בעדאלה עסוקים

נועם דרומי, ישראלית בת 27, מנסה כבר חודשיים לקבל תגובה מארגון "עדאלה" על מכתבה, ולפי דבריה איש מהם אינו טורח לענות לה. היא שלחה אליהם את המכתב בדואר, במייל, בפאקס, התקשרה, דיברה עם שני עורכי דין, אך תמיד ענו לה שם שהם עסוקים. הנה לכם המכתב, שהיא שלחה, המועלה באישורה גם ל"אנכי".

מאת: נועם דרומי

לארגון עדאלה שלום,

שמי נועם דרומי בת 27 מקרית טבעון.

מהמעורבות שלי בענייני אקטואליה זכיתי לקרוא רבות על הארגון שלכם ועל פועלו, כאשר בדרך צצו שאלות רבות. אשמח אם לפחות על חלקן אקבל תשובות. מעניין הוא שרובן המוחלט של המדינות המוסלמיות כיום הן מדינות של עוני, שחיתות, אנרכיה, מדינות בהן ישנן פגיעות קשות בזכויותיו הבסיסיות של האדם, ועוד כהנה וכהנה.

הנה רק כעת קראתי על עונש המוות שקיבלו ארבע אחיות ורופא על הדבקה באיידס של 400 ילדים בלוב, והזרוע כמובן נטויה כי זה רק קצה קצהו של הטירוף והחוק הנוקשה שחל במדינות מוסלמיות. הוצאות להורג על רקע נטייה מינית (!) שקרו במצרים, רציחות על רקע "כבוד המשפחה", ועוד.

דבר נוסף שאני עוד ערה לו זה שכל הארגונים "למען זכויות האדם" שהוקמו ע"י ערבים הם בדרך- כלל, אם יורשה לי "חכמים בלילה". פועלים מתוך מדינות עולם ראשון, בהן הדמוקרטיה ברורה ואין על כך עוררין, ומנסים לבוא בטענות כאילו המדינה הריבונית עצמה היא הפוגעת בזכויות האזרח. הרי מה החוכמה להלחם למען זכויות אדם במדינה שהיא כה דמוקרטית, כה יציבה, כה חזקה, בתוך ים עיוותי החוק והאנרכיה שסביבנו? ניסיתם להלחם למען זכויות האדם במדינה שם זכויות האדם נרמסות יום יום, ושעה שעה? במדינות בהן נשים לא רשאיות להצביע בבחירות לפרלמנט? במדינות בהן כדי לזכות נאנסת צריך שני עדי ראייה? במדינות בהן מוציאים להורג הומואים ולסביות?

זה ברור שגם אם יש פסיקה שהיא לא תואמת את עמדתכם, הרי כולנו נסכים שבג"ץ הוא אחד המוסדות המופתיים ביותר בארץ, שאין לו אח ורע בעולם, ובטח שלא במדינות הערביות, שם החוק כפוף למערכת דתית נוקשה, והמוסר לא בראש מעיני השופטים. נותר לכם רק להתקנא על כך שהמדינה הגזענית לדבריכם – מדינת היהודים, העמידה לרשותה מוסד שכזה, שבו הכול שווים.

זה ברור לי שאין שום מדינה ערבית בעולם בה הייתי יכולה להגיש עתירה לבית משפט בדבר כלשהוא, מלכתחילה לא היה לי שום סיכוי, בהתחשב בעובדה שבמדינות ערב אין חוק שווה לכל, מוסרי והוגן. ועוד דבר. העובדה שאתם שואפים למדינה דו לאומית צריכה להבהיר לכם כמה דברים. ביום שיהיה שלטון ערבי מרכזי כלשהוא בארץ, הרי שמוסר ראוי וצדק כבר לא ישררו פה.

רק ראו מה מתרחש ברשות הפלסטינית. היכולת הלגיטימית שלכם לנהל מאבק היא אפשרית כל עוד המדינה נשלטת ע"י יהודים. ברגע שיהיה פה שלטון ערבי- חסל סדר חוק ודמוקרטיה. ועל הזכויות שלי ושל ילדיי אף אחד לא יילחם, זה בטוח. אני מקווה שיד ביד עם הקיתונות שיש לכם על המדינה "הגזענית" אתם גם מידי פעם לוחשים אחד לשני אצלכם : "ובכל זאת כמה חופש ביטוי נהדר יש פה, וחוק שכולם שווים בפניו". ויודעים היטב שזאת זכות גדולה – לכולנו – לחיות כאן, במדינת היהודים.

ממתינה לתשובתכם המתמהמת. תודה רבה ובכבוד רב – נועם דרומי.

[email protected]

לדיון בפורום על המכתב הקישו כאן

הוספת תגובה