מטורף, מטורף, מטורף העולם.

מאת יעקב | פורסם ב10 ביולי 2009 בבלוג הירוק

אבל ממש מטורף. מטורף על כל הראש.

אני מתכוון כמובן לוועידת ה G8 באיטליה (או ליתר דיוק ה G17 ) ועל דיוניהם בנושא האקלים. על מה הוויכוח שם ? על אימוץ ה"יעד" של הפחתת פליטות הדתפ"ח ב 80% עד שנת 2050. אני חוזר: שנת 2050 (בעוד 41 שנה!). האירופים אימצו את היעד הזה כבר ב 1996, האמריקאים הסכימו בעבר רק ל 50% אבל ניאותו לבסוף, תחת הנהגתו הנאורה של אובמה, להסכים ל 80%. רק המדינות המתפתחות (סין, הודו, ברזיל) עדיין לא מסכימות.

תגידו אתם, אנשים אלה נורמאליים?

מתווכחים על ה"יעד" לשנת 2050 ? מתווכחים!! עד 2050 יתחלפו כ 10 או 20 ממשלות בכל הארצות, כל המדינאים של היום כבר לא יהיו בחיים, וכנראה שגם בניהם לא. אז הם מתווכחים ברצינות תהומית על מה יהיה ב 2050 ? דרך אגב – מישהו זוכר מי היו מנהיגי אירופה שהחליטו מה שהחליטו ב 1996? (הם החליטו להפחית את פליטת הדתפ"ח ב 15% מתחת לרמה של 1990, עד 2012). ומה היו תוצאות החלטת היעדים האירופית משנת 1996 (קיוטו)? אז הם היו פזיזים וקבעו יעדים לשנת 2012 בלבד (רק 16 שנה קדימה). היום אנו יכולים לשפוט כבר מה "הישגיהם". אפס. אפס מוחלט. הם הפחיתו את פליטת הדתפ"ח בפחות מאפס אחוז (כי הם הגדילו את הפליטה). אבל הם למדו את הלקח. עכשיו כבר לא קובעים יעדים ל 16 שנה – קובעים יעדים ל 41 שנה. עד אז או שימות הפריץ, או שיתפגר הכלב, או שכולם ישכחו מהכול, במילא זה לא משנה כי איש מהמתחייבים לא ייקרא מהקבר לתת הסברים (אלא אולי לפני הקב"ה).

כל אחד מבין את האבסורד, את הטיפשות, הפארסה הסוריאליסטית בדיבורים אלה, בוודאי המצהירים עצמם. בכל זאת ממשיכים לשחק את המשחק. והמוני אנשים ("כאילו" ירוקים) מוחאים כף, ומעודדים את ההצגה הזאת. שמץ של שפיות התגלתה דווקא בארצות המתפתחות. הם סירבו להתחייב. לכאורה אפשר לשאול למה סירבו? למה לא משחקים כמו כולם? וכי עולה כסף לקבוע "יעדים" ? אבל להם יש חשבון. הם אומרים: "אתם (ארה"ב ואירופה) פלטתם הכי הרבה. אנחנו עניים ולא יכולים לעצור את עליית רמת החיים של מיליארדי הרעבים בארצותינו. אתם רוצים שנגביל את הפליטות? בבקשה – שלמו לנו כדי 'ליישם טכנולוגיות מתקדמות'". הם מריחים כסף. הרבה כסף עומד לזרום אליהם מהפראיירים במערב. אז הם אומרים: "רוצים שנתחייב ביעדים? שלמו קודם, במזומן, תנו סיוע כספי. כאשר נקבל, נשקול להצהיר על "יעדים"". הם מנסים למכור הצהרה ריקנית בכסף ממשי. יש בזה הגיון, וסיכוי בהסתמך על טבעם של המשלמים הפוטנציאליים.

כדי להבין את האבסורד שבמספר הזה – 80% – נציין לדוגמה: אם יורדו כל המכוניות הפרטיות מהכבישים, בכל העולם, כולן, ללא יוצא מן הכלל, – תהיה הפחתה של אולי 10-15% בפליטה. אם יסגרו את כול תחנות הכוח, ואת כול המפעלים הגדולים (בתי זיקוק, פטרוכימיה, מטלורגיה, מלט) – תהיה ירידה של אולי 40% בפליטה…

הירידה בפליטה אינה אפשרית כי לא קיימת טכנולוגיה אלטרנטיבית שמאפשרת להפיק את כמויות האנרגיה האדירות שאנו צורכים. אולי ימציאו מדענים המצאות מהפכניות בעתיד, מעבר למה שהדמיון מרשה לנו לשער היום. אולי. איש אינו יכול להתנבא אם, ומתי. בינתיים אין, ולכן כל הדיבורים האלה מרחפים באוויר – כי על הקרקע אין דרך מעשית להשיג את ה"יעדים", ואין שום הגיון לדבר על יעדים במנותק מדרכי פעולה מעשיות להשגתם. (אפילו כתב לענייני סביבה של ה BBC מבין זאת!).

אפילו אם כל הנבואות האקלימיות השחורות נכונות – ושינויי האקלים יגרמו לבעיות חמורות – עדיין זה לא משנה – כי אין לנו דרך למנוע זאת (אפילו אם נכון שהאנושות היא שגורמת את העלייה). הצהרות סרק מנותקות של ה G8 לא ישנו את האקלים כהוא זה.

מה שהם כן ישיגו – זה מה שהשיגו כל ה"מנהיגים" במאה ה 20: פגיעה חמורה באנושות. הפגיעה בהתפתחות הכלכלית תבוא ללא ספק (ראה תכנית המכסות הסחירות שנידונה בארה"ב), היא בלתי נמנעת. הסבל הזה חמור מעליית מפלס הים ב 30 ס"מ או אפילו 1 מ', ( אם תהיה).

לבסוף כן הושגה הסכמה באיטליה, לא על ה "80%" – אבל הם מצאו מספר שהצליחו להסכים עליו: שרצוי שהטמפרטורות לא יעלו יותר מ 2 מעלות. כל ה17 חתמו על זה. האם האקלים יעז להפר את ההסכמה פה אחד של כול העולם ??

אנו רגילים אצל פוליטיקאים לפטפוטי סרק, לספינים, להבטחות שווא מגוחכות, לשקרים, ואפילו למעשי טירוף. לא מעט מנהיגים מטורפים לחלוטין היו במאה ה 20, ויש אפילו אחדים עדיין במאה ה 21. אבל תמיד המטורפים היו "הם", "האחרים" לא "אנחנו". חוששני שדווקא עכשיו המטורפים, בעלי יצר ההתאבדות – הם מנהיג העולם המערבי.

לכאורה מפגינים למעשה תומכים בטירוף

הוספת תגובה