19 בספטמבר 2006

מאז החלה ההתנגשות בין האסלם לבין המערב, השאלה "מדוע הם שונאים אותנו?" החלה לצוץ בגרפים של מחלקת השאלות הנפוצות ביותר ובינות מנהיגים ואינטלקטואלים מערביים, שאלה זאת מענה את מוחותיהם ונשמותיהם של האספסוף המאכלס את המערב ובוחן את נפשו.
בהתחשב בהיקף הבעייה, אנו מניחים כי שאלות מסויימות מציקות באופן דומה במוחותיהם של נכבדים מוסלמים בארצות האיסלם. ואכן, סקר בניית-הגשרים המיוחד שלנו שנערך מערב הסעודית ועד איראן ואפגניסטן, בהיכלי האקדמיות המוסלמיות בעלות היוקרה ובארמונות הממשלים, מגלה כי אישים מוסלמיים נעלים שואלים את אותה שאלה: "מדוע אנחנו? בשביל מה מערכת התראות-טרור? מדוע כל הבדיקות בנמלי התעופה?"

בתמונה – מוסלמים מפגינים: "הכל בגלל שלא תמכנו בתכנית המיחזור של למונט? האם זה משום תוכנית מחזור הפלסטיק העלובה שלנו?"

סדרת בניית-הגשרים: "מדוע שונאים אותנו?"
נכבדים מוסלמיים מעלים סיבות אפשריות להיותם שנואים במערב


 ד"ר מהטייר מוחמד, ראש הממשלה לשעבר של מאלזיה:
אני חושב שהם שונאים אותנו משום שלא תמכנו בנד למונט  לסנאט האמריקאי. לא פעם אחת עלה שמו של מר למונט בדיוני הפרלמנט שלנו, ובעבור כך אני מצטער.

עלי חמנאי, המנהיג העליון של הרפובליקה האיסלמית של איראן
 אני מניח שהם לא אוהבים אותנו משום שלא הענקנו זכויות אדם לבעלי-חיים, אני מודה, אני לא צמחוני. לעזאזל תמשיכו לשנוא אותי בגלל זה!

  עבדולה בן עבדול עזיז, ראש הממשלה ומלך ערב הסעודית:
אין ספק שהם שונאים אותנו משום שאיפשרנו לשישה אתרים של סטארבאקס לפעול בממלכה – למרות שסטארבאקס ידועים לשימצה בהתנגדות לאיגוד העובדים. הם גם גורמים לסגירת בתי קפה משפחתיים קטנים. מה שיותר גרוע, ייצוא הנפט שלנו הורס את האיזון העדין של האקו-סיסטם. מחליא אותי לראות אנשים בעלי מכוניות – מדוע לא נוכל נהפוך לפלנטה יותר ידידותית להולכי-רגל? באמת, אני כמעט שונא את עצמי לפעמים.

 מוקטדה אל-סאדר, מפקד צבא המהדי:
שני דברים: איגוד וביטוח בריאות. טכנית אנו עדיין לא איגוד עובדים, לכן אנשים חושבים שחיילינו אינם זוכים לכל ההטבות הבריאותיות. הם טוענים: "מוקטי, כמה משטחים ואגינאליים אנשיך קיבלו במהלך הרבעון האחרון?" טוב אז תראו, אין לנו הרבה נשים שעובדות כאן אז דרשתי מהבחורים שלי לעבור את הבדיקה במקומן. עברתי בדיקה כזאת בעצמי רק אתמול. אנו ניישם תוכנית בריאות טובה יותר כאשר נרשם להסתדרות העובדים והתעשיינים ולאחר שנסיים לשחוט את הפולשים הכופרים. אז תנו לנו סיכוי! אנא אל תשנאו אותנו!

מחמוד אחמדי-ניז'אד נשיא הרפובליקה האיסלאמית של איראן:
האם זה יכול להיות משום שאני הטרנג'נדר היחידי בממשלתנו? ביטחו בי, אנו מנסים, אנו באמת מנסים. אנו עובדים על תוכנית פרואקטיבית ומרחיקת לכת בעבור הקהילה הטראנסג'נדרית, המעודדת אותם לרוץ למשרות בממשל. בבקשה אל תשנאו אותנו! המחשבה ששונאים אותי גורמת לי להתייפח.

 אוסמה בין-לאדן, מייסד, אל-קאידה:
לפעמים, אני חושב שהשנאה נובעת מ"תקרת הזכוכית" שלנו שמונעת באופן לא הוגן מנשים להיכנס אל סוויטות ההנהלה שלנו. אולם אני חושב שאנו באמת ראויים לשנאה בשל כך שחיסרונו של מצעד גאווה שנתי מפורש כרעלה דקה על הומופוביה. אולם זאת כזאת אי-הבנה! האין זה ברור כי אנו בבירור לא זקוקים לנשים בכדי לבלות היטב?

 
איסמעיל הנייה, ראש הממשלה ברשות הפלשתינאית:
הסיבה מספר אחת לשנאה כלפי האיסלם עולה מכך שאנו נתפסים כמי שמפעילים הפלייה מינית כלפי נשים מתאבדות. אכן, נשים רבות פוצצו את עצמן על מנת לרצוח ציונים, אולם מספרן עדיין נמוך מידי. שוויון ההזדמנויות אינו מספיק; עלינו לטפל בתוצאה העגומה. עד אשר יהיו יותר נשים מתאבדות-רוצחות, אנו נישאר אשמים דה-פאקטו באפלייה מינית.

 מוחמד עומר, בוס הטאליבן:
זאת משכורת המינימום, בטוח. אני לא אוהב לומר זאת, אולם בין עריפות הראשים, הפיצוץ של פסלים עתיקים, גודש החוקים האוסרים כל דבר, והטבח שלנו באלפי אמריקאים, נתנו לנושא משכורת המינימום ליפול בין החרכים. אם ינתן לי הסיכוי אעלה זאת בישיבת הצוות הבאה. הם יסכימו; אנו לא רוצים שמישהו ישנא אותנו.
 סעיד חסאן נאסראללה, מזכיר כללי, החיזבאללה:
זאת חייבת להיות תוכנית המיחזור העלובה שלנו. אני מודה בזאת, לא נתנו מספיק תשומת לב משום שהתמקדנו עם כל משאבינו להרג של כל יהודי על הפלנטה. עדיין, אין כל תירוץ שלא למיין את הפלסטיק שלנו לפי צבע. אנו יודעים שחומרים אילו אינם מתכלים ביולוגית, ויכולים לראות מדוע דבר זה מעורר טינה. אם זה משנה, אנו משתמשים רק במתכת ממוחזרת עבור כדורי המצרר ברקטות שלנו, אולם נכון, פלסטיק מהווה סיכון סביבתי הרבה יותר גדול. ועדיין אנו מקווים שתמצאו מקום בלבבכם לאהוב אותנו!
במאמר הבא של סדרת בניית-גשרים נבקש מנכבדים מוסלמים להבהיר את עמדותיהם על נושאים בוערים כגון פיצויים בשל עבדות, ביטוח בריאות אונברסלי חופשי, נישואי טראנג'נדרים, תביעות משפטיות נגד חברות תרופות, מק'ארתיזם, והסרת האל משבועת הנאמנות.

הוספת תגובה