איין ראנד והמלחמה באיסלם הטוטליטרי בתקשורת הישראלית

מערכת האתר | 14 ביולי 2007

Photo: Orit Arfa 'To the extent America abandons Israel, it abandons itself.' בעקבות הרצאת ד"ר ברוק פירסם מאיר עוזיאל מאמר במקור ראשון ובסוף השבוע הזה הצטרף למפרסמים גם הג'רוזלם פוסט במאמר מקיף של אורית ארפא (חלק 1) שהעלה גם קטע וידאו מן ההרצאה לאתר. המאמר המתייחס לפילוסופיה של איין ראנד בכלל ובישראל ובפרט וחלק שני המתמקד בהרצאתו של ד"ר ברוק "אינך נלחם בטקטיקה" כאן. במהדורה המודפסת הופיע המאמר במקום של כבוד על גבי 2 וחצי עמודי המוסף לשבת (הקישור מפנה לאתר האינטרנט). קטעים מן ההרצאה מועלים לאתר הקבצים YouTube וניתן לצפות בקטע הראשון כאן. למינויי אנכי ישלח לפי בקשה CD של ההרצאה ללא תשלום.

הארי בינסוונגר: אנוכיות כערך שרידותי

בהמשך לשבח על הכתבה כתב הקורא הארי בינסוונגר מארה"ב, כי: …ירון ברוק "צודק לחלוטין בטענתו כי מלחמות "רחמניות" הינן דרך פחדנית להתפשר עם הרוע. אינך יכול לשרוד דרך ביטול עצמי. ישראל (ואמריקה) צריכות לעמוד על זכותן להתקיים בחירות, ולמחוץ ללא רחמים כל משטר הנלחם בהן. להיות נפחד, פייסני, בלתי-אנוכי בפני כדורים ופצצות הינו מסלול של התאבדות איטית. אנוכיות הינה תנאי לשרידותו של הפרט, כפי שראנד הסבירה בספרה "מעלת האנוכיות".

Selfishness as a survival value
Harry Binswanger – USA
07/14/2007 18:27

Great article on Yaron Brook. He's absolutely right that a "compassionate" war is a cowardly compromise with evil. You can't survive through self-abnegation. Israel (and America) should assert its right to exist in freedom, and ruthlessly crush any regime that wars against it. To be timid, appeasing, selfless in the face of bullets and bombs is to engage in slow suicide. To be selfish is a requirement of one's survival, as Rand shows in "The Virtue of Selfishness."

הוספת תגובה