רציונאליות ויראלית

מאת: בועז ארד | 30 במרץ 2009

מזה שבוע אני עוקב אחר התפתחות הצפייה בנאומו של הפרלמנטר האנגלי דניאל חנן על מצב הכלכלה האנגלית, נאום שנישא במיטב המסורת האורטורית האנגלית בפני הפרלמנט האירופאי בשטרסבורג כאשר בין הנוכחים יושב נשוא נאום התוכחה – ראש הממשלה גורדון בראון שחווה את 3 הדקות באופן שלא ישכח, אלו החדשות החמות ביוטיוב.

שמתי לב לכך שמדובר בתופעה ויראלית מיוחדת ברגע שנחשפתי לנאום ממספר מקורות במקביל אז צפו בנאום כמה עשרות אלפים, כשהצגתי את הקטע לשותפים עיסקיים ביום חמישי שעבר עמד מונה הצפיות על 700 אלף וכעת, בעת כתיבת שורות אלו מדובר כבר על מעל 1.8 מיליון צפיות. כאשר אתם תקראו מאמר זה כנראה שהמונה יראה יותר מ-2 מיליון צופים ומספר התגובות הכתובות כבר יעלה על 11 אלף התגובות הנמצאות כעת באתר.

ב-25 במרץ כתב דניאל חנן בבלוג שלו בטלגרף: "לפני עשרים וארבע שעות, נשאתי נאום בן שלוש דקות, שכוון אל גורדון בראון, בפרלמנט האירופאי. הודעתי על כך מראש ל-BBC ולכמה מכתבי העיתונים הגדולים, אולם, באופן בלתי מפתיע, הם התעלמו ממני. כשהתעוררתי הבוקר, הטלפון שלי היה סתום בהודעות טקסט, ותיבת המייל שלי בהודעות מייל. במהלך הלילה נצפה הקליפ עם הערותי  36,000 פעמים. היום הוא כבר הפך לוידאו הנצפה ביותר בבריטניה. כיצד זה קרה, ללא כל סיקור עיתונאי? התשובה היא שכתבים פוליטיים כבר לא מחליטים מה יהפוך לחדשות."

את החוויה המפתיעה אותה מתאר דניאל חנן, שהפך לאיש מאד עסוק בשבוע האחרון, חווים גם במכון איין ראנד במלוא העוצמה מזה מספר שבועות. מכירות ספרי איין ראנד ממשיכות לשבור שיאים, איזכורי ראנד עוברים את שיאי כל הזמנים וההופעות הטלויזיוניות של מנהל מכון ראנד, ד"ר ירון ברוק הופכות לתדירות יותר ויותר. לפניכם חלק מהן (הקישו על התמונות לצפייהבראיונות השונים).

אנו חיים בזמנים מענינים וגיבורים צצים מתוך האלמוניות והופכים לחדשות החמות בכוח היותם מצויידים ברעיון אמיתי ואחדות מוסרית.

 

הוספת תגובה