מתוך הראיון ש"צונזר" בערוץ 2: "אם ההסתדרות מעוניינת לסייע לעובדים חלשים היא מוזמנת להחזיר את הכסף שגזלה מחסכונות הפנסיה של אזרחי ישראל"…

מאת בועז ארד | 8 בפברואר 2012

בעקבות הודעה שהופצה מטעם התנועה הליברלית החדשה על כוונתנו להפגין נגד השבתת המשק וההסתדרות פורסמה ידיעה מאת רותם סלע במעריב והוזמנתי להופיע בתוכנית הבוקר של אברי גלעד והילה קורח בערוץ 2 בבוקר ההפגנה. ( כעת זמין לכל – כאן.)

הופעתי תוזמנה מייד לאחר ראיון ממושך של כ-20 דקות עם שלי יחימוביץ, בין חדר האיפור לאולפן עוד הצלחתי לשמוע אותה מכנה את המעסיקים עובדי קבלן "סרסורים"… כך שהדבר מגיע לידי ביטוי בדברי בהם תוכלו לצפות להלן.

אנקטודה מעניינת בנושא היא הפרסום של הראיון. כשביקשתי העתק של הופעתי מצוות ההפקה הוסבר לי כי כל הקטעים מועלים לאינטרנט. ואכן מי שבוחן את התוכניות רואה כי מייד לאחר התוכנית מועלים קטעי הראיונות לאתר רשת כאן. מה שקרה לאחר מכן נתון לפרשנות של כל אחד. כל הקטעים של התוכנית הועלו – מלבד קטע אחד. הקטע שלי.

אילון, אחד מן החברים בתנועה הליברלית כתב לאברי גלעד מכתב בתמיהה על העלמות הקטע:

"אני צופה קבוע של התכנית שלך, ומאוד התאכזבתי לגלות הבוקר שאתר התכנית שלך מצנזר את הקטע בו ראיינת את בועז ארד. אני אשמח אם תפעל כמה שיותר מהר כדי למנוע השתקת פיות או דעות שאינן תואמות את מה שחלק מהאנשים שעובדים איתך כנראה מאמין בו."

בתשובה ענה גלעד:

"אין צנזורה באתר. יש בחירה של אנשי תוכן של קטעים מעניינים לטעמם. באם הם מדייקים? סביר שלא. נטייה רעיונית ? ממש לא. תודה,
אברי"

כך או כך, באתו היום הקריטי בו פרצה השביתה כמעט כל הקטעים ששודרו באתר רשת תמכו בשביתה והראיון היחידי שיצא חוצץ נגדה לא עלה.

רק למחרת, בעקבות לחץ מתמיד של חברים שכתבו על עמוד הפייסבוק של רשת הועלה הראיון לאינטרנט והוא זמין לכל – כאן.

כנסו, דרגו, הגיבו והפיצו לחברים! ומי שהחמיץ – הפגנה נוספת מתוכננת למוצאי שבת – הנכם מוזמנים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בכתבת מעקב שפורסמה בערוץ 7 פורסם גם הציטוט שאולי יחשוף טפח למתרחש מאחורי הקלעים ברוח המשפט "עקוב אחר הכסף…".

"יתכן וההסכם המתגבש עם ההסתדרות ורפיסות הממשלה יצילו פעם נוספת את ההסתדרות ממשבר כלכלי כפי שבפעם הקודמת ממשלת הליכוד הצילה אותה לאחר שהיא חיסלה את כל חסכונות הפנסיה של אזרחי ישראל. אם מה שיהיה לליכוד להציג זה שרק "הוא יכול" להציל את ההסתדרות (פעם נוספת) ולשעבד עוד 450 אלף עובדים לתשלום דמי חבר ולהכריח להעביר כספי מיסים לחיזוקה הרי שמצבו יהיה בכי רע."
 

הוספת תגובה