ציון יום איין ראנד

אנכי | 2 בפברואר 2015

HappyRandsDay

ב-2 בפברואר חל יום הולדתה של איין ראנד שנולדה בסנט פטרסבורג בשנת 1905. בעתיד יהפוך היום הזה ליום ציון שיחגג ברחבי העולם וכיום הוא הזדמנות למעריכיה ומוקיריה לחגוג את מורשתה והגותה. משמעותו של היום הזה הוא חגיגת העצמי, הכרה בערך ושמחה בקיום. 

המדד האתי של הפילוסופיה הינו זיהוי העיקרון המשמש למדידת בחירות האדם להשגת יעד מסויים.
איין ראנד הציעה את העיקרון של "מה שנדרש לקיום האדם כאדם" כעיקרון הראוי לכל אדם – המשימה של התאמתו לעצמך תלויה בך ובחיים שעליך לחיות בעצמך.
על האדם, כל אדם צריך לבחור את ערכיו ופעולותיו ביחס לחייו. זאת הסיבה שהאוביקטיביזם מציין את האגואיזם הרציונלי – הפעולה על בסיס אינטרס עצמי – כמדיניות ראויה.
אגואיזם מציין את המפתח האתי – לא את הפעולה. הוא מציין כי אדם צריך לשאוף לדבר שמייצג את האינטרס העצמי הראוי שלו.
האלטרנטיבה אותה מציעות גישות שונות לחיים היא כזאת הדורשת מן האדם לשרת יישות אחרת כלשהי (אל, חברה, מדינה, גזע…) ולקדם הקרבה עצמית. 
יום איין ראנד הוא מועד בו ראוי לכל אחד לבחון את חייו ולרכוש לעצמו ערך בו היה רוצה על מנת לשפרם.

 

AYNRANDDAY-ARCI

בדף הפייסבוק של מרכז איין ראנד הועלו מספר הצעות לקידום עצמי הכוללות הצעות לרכשית ספרים וקריאת מאמרים ממאמרי איין ראנד שתורגמו לעברית (וחלקם לערבית) באתר מרכז איין ראנד בישראל.

ד"ר הארי בינסוונגר מציג באתרו הרחבה לדגשים הראויים ליום זה, כיום בו אנו מדגישים את החשיבות של תיקון מוסר החובה – הקטע הממחיש זאת הוא הקטע מן הספר "כמעיין המתגבר" בו מבין קיטינג כי בגד בעצמו ובאהבתו האמיתית.

מי שיבין זאת יציל את חייו כחיים הראויים לחיותם.

תוספת: פינה שהוקדשה ליום ההולדת של איין ראנד בתכנית ספרים רבותי ספרים ביום שישי ה-6 בפברואר 2015

{youtube}ZdtspMzILU8{/youtube}
הערה: בתכנית נפלו מספר טעויות 1. איין ראנד לא ביקרה בישראל 2. הקריינות מ"כמעיין המתגבר" ולא "מרד הנפילים" ו3. יעל סלע שפירו לא ייצגה נכונה את ראנד (ראנד לא ניסתה לכתוב ספרות על מנת לייצג פילוסופיה כמטרה ראשונה).

כבונוס לקוראי אנכי מצורפת מצגת השיעור ה-9 שהועבר במסגרת קבוצת הלימוד של הספר OPAR הדנה באושר.

 מצגת מפגש 9 אושר 

RANDS DAY LIBERTY

 

 

 

הוספת תגובה