רוסיה היא ספק האנרגיה הגדול ביותר של מדינות אירופה ואתמול נשבר שיא ביחסים בין רוסיה לאירופה… לא זה לא שיא הקשור להידוק טבעת החרם סביב משטר פוטין – נהפוך הוא.

לאחר משברים בשנים 2006 ו-2009 סביב אספקת הגז הרוסי דרך אוקראינה , והמשך במשברים של 2013-14 היו אמורים להבין באיחוד האירופאי שהתלות בגז הרוסי מסוכנת ומעודדת את התוקפנות הרוסית.

וכאן בדיוק נכנסו האג'נדות הירוקות וסירסו את היכולת של מנהיגי אירופה והעולם החופשי לפעול באופן רציונלי. השימוש בגז ונפט הוגדר כאיום קיומי והאקטיביסטים הירוקים שהשפיעו על הציבור ונציגיו הובילו קמפיין שמטרתו היתה לחנוק את יכולת הייצור של האנרגיה על ידי המדינות החופשיות – ובמקביל דחפו להשקעות ענק באנרגיות בלתי אמינות ובלתי יציבות (להלן "מתחדשות" של סולאר ורוח). המדיניות המטורללת התבססה על המוטו הקומוניסטי של "עולם ישן נחריבה" מבלי שיש או הוצע תחליף אמין. (שכן גם נגד אנרגיה גרעינית מתנהל קמפיין משפיע).

כך הלכה ופחתה כמות הייצור של גז באירופה והתבססה התלות המתמשכת בגז הרוסי. התוצאה היא שמדינות המערב נותרו תלויות באספקת גז רוסי ונטולות חופש פעולה מול רוסיה.

מקורות הגז של אירופה

המדיניות המטורללת הזאת בוטאה היטב בהערכת מצב צבאית שביטא המפקד העליון של צבא ארה"ב, הנשיא ארה"ב ג'ו ביידן בחודש יוני 2021 בהופעה לפני חיילים אמריקאים:

"עלינו להתחייב לפעולה שאפתנית למניעת ההשפעות הגרועות ביותר של התחממות גלובלית ומעבר של סף ה-1.5 מעלות צלזיוס. עלינו להוביל את המעבר הגלובלי לאנרגיות ירוקות."

"לאחר שנבחרתי לראשונה לסגן נשיא ביחד עם הנשיא אובמה – ביקרתי בפנטגון וראשי הצבא הציגו לנו את האיומים הפיסיים הגדולים ביותר על ארה"ב. זו לא בדיחה, אתם יודעים מה ראשי המטות אמרו לנו שהאיום הכי גדול שעומד מולנו? התחממות גלובלית."

גם בישראל תוכלו למצוא "מומחים צבאיים" שברוח התקופה מכריזים מעל הבמות כי צה"ל צריך להיערך לשינויי אקלים וזאת הסכנה הביטחונית הנצבת לפנינו.  (מקווה שהם מסוגלים לקרוא את הכתובת על הקיר כעת).

רבים ראו בקידום המדיניות המפקירה את הבטחון וההגיון לטובת אג'נדה אקלימית מסלול מהיר לקידום ופופולריות.

והתוצאה: אוקראינה הופקרה לחסדי פוטין. הסנקציות של המערב הגיעו מאוחר מידי וחלש מידי.

לפנות בוקר יום ה-24 בפברואר נפתחה מתקפה ברוטאלית של הפצצות רוסיות על אוקראינה. המתקפה מתמשכת וביום ה-9 למלחמה, ב-3 במרץ הושג ציון דרך – אירופה שברה את שיא הצביעות ורכשה את כמות הגז הרוסי הגדולה ביותר מתחילת הפלישה. ביום זה מדינות האיחוד האירופי רכשו גז רוסי ב 660 מליון יורו.

המסר שמעבירות מדינות אירופה הוא כפול – אך מתחת לשולחן, במקום שבו עריצים סוגרים עסקאות פוטין קיבל את המסר: "תתעלם מההכרזות שלנו לצורך ריצוי זעם ההמונים, תמשיך אנחנו אתך… " והוא קיבל אותו מהנהגה שמכרה את החירות והביטחון של אזרחיה בנזיד פופוליסטי ירוק.

התנועה הירוקה ושיטות פעולתה הוכיחו כי הן הכוח המסוגל לערער את החירות במערב ולחזק דיקטטורים באופן היעיל ביותר הקיים – על ידי ערעור המערכת האנרגטית במערב והחלשת חוסנו.

אני מקווה כי אותם גנרלים שהכריזו על האיום האקלימי כסיכון הביטחוני הגדול המאיים עלינו לחזור לשולחן השרטוט ולבחון שוב אם לא תרמו בעצמם למדיניות שגויה ולערעור הביטחון עליו הם מופקדים.

בספק אם יעשו זאת – כי אותה מוטיבציה שהובילה אותם לאבד את המיקוד בתפקידם גם מונעת מהם להכיר בטעות.

בכל המצב הזה יש נקודה אופטימית והצדעה לזלנסקי, נשיא אוקראינה, הממלא את תפקיד חייו: המפתח לתיקון הוא עוצמת רוח העמידה וכוח הרצון של האוקראינים…

נשיא אוקראינה זלנסקי

כל יום שעובר מעניק השראה לאזרחי העולם החופשי ודוחף את מדינות המערב לנקוט מדיניות רציונלית יותר למען חירות בעולם. הם מגלים שהדוב הרוסי המאיים הוא פקעת נחשים חסרת כיוון העוסקים בבזיזה וזיוף המציאות ואינם מסוגלים לראות את עובדות המציאות נכוחה. רוסיה היא "דב נייר" שכוחו נשען על הפחד ומתמוסס עם העלמות הפחד. ואזרחי רוסיה שהוחזקו כנתינים הולכים ומגלים שהמנהיג "החזק" שלהם לקח אותם למסע הישרדות חסר הגיון שימחוק את חסכונותיהם ואת עתידם תוך שמדינתם מתדרדרת לתחתית שתהיה עוד נמוכה בהרבה ממיקומה כיום.

האם יצליח נשיא אוקראינה זלנסקי והעמידה האוקראינית לגייס את העולם למעשים של ממש? האם נצא מהמשבר הזה מחוזקים? בינתיים אירופה מראה סימנים מעודדים של יקיצה מהתרדמת. יש מקום לאופטימיות זהירה.

הוספת תגובה