חייבים לדבר עם החמאס

דר יובל ברנדשטטרמאת: ד"ר יובל ברנדשטטר | פורסם ב21 במאי 2008

חייבים לדבר עם החמאס מכיוון שזה הנציג הלגיטימי של הערבים שקבלו על עצמם את התיוג הפלשתיני. החמאס נבחר בבחירות ישירות חשאיות ומפוקחות, הוא הנציג הלגיטימי היחיד. לכן הוא ראוי לשיחות. יתר על כן, החמאס הוא המפלגה השלטת, בדין, ברצועת עזה, שאיננה בריבונות ישראל.

יש גם על מה לשוחח. על גלעד שליט, על ההפצצות של הנגב, על הזרמת הדלק, הזרמת החשמל, התמיכה בתשתיות התקשורת, השימוש במטבע ישראלי, יש הרבה נושאים לשיחה.

השאלה רק באיזה שפה תתנהל השיחה, כי שני הצדדים צריכים לבר באותה שפה.

בערבית, בלתי אפשרי. בערבית החמאס שולל את זכות הקיום של המדינה היהודית.

בעברית, בלתי אפשרי. החמאס דובר עברית רק לצורך איומים על חיי היהודים.

באנגלית, אין טעם, מכיוון שכל דבר שהוא אומר באנגלית, הוא סותר בערבית.

לכן יש לשוחח עם החמאס בשפת אנוש, באופן אנושי, דהיינו באמצעות אנשיו. שאנשיו יסבירו לו מה אנו רוצים.

כדי שיסבירו לו, עלינו להסביר להם, בעוד הם נמצאים תחת ריבונות ישראל, בשכם, חברון, ענתות, ושא-נור, ולשלוח אותם אל בני בריתם ברצועת עזה.

וכיצד יתבצע הדבר? בכל לילה נאספים ברחבי ישראל כל אותם מבוקשים לחקירה. הללו יקבלו הסבר מדוע כדאי לחמאס להשיב את השבוי ולהפסיק את האש, ויועברו אחר כבוד אל עזה, ברכב משוריין כמובן שלא יפגעו, ושם יופנו אל מנהיגות החמאס. ביום ראשון, עשרה, ביום שני עשרים, ביום שלישי ארבעים ביום רביעי…. הבנתם.

זה איננו טרנספר חס וחלילה. זה שיחה, בשפה היחידה שהחמאס מבין. לאחר שהשיחות יוכתרו בהצלחה, נוכל לשוחח שוב על דרכם העתידית של כל אותם בעלי תיוג פלשתיני.

פרשני התקשורת הממוסדת טוענים שכבר נסינו הכל, ודבר לא יצלח, חוץ משיחות רציניות. אני מציע בזו את מתכונת השיחה האנושית דלעיל. ננסה שנה-שנתיים, ונראה אם זה יותר מוצלח מסיכולים ממוקדים של ג'ימי קדושים.

הוספת תגובה