האכזבה של קלארק גייבל

מאת דיויד הייס | 13 ביוני 2015

לפני שבעים ושתים שנה החמיץ קלארק גייבל את ההזדמנות לשחק את תפקידו של הווארד רוארק בסרט "כמעיין המתגבר", למרות מאמציו שנמשכו שנים זכה בתפקיד גרי קופר.

השבוע ( 9 ביוני, 1943) לפני שבעים ושתים שנה דווח הסיפור הבא על התחרות שניהלו שני אולפנים בהוליווד על זכויות לסרט "כמעיין המתגבר". הספר פורסם 33 ימים לפני כן. וורנר ברדרס שהפיקו את הסרט בסופו של דבר- אינם מוזכרים כאחד האולפנים המעונינים. בכל אופן, יהיו אלה אולפני וורנר, שבחודש אוקטובר הגישו לאיין ראנד הצעה לרכישת הזכויות לסרט ב-50,000 דולר. המחיר שהיא קבעה היה גבוה ביותר מפי 2 מהמחיר הנהוג לרכישת זכויות לספר של סופר לא ידוע באותה התקופה ושספריו טרם השיגו מעמד של רבי מכר.

אם. ג'י. אם, שהוזכרו כמתמודדים, לא המשיכו ברכישת הזכויות. בין הכוכבים של אם. ג'י. אם היה קלארק גייבל, שתגובתו מתועדת בספר "Ayn Rand: a Sense of Life" (מייקל פקסטון וג'ף בייטינג). גייבל היה מלא חימה על כך שאולפנו כשל מרכישת הזכויות עבורו עד כי הוא איים לשבור את החוזה עם האולפנים. בשנת 1943 שירת גייבל בצבא ארה"ב והתקשה לגלות תפקידים טובים שאותם רצה לגלם. הוא גילה את הווארד רוארק תוך כדי קריאת הספר ברכבת שחצתה את ארה"ב.

ב-27 בינואר בשנת 1947, אמר גייבל בראיון עיתונאי כי רצה לגרום ל- אם.ג'י.אם לרכוש את הזכויות לספר "כמעיין המתגבר" על מנת שיוכל לככב בו. העיתון "Daily Variety" דיווח ב-16 באפריל 1946 כי גייבל ניהל משא ומתן עם וורנר ברדרס על מנת שיותר לו לשחק ב"כמעיין המתגבר" תוך שהוא נותר עובד של המתחרים ב- MGM.

MGM and Warner bros
למידע נוסף בקרו באתר האינטרנט של דיוויד הייס (והריצו חיפש פנימי על Gable ). תמונת העיתון מתוך – "Variety," June 9, 1943, pg. 6.

הוספת תגובה