התכנית המצונזרת של שטוסל

אנכי | 13 בפברואר 2016

Charlie-Hebdoללא מחאות פומביות ובתהליך זוחל מתרחשת תזוזת יבשות טקטונית – העולם המערבי כפי שהכרנו אותו כמעוז לחירות הביטוי, הוויכוח וריבוי הדעות נסחף לצנזורה עצמית חמורה המעלימה את הקולות החריגים ומאפשרת לקבוצות לחץ המאיימות באלימות לשלוט בגבולות חירות הביטוי. לפניכם תוכנית טלויזיה של שטוסל בנושא שלא תראו בשידור.

"מי שטומן את ראשו בחול" אומרת איאן עלי הרסי "גורם להגדלת הבעייה". הקריקטוריסטים שנרדפו בשל ציור מוחמד הופקרו על ידי התקשורת, חלקם נרצחו, חלקם "נעלמו" מהבמות הפומביות. הקריקטוריסטים שנותרו בחיים ממערכת שרלי הבדו בצרפת הכריזו על התבוסה בהודע כי לא יציירו יותר את מוחמד. מולי נוריס שהכריזה על "יום ציור מוחמד" נעלמה. נראה כי גם באמריקה, מבצר חירות הדיבור, החופש להתבטא כבר אינו מקודש. לפניכם קטע מתכנית של שטוסל שצונזרה. 

 {youtube}Jy4vv3jToMQ{/youtube} 

 

בוש פיינשטיין המופיע בתכנית היה הגיבור של נסיון הטבח בגארלנד, טקסס,  שסוכל כאשר שלושה טרוריסטים חוסלו בטרם הצליחו לחדור, מצויידים בנשק אוטומטי, למתחם בו התקיימה ועידת קריקטוריסטים בה הוא זכה בפרס ראשון עבור קריקטורה של מוחמד.

בוש צייר לאחרונה את האיור הבא המתאר את עמדתו של המועמד לנשיאות, דונאלד טראמפ בנושא חופש הדיבור. ניתן להתרשם מיצירותיו בבלוג האישי שלו כאן

Trumps position on Draw Mohammad contest 4 blog

הוספת תגובה