ברוכים הבאים לחלם: הספקית הראשית של חומרי גלם לקאסמים – ישראל

גאוות היצירה - קאסם בעזה חומרי גלם מישראלהוא מרכיב רקטות עבור הג'יהאד האסלאמי בלילה לאחר לימודיו במהלך היום. הוא וחבריו מסוגלים לייצר עשרות רקטות ללילה. קדירה גדולה מוכנה לשימוש על מתקן הגז בעוד ששקים המכילים את האשלגן הכלורי, המרכיב המרכזי בדלק לרקטות, מסודרים בערימות גבוהות כנגד הקיר. "אנו משיגים את זה בישראל", מסביר מרכיב הרקטות.

בכתבה מרתקת שפירסם הכתב Ulrike Putz  בדר שפיגל ב29 בינואר 2008 מתואר לילה בסדנת בניית קסאמים בעזה.

כתב ה"דר שפיגל" מתאר כיצד פעולת הסדנא עם חלק מצוותה הקבוע: "במקום ה- 12 הקבועים, רק שלושה מאנשיו של עבדול (שם בדוי) הופיעו לעבודה. "החבר'ה האחרים נמצאים במצרים, עושים קניות", הוא אומר. האם הם מחפשים חלקים לבניית הרקטות? "לא ממש. יש בידינו חומרי גלם שיספיקו לנו לשנים הבאות".  

מעל: ערימות של שקי אשלגן כלורי המהווה מרכיב עיקרי בבניית הקאסם מוכנות על "קו הייצור" באדיבות ישראל – הקישו על התמונה למצגת מלאה

במשמרת מלאה של 12 עובדים ניתן לייצר עד 100 רקטות בלילה מסביר "עבדול" הלילה עם שלושה פעילים הם ייצרו 10 רקטות בלבד. הוא לומד גאוגרפיה ביום ומזה שלוש וחצי שנים הוא מרכיב קסאמים ומידי פעם בוחן שיפורים קטנים ומצטרף לחוליות השיגור על מנת לבחון את ביצועי הרקטות. כמות חומרי הגלם שבידם, מסביר עבדול, תספיק לשנים של ייצור בקצב הנוכחי. את חומר נפץ (שלושה קילוגרם של TNT) המוכנס לראש הנפץ משיגים דרך המנהרות ממצרים ומקורו בסודאן ואת שאר החומרים מקבלים באספקה דרך הים, ממקורות שונים ובהם גם ממזרח אירופה.

"עבדול" שקיבל את ההכשרה המקצועית של הג'יאהד האיסלמי בירדן, סוריה ובאירן מסביר כי מחירה של רקטת קאסם גדולה הוא כ-500 יורו שהמימון להם מגיע עם ערוצי האספקה השונים.

כשקוראים את הדברים נזכרים בתמימותה המטומטמת של העיירה "חלם", שם היו פרנסי העיירה טורחים מבוקר עד ערב להעלות את שהורידו ולהוריד את שהעלו ללא תוחלת – מה היה סופה של חלם התמימה אנו יודעים.

הוספת תגובה