע הזה תחת ממשל נתניהו.

מסיבות התה של איין ראנד: השבוע הוצפה ארה"ב ב"מסיבות תה", הפגנות מחאה נגד הממשלה הגדולה והבזבוז ההרסני של ממשל אובמה, הרס המאיים היום יותר מכל כוח אחר על שלום העולם בעקבות הערעור של יסודותיה הכלכליים ומוסדותיה האזרחיים של ארה"ב.

התקשורת הממוסדת לא טרחה להתייחס לתופעה שהקיפה מאות אלפי אמריקאים במאות אתרים ברחבי ארה"ב (ראו מפה של האירועים). מקומם של תומכי איין ראנד לא נפקד באירועים אלו וניתן להתרשם מהם בתמונות ששודרו בFOX (הרשת היחידה שטרחה ללוות ולסקר את האירועים באופן רציני). בבלוג "הקפיטליסט הרציונלי" סיכמו את תגובת התקשורת הממוסדת באופן קולע:

The news that the news doesn’t take the news seriously is not news

אולם מסיבות התה מבטאות תנועה דמוקרטית עממית אמיתית שהתקשורת לא תוכל להתעלם ממנה לאורך זמן… בנתיים תוכלו להתענג על הביצוע המחודש ל"גברת רובינסון" של מייק צ'ארץ ברוח מסיבות התה.  על ידי הקשה על התמונה משמאל. אם תרצו להמשיך ולעקוב – ריכוז דיווחים אוטומטיים מגיע מחברים אובייקטיביסיטים בארה"ב לבלוג שנפתח במיוחד עבור זאת כאן.

בעקבות פרסום מאמרו של רוברט ספנסר "האיסלם עיצב את אמריקה" ב"אנכי" פורסם המאמר בYNET במדור דעות ובאתר NEWS1 ניתן להיכנס לאתרים ולהגיב.

10 באפריל 2009

השבוע מצטרף עם ישראל אל חגיגת החירות המתמדת של אנכי ואנו מברכים על כך. הפרלמנטר הבריטי דניאל חנן, שאודות הנאום הצ'רצ'ילאני שלו כבר הרחבתי בדיוור הקודם ובמאמר "רציונליות ויראלית", הצטרף ל"אפקט איין ראנד". אני יודע שלא הייתי אמור להיות מופתע אך עדיין מרגש לגלות כיצד החלקים בפאזל מתחברים כאשר בבלוג שלו, תחת הכותרת "מי הוא ג'ון גאלט?" סיפר דניאל חנן על אהדתו לאיין ראנד.

גם לשידורי הטלוויזיה הישראלית הסתננו כמה אוהדי איין ראנד אמיצים שהקימו הפגנת תמיכה בקפיטליזם. רורי הודג'סון, הנראה בוידאו ששודר בערוץ 10 (הקישו על התמונה מימין) היה בין קבוצת אוהדי איין ראנד האמיצים שהציבו מחאת תמיכה בקפיטליזם אל מול הפגנות אלפי הזומבים שאפפו את ועידת הG-20 (בליל המתים החיים). בצד הוידאו תוכלו למצוא קישור לסרטונים נוספים המתארים את ההפגנות מן הצד המואר של האנושות.

לכבוד הפסח גם החמאס מעניק לעולם את פרשנותו התרבותית לחג: "יהודים חייבים לשתות דם מוסלמי… אך לערבבו עם סודה", כך בדרמה טלויזיונית ששודרה בטלוויזית החמאס בתחילת החודש. נראה כי החמאס אינו מסתפק אך ורק בתרומות כספיות מאומות המערב אלא גם חופר עמוק במרתפי ההיסטוריה האפלים שלהן על מנת לגייס את עלילות הדם העתיקות.

ועוד בעניין סדר הפסח: ערוצי התקשורת מכריזים כי אובמה עורך סדר פסח בבית הלבן ואנו מתבשמים…אולם אל לנו לשכוח כי את הסדר מחוייב לבצע ראשית כל הוא צריך לעשות מול צפון קוריאה איראן וסוריה והתומכות שלהן רוסיה וסין, זאת עוד בטרם נגשנו לטרוריסטים מסוג בינלאדן, חיזבאללה חמאס והפירטים הסומליים. אם הוא ירים את הראש מצלחת הקנידעלך הוא יגלה כי בניגוד לסיפור באגדה העולם הופך לפחות ופחות חופשי תחת ניהולו.

20 מרץ 2009

הפילוסופית הגדולה

AYN RANDמזה דורות היתה הפילוסופיה מועדון גברי סגור, ברוב הפעמים גם בתוקף החוק, לכן מעניין היה לשים לב לכך כי ב"יום האישה" האחרון, איש לא דיבר על האישה המשפיעה יותר מכל אישה אחרת בהיסטוריה של הפילוסופיה – איין ראנד.  שכן, ראנד שהינה האישה היחידה שהגיעה לרמתם של אפלטון ואריסטו בהצגת פילוסופיה סדורה ומקיפה לא ראתה את הפמיניזם בעין יפה, ולכן גם לא ביקשה מעולם, וכנראה גם לא תזכה להכרה הראויה לה מכיוון זה.

כיום כרבע מאה לאחר פטירתה נמצאים ספריה של ראנד בראש רשימת רבי המכר של אמזון – ראו כאן ( הדירוג הוא דינמי ובעת כתיבת דברים אלו ספרי איין ראנד תופסים את המקומות 1-3 בראש רשימת רבי המכר ושישה מכותריה ברשימת 12 הנמכרים ביותר) וגם זאת תופעה המציינת את הישגה הייחודי. 

לאחרונה התקיימה ועידת מכון הרטלנד השנייה בנושא שינויי האקלים ובה נשא דברים מי ששימש כראש הצוות בבית הלבן בתקופת ממשל בוש האב, מר ג'ון סאנונו. סאנונו שהיה אחראי באופן חלקי להתנפחות הבלון החממיסטי בעבר אמר: "משבר ההתחממות הגלובלית אינו אלא האכסניה האחרונה לאג'נדה מקיפה המתנגדת לצמיחה ולהתפתחות. אג'נדה זאת צמחה וצברה תמיכה בשנים שלאחר מלחמת העולם השנייה…" בבלוג הירוק מנוהל סיקור מתמשך של הנושא והנכם מוזמנים לעיין בו.

 

בעקבות דבר העורך הקודם שמחתי להעלות לפרסום מכתבי תגובה – הנכם מוזמנים להגיב גם הפעם.

13 מרץ  2009

כולנו גלעד שליט

החזרת הבניםבשבוע האחרון היינו עדים לבליץ תקשורתי למען שחרור גלעד שליט. לא ניתן היה לפתוח עיתון, רדיו או טלויזיה מבלי שנשמע את הקולות המטיפים לשיחרור גלעד שליט ויהיה המחיר אשר יהיה.

מי שניסה לערער על הדוגמה התקשורתית הושתק. הורים שכולים שביקשו להשמיע עמדה אחרת, הציבו מאהל מחאה מול המאהל של משפחת שליט אך עזבו את השטח מרירים לאחר שנתקלו בהתעלמות בוטה מכלי התקשורת וראשי המדינה. רון קרמן ששיכל את ביתו טל בת ה-17 ותשעה חודשים בפיגוע בקו 17  בחיפה אמר: "עלינו לירושלים כדי להביע את דעתנו והסתמכנו על הבטחות הפוליטיקאים בימי השבעה שדלתם תמיד תהיה פתוחה בפנינו. היום נוכחנו שלא כך הדבר. מצאנו את הדלתות נעולות. ההתעלמות היתה מוחלטת". (ידיעות 11 במרץ).

הבליץ התקשורתי עסק במשהו שהתקשורת במקומותינו מתמחה בו – התנערות מעול האחריות. מול חלון ההזדמנויות שנוצר, בו אולמרט יכול להחליט עוד החלטה הרסנית שלא תבלוט מידי ברקורד המוכתם שלו, כשהוא פטור מלשלם מחיר אלקטורלי ונתניהו טרם נטל פיקוד קשה להתאפק ולהמנע מלנצל את רגעי בין הדימדומים. מי כמו גיבורינו בתקשורת יודעים לזהות הזדמנות להתנערות מאחריות?

משפחת שליט על הצטלבות הדרכים

בפני משפחת שליט פתוחות שתי דרכים עקרוניות על מנת לקדם את שחרור בנם. האחת, הקשה והבלתי פופולרית, הינה לגרום לחמאס להפסיד יותר בכל יום שגלעד מוחזק בשבי, כלומר, לבקר אצל ראשי המדינות התורמות לשיקום עזה, לשבות בפני עצרת האו"ם, להסביר מי ומה הם החמאס בעולם ועוד…
במקום זאת, נבחרה הדרך הקלה יותר של לחץ ציבורי על ממשלת ישראל, זאת הדרך הגורמת למדינת ישראל להפסיד ולחמאס להתחזק בכל יום שגלעד בשבי.

 אולי צודקים יועצי התקשורת של המשפחה ברמה הטקטית – מדינת ישראל היא החוליה החלשה עליה קל לכולם ללחוץ. ברמה האיסטרטגית מובילה אותנו הבחירה הזאת למימוש מפחיד של הצהרת ההזדהות "כולנו גלעד שליט".

***

חירט וילדרס בראיון אצל גלן באק

חירט וילדרס, פרלמנטר נבחר הולנדי,  שנאסרה עליו הכניסה לבריטניה הגיע בשבוע שעבר לארה"ב בעקבות הזמנת חבר הקונגרס מאריזונה ג'ון קייל (John Kyl ). במסגרת ביקורו הקרין את סרטו "פיתנה" בקפיטול ונשא הרצאה. בזכות מאמציה של פמלה גלר המנהלת את הבלוג  " Atlas Shrugs" אורגנה  הקרנה נוספת של הסרט וההרצאה באותו מלון בוושינגטון שאירח את ועידת הפעולה הפוליטית השמרנית (CPAC ), כינוס שנתי ענק של פעילים פוליטיים שמרניים.

באופן מעניין, בעוד שהאירוע התנהל במקביל לועידת השמרנים, הוא לא היה באמת חלק ממנה. גלר תיארה כיצד הכינוס השנה התעלם לחלוטין מנושא האסלם והטרור וסירב באופן כללי לשתף פעולה עם התכנון של האירוע עם וילדרס. גלר נאלצה לארגן את האירוע בעצמה ולאתר את המימון עבורו.

בפעולה זאת אנו רואים את "אפקט איין ראנד" הפועל כיום בארה"ב כיודיד כסף על עננים מתקדרים, במרכז ההפגנות עומדים תומכי איין ראנד ומניעים את האמריקאים למחאה, כך גם שמדובר בהתעלמות של המחנה הרפובליקאי מנושאי האסלם והטרור – ראו את התיחסותה של מישל מלכין לאפקט איין ראנד. המאמר "מרד האדם החופשי" של רוברט טרז'ינסקי מסקר את הופעתו של וילדרס.

בתאריך 12 ביולי 2008 פירסמנו את המאמר "טרור, תקשורת וזכויות אדם" שעסק באירועי פיגועי הדריסה והטרור בירושלים. השבוע קיבלנו תזכורת לכך שמתחת לפני השטח רוחשת תשתית רעיונית ותרבותית המייצרת עוד פיגועים כאלו. גם הפעם, "הסבירה" משפחתו של מחבל הטרקטור לכתבים כי הוא "לא היה קיצוני" וכי האירוע היה "תאונה" וכך מצטרף המחבל האחרון לשאר הבחורים האדיבים והנעימים שביצעו מעשי טרור לאחרונה. עד שנשמע את אחד מחברי המשפחה אומר בכנות: "כן הוא עשה זאת כי הוא שונא יהודים ונוצרים ומבקש להרוג אותם כפי שנכתב בדף הקוראן שנמצא פתוח בתא הכפפות בטרקטור", יהיה לנו מקום לדאגה. המשמעות של הדברים היא שרוב האוכלוסייה הפלשתינאית מקבלת מעשי טרור ורצח כהתנהגות נורמטיבית.

חירט וילדרס בראיון אצל גלן באק

וילדרס מגורש וריצ'רדס מגיע…

חירט וילדרס, פרלמנטר נבחר הולנדי,  אשר הוזמן להקרין את סרטו "פיתנה" בבית הלורדים נעצר בתחילת החודש בשדה התעופה בהיתרו. לאחר שעוכב נשלח חזרה להולנד מטעמי היותו "איום לביטחון הציבור". בסרטו עוסק וילדרס באיומי האיסלם הטוטלטרי וכן באנטישמיות המוסלמית כלפי היהודים ומציג מטיפים הקוראים "לכרות את ראש היהודים", ומפגינים מוסלמים המבטיחים "שואה נוספת". אך זה מגורש מבריטניה והנה התבשרנו כי הכומר ריצארד וילאמסון, מכחיש השואה שטען כי יהודים לא נרצחו במשרפות וכי מניין אלו שנהרגו לא עולה על 300 אלף, הגיע. הכומר מכחיש השואה אשר התבקש לעזוב את ארגנטינה על ידי השלטונות הגיע לחוף מבטחים בבריטניה. בכך משלימה בריטניה את החובות הנדרשות במסגרת היותה מדינת חסות "דימית" בסדר העולמי החדש.

אחד מן הטוקבקיסטים באתר ה"טיים-אונליין" השתומם מגודל הסערה שהתעוררה בעקבות כניסתו של ריצ'ארדסון לבריטניה, "וכי למה אתם מצפים" כתב, "מאדם שבתוקף מעמדו הדתי עוסק באופן קבוע בהכחשת המציאות?".

בין מאמרינו תמצאו גם את הגרסה הישראלית של הכחשת האמת והמציאות במסגרת הסיקור של ביקורו של פיליפ קרסנטי בישראל השבוע ובמגוון מאמרים. 

אובמה נכנס וצ'רצ'יל יוצא…

churchill_bronze_sir_jacob_epstein.jpg

במחווה סמלית לרוח התקופה מדווחת העיתונות הבריטית כי אובמה סירב להצעה הבריטית להותיר את פסל דמותו של צ'רצ'יל שהושאלה למשרד הסגלגל בבית הלבן בעת כהונתו של בוש. הפסל יוחזר למרות בקשת בריטניה להשאיר את הפסל שניצב במשרד הסגלגל במשך שמונה השנים האחרונות במקומו על מנת לסמל את הברית האנגלו-אמריקאית בשעת מלחמה.

פיליפ קרסנטי, מבקר התקשורת הצרפתי שחשף את פניה האמיתיים של התקשורת שתרמה להפצת עלילת הדם המודרנית בפרשת אל-דורה מבקר בימים אלו בישראל, במסגרת ביקור הוא ירצה בפני קהל בירושלים, נתניה ותל-אביב. הנכם מוזמנים להתעדכן במועדי ופרטי ההרצאות כאן.

בראיון אותו העניק ליעקב אחימאיר בערוץ 1 מסכם קרסנטי את לקחיו ממסלול מפרך של 8 שנים של עימותים משפטיים מול תחנת הטלויזיה הצרפתית "פראנס 2":  "הלקח לעתיד מבחינת ישראל הוא שאי אפשר לסמוך על ניצחון בשדה הקרב בלבד, חייבים לנצח בקרב בתקשורת". קרסנטי זכה במקום של כבוד במסדר חושפי ההטיות והעוולות התקשורתיות האנטי-ישראליות והאנטישמיות.

אתר HonestReporting  מציין את צ'ארלס אנדרלין, כתב "פראנס 2" אשר שולח בבושת פנים מבית המשפט בעקבות תביעת הדיבה שהגיש נגד קרסנטי כאחד ה"זוכים" בפרסי הסיקור העיתונאי ה"בלתי-הוגן" לשנת 2008.

קרב תקשורתי נוסף למען החירות מנוהל בארה"ב על ידי מרכז איין ראנד לזכויות אדם. ד"ר ירון ברוק הופיע השבוע בתכניתו של גלן בק ברשת פוקס והתייחס להקבלה בין ספרה הנבואי של איין ראנד, מרד הנפילים, לבין המתרחש בכלכלת ארה"ב בחודשים האחרונים.

מאמרה של בת-יאור "חירט וילדרס והמאבק למען אירופה" מתפרסם השבוע גם במגזין "מראה" ואנו מזמינים את חברי אנכי לבקר באתר ולהתרשם ממגוון מאמרים "בלתי-תקינים פוליטית" נוספים.

פברואר 2009

ובחרת בחיים

בהמשך למאמרו: "דניאל פרל והנורמליזציה של הרוע" שמתוכנן להופיע השבוע גם במגזין "מראה" ובאתר NEWS1, השתתף ד"ר יהודה פרל בסקר אינטלקטואלי קצר אותו ערכנו בבוקר הבחירות. "זיכרו", כתב ד"ר פרל לאנכי, "כי מעבר לביקורת ולניכור, זאת היא דוגמה הירואית לחיוניותה של ישראל, שמחזקת כיום את רצון החיים של הציביליזציה"… קיראו את חוות דעתם ואיחוליהם של האנשים המחזקים את רוח החירות והתרבות החופשית: ד"ר ירון זליכה, ד"ר ג'ון לואיס, דפנה שמורק-נתניהו, מוטי היינריך, ד"ר מרדכי קידר, דודו אלהרר, וד"ר דניאל פיפס בטור הדינמי שפתחנו לרגל הבחירות כאן.  בעקבות הבחירות קוראינו מוזמנים לשלוח את תובנותיהם בעוד אנו ממשיכים לעדכן את הטור בהערות הראויות ביותר.

בבלוג הירוק אנו מברכים את הבוחר הישראלי אשר העדיף לחזק את סיכויי שרידותו על פני פופוליזם ירוק כשהוא  מוחק את המפלגות הירוקות שניסו למכור סחורה משומשת מבית מדרשו של האל גור.

במאמץ להחזיר את עקרון הזכויות למקומו הראוי "אנכי" מציע לקריאה חופשית את מאמרה של איין ראנד "זכויות אדם" – מאמר זה יסייע בידכם לזהות את המפתח להגנה על החירות בישראל ובעולם.

השבוע חל יום השנה השביעי להרצחו של דניאל פרל. רצח שבוצע כאשר ברקע מתנוססת גולת הכותרת של התעמולה הפלשתינית בדמות תמונת מוחמד אל-דורה. את ציון האירוע אנו מקדמים עם מאמרו של ד"ר יהודה פרל, אביו של דניאל: "דניאל פרל והנורמליזציה של הרשע" העוסק בסחף התרבותי המאיים על החופש במערב ועל השרידות של מדינת ישראל ומעמדה הבינלאומי.

בישראל אנו עומדים בפני אתגר קיומי, ביסודות של האתגר נמצא העיוות של עיקרון זכויות האדם שנחטף על ידי אינטלקטואלים שמאלניים ומשמש לעירעור יסודות הקיום החופשי והתרבותי. בעולם מתבטא סחף זה בחיזוק כוחות הרשע בעולם בקואליציות של שמאל קיצוני ותומכי ג'יאהד הזוכים להכרה הולכת ומתגברת בקרב החוגים האינטלקטואליים. במאמץ להחזיר את עקרון הזכויות למקומו הראוי "אנכי" מציע לקריאה חופשית את מאמרה של איין ראנד "זכויות אדם" – מאמר זה יסייע בידכם לזהות את המפתח להגנה על החירות בישראל ובעולם.

ולסיום מסר זה אמליץ על הסרט "התנגדות", המהווה תיקון מעט לבורות בפרשת הגבורה של הצבא היהודי המצליח ביותר בהיסטוריה. פרשה עליה תוכלו לקרוא גם במאמרי  "צבא ההצלה של האחים ביילסקי".  

ינואר 2009

לאחר שמוצו ההישגים במלחמת "קלפי יצוקה" ו"המציאות השתנתה" אנו חוזרים לשיגרת העדר השאנן.

בעולם, במקביל לכרסום במעמדנו הבינלאומי, כירסום לו תרמו מנהיגינו הרברבנים וחדלי האישים תרומה מרובה, מתהדקת טבעת המצור על הידידים המועטים שעוד נותרו לנו. בהולנד עומדת התביעה ההולנדית להגיש כתב אישום נגד חירט וילדרס בשל "העלבת האיסלם" ו"הסתה לשינאה". האם יעיזו הגיבורים של משרד החוץ הישראלי לעמוד לצד ידיד גדול? אולי לזמן את השגריר ההולדני לבירור? להביע מחאה….? גילשו לאתר שהוקם למען ההגנה על וילדרס וסייעו ככל שתוכלו.

בתחילת השבוע הושבע ברק אובמה לנשיא המעצמה החופשית הגדולה בעולם, הטקס שחיבר בין גדולתה של ארה"ב כמעצמת החופש בה מתקיימת העברת שלטון בהסכמה ובמסגרת חוקתית של חופש לבין עליבותה של אידיאולוגיית ההקרבה השוחקת את ערכיה של ארה"ב הגיע ל"שיא" בנאומו של אובמה.

כה חיכינו לנאום הזה של האורטור הגדול אך ההר הוליד עכבר. אחד האנשים שהצליח שלא להירדם במהלך הנאום, הפרשן הפוליטי רוברט טרז'ינסקי מTIA Daily כתב את המאמר "כיצד נשמע צלילה של הנביבות" המתורגם בזאת לטובת המינויים שלנו. אם אתם בין הבודדים שטרם רכשו מינוי הזדרזו לרכוש אותו כאן.

באתר הבלוג הירוק העלנו את סרטם המשעשע של פן וטלר השוחט את הפרות הקדושות של המיחזור, צפייה מומלצת כאן.

תקרת הזכוכית המוסרית

המערכה בעזה התקדמה באופן טוב יותר מהמצופה עד גבול מסויים – גבול זה הוא תקרת הזכוכית המוסרית המעניקה שוב ושוב את הניצחון לאוייבינו, הפקת לקחים טקטיים וטכניים הינה תנאי הכרחי אך לא מספיק, אם לא נגלה את המפתח הפילוסופי והמוסרי הנכון לניהול ציוילזציה שוחרת חיים וחירות ננחול תבוסה.

חולשתנו המוסרית היא הגורמת לנו להעניק לאוייבינו הפוגות על מנת לצאת מן ההלם ולהתארגן, לקבל מצרכים, להפעיל את שותפיהם בתקשורת הבינלאומית ובמוסדות האו"ם ולהרים את מסע התעמולה השקרי הפונה למגבלות המוסריות והפילוסופיות של האינטלקטואלים והתקשורת במערב.

לכל אלו יש מחיר בחיי אדם – חייהם של חיילינו ואזרחינו אותם סימן האוייב, הג'יהאד הטוטליטרי, כבני מוות.
אחת הדוגמאות הבולטות לחידלון הפילוסופי של האינטלקטואלים הישראליים הוא העיסוק העקר בשאלת המידתיות. העיר על כך ג'ון בולטון באחד הראיונות כי הרעיון של מידתיות הינו גחמה אקדמאית מנותקת מהמציאות, וכי מה רציתם, שאל, שאחרי ההתקפה על פרל הארבור ארה"ב תסתפק בהטבעת מספר זהה של נושאות מטוסים ואניות יפניות? לא, המטרה היתה הבסת יפן.

עיקרון המידתיות הינו עיקרון אנטי-מוסרי המבטיח כי לעולם לא ינצח הטוב את הרע (ובבסיסו ההנחה כי אין טוב ורע). האם באמת מצפים הפסאודו אינטלקטואלים בעולם כי לאחר פגיעה בבית אבות בנהריה תדרוש ממשלת ישראל ממשלת לבנון להקצות בית אבות לבנוני על יושביו על מנת להפציצו? או שמא נשגר 8000 טילים אל מרכזי אוכלוסייה פלשתינאיים על מנת להשיב מידה כנגד מידה לחמאס?

על מנהיגי ישראל לזהות כי הם בצד הצודק והטוב הנלחם למען החיים מול תנועה גיהאדיסטית המפיצה מוות – וכל הנדרש על מנת לחסלה ולחסל את התומכים בה ביעילות ובמינימום אבידות הינו ראוי טוב ומוסרי.

במאמרו בנושא "תיאוריית המלחמה הצודקת" כותב ד"ר ירון ברוק: "הבחינו מה נדרש עבור ארצות הברית ובנות בריתה להבסת גרמניה ויפן ולניצחון במלחמת העולם השנייה. בטרם נכנעו הגרמנים והיפנים, בנות הברית הבעירו והפציצו את כל הערים הראשיות ביפן ואת רוב הערים בגרמניה – בהורגם מאות אלפים. בהסבירו את הסיבה להפצצות על גרמניה כתב צ'רציל, "…ההפצצה החמורה, חסרת הרחמים של גרמניה בקנה מידה הולך וגדל לא רק שתפגע במאמצי המלחמה שלה… אלא תיצור תנאים בלתי נסבלים לרוב האוכלוסייה הגרמנית ." וכפי שכולנו יודעים, מה שסיים את המלחמה – ואת האיום הנאצי והיפני עד עצם היום הזה – הייתה ההפצצה האמריקאית של שתי פצצות אטום על יפן."

הרצאת ירון ברוק בישראל הקש לערוץ אנכי ביוטיוב

מכון איין ראנד לזכויות אדם בוושינגטון התייצב מול האגודה האיסלמית האמריקאית וטוען כי יש לחסל את החמאס, "הכישלון בחיסול החמאס בהזדמנויות קודמות עודד את קבוצות הטרור הפלשתיניות. הוא מלמד את האיסלמיסטים כי מלחמתם הטרוריסטית תזכה להצלחה, כי מסעם להרס ישראל – – ובסופו של דבר אמריקה – – הינו בר השגה". הנכם מוזמנים לתמוך בישראל בה לוקח חלק גם ד"ר דוד בוקעי גם מעל במת העימות הזאת כאן.

א?ר?ד?ו?ף או?י?ב?י ו?א?ש???יג?ם ו?ל?א א?ש?ו?ב ע?ד כ??ל?ו?ת?ם

במאמרו: "מתנות מן השמיים" המשמעות של הניצחון האמריקאי על יפן 1945, מסביר ד"ר ג'ון לואיס את החשיבות של הכרזת מלחמה הכוללת הגדרות ברורות הכוללות את א. זיהוי האויב; ב. ההחלטה להביסו; ג. הגדרת הניצחון; ו-ד. התחייבות, לאורך זמן, להשיג ניצחון זה. שיעורה רווי הדם של ההיסטוריה מלמד אותנו כי לא ניתן להשיג ניצחון מבלי לבצע את הזיהוי, ההגדרה ונטילת המחוייבויות הללו. בכדי שלא לחזור על הטעויות של מלחמת העולם הראשונה דרש רוזוולט את  כניעתה ללא תנאי של יפן, דרישה שתחודש ותוצג מחדש במשך שנים של מאבק ועשרות אלפי קורבנות. רוזוולט עמד על התחייבותו במשך שלוש השנים הנותרות של חייו, בסרבו לכל ההצעות לדלל את המטרה או לנהל משא ומתן לטובת ניצחון חלקי. "תמיד נזכור את אופי ההתקפה עלינו" הייתה התחייבותו.

כאשר אנו בישראל עומדים מול תיאוקרטיה אלימה ופאשיסטית של שלטון החמאס המשמש שלוחה של האיום האוניברסלי של התיאוקרטיה הטוטליטרית האיראנית, הדומה ליפאן וגרמניה הטוטליטריות של המאה הקודמת, אסור לנו להסתפק בפחות מכניעה מוחלטת וללא תנאי של שלטון החמאס בעזה.

כאשר המבצע בעזה נכנס לשלב מסוכן מבחינת הדישדוש הפילוסופי, השלב בו מהרהרים בתקשורת על המחשבה שאולי עדיף "לנהל" את הסכסוך ולא לנצח בו. עלינו להיזהר מאבן הנגף המרכזית שהפכה את מלחמת לבנון השנייה לפיאסקו והשאלה הפתוחה, שתוכרע תוך מספר ימים בודדים היא: האם נצליח, בניגוד לכל האינדוקטרינציה המטשטשת בה ספוגים מנהיגינו האינטלקטואליים והפוליטים, לצאת מתוך הקיבעון.

במאמרו האחרון מציין ד"ר גיא בכור כי אנו נכנסים למלחמת התשה: "מהי מלחמת התשה? כאשר שני הצדדים מתישים ופוצעים זה את זה, מבלי יכולת הכרעה, וכמעט שבוע לאחר פרוץ הקרבות, נראה שאנו נכנסים לשלב הזה, הבלתי אפשרי מבחינתנו. כמליון איש נמצאים במסלול של טילים, ערים ראשיות כבאר שבע, אשדוד, אשקלון ועוד, וכמאתים אלף ילדים אינם הולכים לבתי הספר. החיים נבלמו בערי דרום המדינה, מצב ששום התבשמות ממשלתית על כמה מנהרות הפצצנו, לא תשפר. כמו במלחמת לבנון האחרונה כך עכשיו: מערכת הביטחון נמצאת בפלנטה אחרת מן האזרחים. היא סופרת מסגדים מופצצים ומינהרות, האזרחים דואגים לעצמם, נמצאים במקלטים. אין הלימה בין שני המרחבים".

***


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חדש!

תקליטור DVD של הרצאת ד"ר ירון ברוק

לרכישה הקישו על התמונה

הוספת תגובה