מגע אטומי (Atomic Touch )

הקריקטורה מעל התפרסמה במקור בשנת 2003 וביולי 2006 ושוב הפכה לאקטואלית בעקבות הניסויים הקטלניים של צפון קוריאה בשבוע האחרון (2009) – ניסויים הממחישים עד כמה רופסת המשענת של קואליצייה בינלאומית עליה טענה ישראל אז כי היא סומכת עליה בנסיון הטיפול בגרעין האיראני. באותו שבוע (ביולי 2006) ביצעה צפון-קוריאה ניסויים בטילים ובינהם ניסוי לשיגור טיל בליסטי בין-יבשתי מסוג טייפודונג-2 המסוגל, עם טווח של 15,000 ק"מ, להגיע למטרות בחוף המערבי של ארצות הברית. האיור המערכתי שמעל פורסם כבר בשנת 2003 באתר Cox and Forkum מתארת על משקל "מגע מידאס" את החלופה של סחיטה בסגנון המאפייה אותה מפעילות הדיקטטורות של "ציר הרשע" בעזרת הדיפלומטיה הבינלאומית. (ראו קריקטורת המשך ).

 

במאמר "האייתוללה מפיונג-יאנג" כתבה קרוליין גליק: "ההתנהלות של צפון-קוריאה ואיראן דומה מאוד. מן הסתם, שתיהן אינן מהססות להשפיל את ארצות הברית בכל הזדמנות. איראן עשתה זאת פעמיים ביום רביעי. קודם, בעוד וושינגטון ואירופה מחכות בכיליון עיניים לתשובת איראן לחבילת המתנות שהציעו לה (דלק גרעיני, חברות בארגון הסחר הבינלאומי, חלקי חילוף למטוסים וכו'), הודיע נשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד ביום רביעי, שאין להם מה לצפות לתשובה עד אמצע חודש אוגוסט. מעבר לזה, איראן הציבה את סעיד מורטזבי כראש משלחת המשקיפים שלה למושב הפתיחה של מועצת האו"ם החדשה לזכויות האדם. מורטזבי משמש כתובע הראשי של טהראן, והוא האחראי הישיר לרציחתה ואינוסה בשנת 2003 של זהרה קזמי, עיתונאית קנדית. הוא גם עומד מאחורי סגירתם של למעלה ממאה עיתונים איראניים ולכליאתם ועינוים של מאות ממתנגדי המשטר".

מגע אטומי Atomic Touch II )  II )

 

 

 

קאסטרוקטומיה (Castroectomy )

 

האחות: "אל תדאג אל-פרזידנטה, אנו משתמשים רק בטכנולוגיה אחרונה של הפרולטריון…" פורסם לראשונה ב2 באוגוסט 2006 באתר  Cox and Forkum בעקבות אישפוזו של הדיקטטור האכזרי של קובה פידל קאסטרו. השמועות על מחלתו של קסטרו גרמו לחגיגות שמחה ב"הוואנה הקטנה" ריכוז של גלים קובנים במאימי ארה"ב.

הזלילה (Belly Up)

 

הקריקטורה מעל התפרסמה ב-14 בינואר 2007 באתר פורקום וקוקס לאחר הכרזתו של הוגו צאווז על הלאמת כל תעשיות האנרגיה בונצואלה.

הוספת תגובה