מכתב דחוף לראש הממשלה
2009–06–10


לראש הממשלה ויו"ר תנועת הליכוד שלום רב.
 
בימים אלה, של התחבטות בין הפריצים העוינים מבחוץ והקוויזלינגים הצבועים מבפנים, אולי כדאי שתשמע משהו מחבר ותיק, שתחזיותיו אף פעם לא התבדו. ולהלן, כמה נקודות לתשומת לבך.
1. במקום להתפתל מול הדרישה לדקלם את המנטרה "שתי מדינות לשני עמים", שלפיה ניסח ג'ורג' מיטשל את הדרישה האמריקאית למדינה פלסטינית ומדינה יהודית החיות זו בצד זו בשלום וביטחון –   A Palestinian and a Jewish state living side by side in peace and security.

תציע – שמנהיגי הפלסטינים יודיעו בפומבי שזו הדרישה שלהם – מילה במילה – ואם הם ינסחו את      זה   כך, ניכנס איתם למו"מ על אפשרויות היישום של נוסחה זו. אני מוכן לתת לך ערבות בנקאית  שהפלסטינים  לא יעשו זאת, ואז אתה פטור מלהתייחס למנטרה  ההזויה.

2.    מדינאי ישראל לא למדו כלום משערוריית סברה ושתילה, ומאפשרים למסיתים מבחוץ ומבפנים להפיץ עלילות דם ואף לספק להם "סחורה אמיתית", כפי שזה נעשה במבצע האווילי של "עופרת יצוקה". אם לא תעשה משהו להפסקת הפוגרומים התעמולתיים ולהעמדה לדין של האחראים להם,  נעמוד מול פוגרום של העולם כולו. ומול פוגרום כזה תצטרך להיכנע לכל הדרישות של אויבינו.

3.    הגיע הזמן לאמץ את התכנית שחזרתי והצעתי לאשכול ועד לרבין – לפיה הבעיה הראשונה שיש לפתור במזרח התיכון איננה פוליטית אלא הומניטארית, והיא – שיקום הפליטים הפלסטינים. זהו המוקש שיתפוצץ תחת כל משא ומתן לשלום, ואותו מטפחים שליטי ערב בשקדנות מאז 1948. פינוי חבל קטיף, שהפך לשדה אימונים של הטרור הערבי, מאפשר לנצל 40,000 דונם שוממים להקמת עיר במתכונת הונג-קונג, בה השתקמו 5 מיליון פליטים סיניים, באוטונומיה שנוהלה על-ידי נציב עליון בריטי.

4.    במלאת שלוש שנים של שתדלנות גלותית מבישה לשחרור גלעד שליט, תודיע שאם הוא לא ישוחרר תוך שבוע – יועברו כל הפושעים שהחמאס דרש לשחרר – למחנה מעצר בו יחולו התנאים בהם מוחזק החייל החטוף שלנו. ואם גם אז לא ישוחרר ללא תנאי – יוטל מצור מלא על רצועת עזה, כפי שמוכתב בספר דברים, פרק כ'.

5.    ולבסוף, פעולה חינוכית קטנה להם זקוקים שריך: אם שרים כמו ישראל כץ ויולי אדלשטיין לא מסוגלים לענות למכתב ענייני (שלא מבקש טובה פרטית) של חבר הנהלת הלשכה, המכוון לטובתם הם, מוטב שימצאו תפקיד אחר לפני הבחירות הבאות.
 
שלך, בברכה,
יוסף  דוריאל
הכותב התמחה במחקר ותכנון אסטרטגי

הוספת תגובה