פרס ראשון לכרזת משרד הפרסום יורו מתל אביב

מאת: בועז ארד | 2 בדצמבר 2007

המגזין "דה מרקר" פנה לפני מספר שבועות למספר משרדי פרסום בבקשה להציע כרזה בנושא ההתחממות הגלובלית – בבליל הקלישאות הקונפורמיסטיות יש ניצוץ של תקווה.

אתמול בבוקר ציפתה לי הפתעה, ניצוץ של מחשבה ביקורתית בבית הספר היסודי בו לומדת ביתי. על גבי קיר המסדרון הוצבה תערוכה שהציגה את הרעיונות היצירתיים של משרדי פירסום שונים ביחס להתחממות הגלובלית.

משרד ראובני פרידן הציגו טביעת יד המצווה עצור על מותן שנכוותה בכווית שמש וקראו "לעצור את ההתחממות הגלובלית", מקאן אריקסון הסבירו לציבור כי ההתחממות הגלובלית מאיימת להשמיד את כדור הארץ… משרד פובליסיס אריאלי הציב עץ הפוך בדימוי ריאות וציין אזהרה בדומה לזאת שעל קופסאות הסגריות: "אזהרה – המין האנושי הורג"…משרד גלר נסיס שואל על רקע כדור הארץ: "ואחרי שנשרוף אותו לאן נלך?"

מעל: דוגמיות מפרץ היצירתיות הטכנית והרעיונות הקונפורמיסטים (בצילום חובבני מידי במסדרון ביה"ס ברמה"ש – לצפייה במצגת תמונות מוגדלת הקישו כאן).

בניגוד לקונפורמיות שהופגנה מעל הפשיל הצוות של משרד יורו ברשות מקס ליטבק (ארטדירקטור), אסף קוברסקי (קופירייטר), ואדם בני מנהל הקריאיטיב את שרווליהם ויצרו את היתד הנון קונפורמיסטי הבא:

על ביטויים כאלו של ניצוץ אינטליגנטי אני בדר"כ לא עובר בשתיקה ולכן התקשרתי לתת משוב חיובי. בשיחה שהתנהלה עם אדם בני, מנהל הקריאטיב, סיפר כי התגובה היחידה שקיבל מיוזמי הפרוייקט היתה בקשה להתייחסות למכתב נזעם שיצא נגד הכרזה. "אנכי" מעניק למשרד יורו ולצוותו האמיץ את הפרס הראשון. (ניתן להקיש על התמונה לגלישה לאלבום ותמונות מוגדלות).

הוספת תגובה