לממונה על קבילות הציבור                     24 בספטמבר 2008
רשות השידור,  ערוץ 1

באמצעות מייל: [email protected]


 
א.ג.נ.
 
                 הנושא: ייצוג חד צדדי מוטה של בעיות קריטיות בכלכלה


אמש התקיימה תוכנית "פוליטיקה" בהנחיית עודד שחר, התכנית התיימרה לבדוק אם הקפיטליזם סיים את תפקידו.
באולפן נאספו דוברי שמאל אנטי-קפיטליסטי כמו ד"ר לינדה עפרוני "למולה" הוצב ד"ר אבי שמחון מהאונ' העברית (שלאחר ההופעה האחרונה שלו בתכניתם של לונדון וקירשנבאום בה העלה את הרעיון לחלק מחדש את כל ההון בישראל זכה לתהילה בקרב השמאל הסוציאליסטי ועכשיו הוא מוזמן לייצג כל עמדה, כולל את עמדת הגישה הקפיטליסטית שבה הוא לא מאמין. ראה ראיון קודם שלו כאן)

באולפן ישב גם ח"כ ממר"צ אילן גילון ובאולפן אחר התבקשה מירב ארלוזרוב מהארץ-דה מרקר להגיב מעת לעת. בקיצור 3 סוציאליסטים איתנים על גבול הקומוניזם מתווכחים באולפן בפסאודו ויכוח אם הקפיטליזם נכשל.
 
לאחר "וויכוח " לא ארוך במיוחד הסכימו הכל כי אין יותר מקום קיום לקפיטליזם והוויכוח הסתיים בהבנה כי אין יותר קפיטליזם לסה פייר,  מה שנותר הוא רק להחליט על העוצמה והאופן שבהם נחלק את הרכוש לפי שיקולים חברתיים. האם ברמת אמצעי הייצור (קומוניזם) או ברמת הרווחים (סוציאליזם), ובאיזו עוצמה לנקוט על מנת לא להרוג (או להבריח לחו"ל) את האווזות מטילות ביצי הזהב, ז"א, היצרנים המייצרים את העושר.
 
מיותר לציין כי הצעתי לייצג בתכנית עמדה קפיטליסטית אמיתית במכתב ישיר לאלון מזר העורך, מלבדי לא חסרים אנשים שמבינים ודוגלים בקפיטליזם ומפרשים באופן הפוך את הפירושים אותם נותנים דוברי השמאל הכלכלי לסיבות ומשמעות המשבר הפוקד את השווקים. מכך נגזרת גם דרך פעולה הפוכה לזאת שממליצים עורכי התכניות באיצטלה של דיון "מאוזן" וייצוג "טווח" הדעות.
 
המשמעות של קונפורמיות מחשבתית אינה מבשרת טובות לא לאזרחי ישראל ולא לתקשורת.
 
אגב, להצעתי טרם התקבלה התייחסות כלשהי, גם לא דחייה מנומסת.
 
בברכה
בועז ארד, עורך
www.Anochi.com
 
העתקים: ד"ר גיא בכור, מר יואב יצחק NFC חדשות מחלקה ראשונה, אתר אנכי, אתר קו ישר, אתר הקפיטליסט היומי, מר עודד שחר – תכנית פוליטיקה.

***

fromOMBUDSMAN <[email protected]>
[email protected]

ccAlon Mazar <[email protected]>

dateThu, Sep 25, 2008 at 11:27 AM

הנושא: ייצוג חד צדדי מוטה של בעיות קריטיות בכלכלה בתכנית פוליטיקה בהנחיית עודד שחר

לבועז ארד שלום רב,
 
תודה על הערתך.
 
העברתי אותה לתשומת ליבו של עורך התוכנית.
 
בברכה,
אלישע שפיגלמן
נציב קבילות הציבור
 
העתק:  אלון מזר, עורך "פוליטיקה"

26 בספטמבר 2008

נציב קבילות הציבור
רשות השידור
 
למר שפיגלמן שלום,
 
הנושא: ייצוג חד צדדי מוטה של בעיות קריטיות בכלכלה
 
בטרם אפנה הלאה במאמצי לתיקון הנזק אבקש לקבל את עדכונך לגבי הטיפול שננקט בתלונתי.
 
ממכתבך המצ"ב ומכתב בנוסח פורמלי שהועבר אלי בו נאמר כי "הערותיך יועברו לידיעת האחראים לדבר ויטופלו בהתאם לכללי עבודת נציב קבילות הציבור".
 
לצערי לא הצלחתי להבין מנוסח זה באם עלי לצפות לתשובה שתאשר או תפריך את צדקת טענתי ותכיר בטעות ובנזק שנגרם בעטיה? האם יש כוונה לתקן את העיוות ואם כן מתי? האם אזכה לקבל התיחסות של מערכת התכנית "פוליטיקה"?
 
להתייחסותך המהירה אודה.
 
בכבוד רב,
בועז ארד, עורך
www.Anochi.com
 
 
העתקים: ד"ר גיא בכור, מר יואב יצחק NFC חדשות מחלקה ראשונה, אתר אנכי, אתר קו ישר, אתר הקפיטליסט היומי, מר עודד שחר – תכנית פוליטיקה. עמותת אומ"ץ מר אריה אבנרי, מועצת העיתונות, מר רותם סלע – דה-מרקר.

הוספת תגובה