השמים הם לא הגבול….
אל"מ אילן רמון ז"ל ומורשתו מייצגים את הטוב שבישראל ובעולם.

200px-ilan_ramon_nasa.jpgב-1 בפברואר חל יום השנה השלישי לנפילתו של האסטרונאוט אילן רמון בעת מילוי תפקידו להרחבת גבולות הידע האנושי. בשבוע החולף נערך בישראל ביקור של נציגי סוכנות החלל האמריקאית בליווי הגב' רמון, שיאו של הביקור בערב חגיגי שנערך על ידי עידית החברה הישראלית: מועדון המאה של הטכניון, והמועדון המסחרי תעשייתי.

כחזיון חוזר למאמר של איין ראנד "אפולו ודיוניסוס" שנכתב בינואר 1970, גם החברה הישראלית מקוטבת בין כוחות מיסטיקניים ופרימיטיביים שביטויים הוצג בהלוויתו של "המקובל" כדורי בסוף ינואר, כדורי שמגלם בדמותו את ההיבטים המיסטיים של היהדות משמש אבן שואבת ל"פותחי גורלות", חוזי חזיונות ושאר שרלטנים – לדברי המשטרה 150 אלף איש ליוו את "המקובל" בדרכו האחרונה. באותה העת סיירו בישראל אלמנתו של אל"מ רמון, בלוויית צוות מסוכנות החלל האמריקאית וחברים הממשיכים את דרכו בין בתי ספר ברחבי הארץ כאשר הם מעניקים השראה ועידוד לקידום החינוך, המדעים והרציונליות בישראל.

 

בערב  שנערך בסיום הסיור נוכחו חלוצי תעשיית החלל בישראל ובארה"ב והוא כובד בנוכחותם של הגב' רונה רמון, והגב' איילין קולין מפקדת המעבורת דיסקאברי, שגם נשאו דברים. הגב' רונה רמון ציינה שני אירועים מכוננים מרכזיים בחייו של אילן רמון ז"ל – השתתפותו ב-7 ביוני 1981 כטייס קרב במבצע ההירואי להפצצת הכור העיראקי לאחר מטס של 1100 ק"מ והשתתפותו מטעם ישראל – בשיאו של המסע הטכנולוגי והמדעי בראשות סוכנות החלל האמריקאית בטיסת המעבורת "קולומביה" STS-701 שהסתיימה באופן טראגי ב-1 בפברואר 2003.

xx-365108668804169.jpg

צילום הכור העירקי "תמוז" במהלך ההפצצה ומיידית לאחר הפגיעה – דובר צה"ל.

"אנכי" מחזק את ידי הפועלים למען קידום הרציונליות, המדע וגבולות הידע האנושי בישראל ובעולם.

 

הוספת תגובה