רוצחים ביננו 2014

שירות אנכי | 26 בדצמבר 2013

Las fotografías de Cho Seung Hui 001באפריל 2007 לאחר הרצח האכזרי שבוצע ווירג'ינה טק פורסם באתר מאמר תחת הכותרת "רוצחים ביננו". אז שידרו תחנות הטלויזיה, על רקע טיקסי האבל את"קלטת ההתאבדות"  בה נראה חבר "הבריגדה הפסיכופטית של המדוכאים עלי אדמות" מנפנף באקדחים וסכינים ומצלם את ברברת התחמושת הרעיונית והפיסית שברשותו.

הרוצח הפסיכופט היה מלא טענות כלפי הניצול והעושר החומרי של מארחיו "לא הותרתם לי ברירה"… "דחקתם אותי לפינה"… הכריז בווידאו "הקורבן" מטעם עצמו תוך שהוא "מצדיק" את המשך מסע הרצח אותו הוא עומד לבצע.

על רקע האירועים התראיין גם סנאטור שהתמודד באותה עת לתפקיד רם דרג ואמר: "קיים גם סוג נוסף של אלימות שעלינו לתת עליה את הדעת" … "זאת אינה בהכרח אלימות פיסית, אולם אלימות שאנו מפעילים אחד על השני בדרכים אחרות כגון 'האלימות המילולית'… קיימת האלימות כלפי אנשים שעבדו כל חייהם ולפתע נמשך השטיח מתחת רגליהם משום שמישרותיהם עברו למדינה אחרת"…

הסנאטור הצעיר היה ברק אובמה שהפך לנשיא ארה"ב והטעות הפילוסופית שלו, לאחר עשורים של חינוך פילוסופי קלוקל, הינה נחלת הציבור הרחב. על רקע זה לא מפליא שאנו מגלים כי יותר אנשים חשים כי "זכויות" מדומות ש"מגיעות" להם נגזלו מהם וזכותם המלאה, במסגרת הגנה עצמית מדומה, לתקוף את האוייב המדומה.

מלבד החשיבות העצומה בחינוך להבנת עיקרון הזכויות והפצת המאמר "זכויות אדם" של איין ראנד שמתי למטרה בפוסט זה לחשוף את הרוצחים הפוטנציאליים, אלו הרואים בהצלחה או חירות של אחרים איום לקיומם.

יהיה זה מאמר חשיפה מתעדכן שיוביל, כך אני מקווה, לשמש כתמרור אזהרה לציבור על הפצצות האנושיות המצוידות במרעום אידאולוגי משובש המתהלכות ביננו. 

התפלץ הראשון במאמר זה הוא מי שמכנה עצמו בפייסבוק בשם עמיחי זלוטניק, הנ"ל לומד באונ' תל אביב ופעיל במאבקים למען הזרים בישראל. ברכות לדף "חופשי בע"מ" שבזכותו הוצף הסיפור. חשוב לציין כי יתכן והפרופילים מפייסבוק המוצגים כאן הינם פיקטיביים וההמלצה הקבועה שלי מן השותפים לשיחה היא להתלונן במשטרה על איומים ברצח, שכן למשטרה יש את הכלים לאתר את המאיים ולהרתיעו מהמשך הפעילות המאיימת או ממימוש האיומים. כל פרסום שיחשף כאן, ישלח במקביל למשטרת ישראל.

לפניכם קטע בו זלוטניק מאיים על בן שיחו ברצח בעקבות דיון אידאולוגי תמים בו מציג הדובר את עיקרון הזכות לחיים ולרכוש. 

ZLOTNIK

לטובת הנמען של האיומים הותרנו את שמו מכוסה. את זלוטניק (אם זה שמו) אין לנו כל סיבה להסתיר – יזהר הציבור. 

 

 

 

 

ZLOTNIK-2

 

 

עידכון 26 בספטמבר 2014: בעקבות פנייה של עמיחי זלוטניק במסגרתה טען כי אין לו כוונה לרצוח ולא התכוון באמת לאיים ברצח, מועבר מאמר זה לקטגוריית מנויים על מנת שלא להיות חשוף עם שמו לקהל הרחב.

הנה מכתבו שנכתב לאחר שפנה וביקש להסיר את זיהויו והשבתי כי זה יעשה לאחר קבלת הבהרה שלא היתה לו ואין לו כוונה לאיים או לממש איום זה: 

לגיטימי,
זה מה שאני חושב על ה"איומים" –
אני חושב שברוח המחאה והתלהטות הרוחות, אולי אמרתי דברים שנשמעים קשים למי שמקבל אותם שלא בהקשרם, אך ברור לכל המעורבים בדיון שלא היתה פה שום כוונה לאיומי רצח.
הדיון התנהל בקבוצת גייז בפייסבוק בשם "חבר מביא חבר" ובה העלה הבחור שהאשים אותי בכוונת רצח (אין לי את שמו, כיוון שעזבתי את הקבוצה הזו) רעיון תיאורטי על עולם בו האזרח יממן רק את הצבא והמשטרה, כאשר כל השאר (חינוך, רווחה, בריאות וכו') – כל אדם יממן לעצמו מכיסו הפרטי. בתגובה אמרתי לו כי עולם כזה יסבול מאי שקט חברתי תמידי כיוון שלמרות שעל כל אדם מוטלת אחריות למצבו – לא כולם נולדו עם הנתונים/ המשאבים שיכולים לאפשר להם להתמודד עם עולם כזה, מה שיגרום למי שאין לו כל סיכוי לעבור ליאוש, פשיעה ואלימות.
במהלך התלהטות הרוחות בויכוח בו הואשמתי בהיותי קומוניסט (טענה מגוחכת, אני מאמין בכוחו של השוק החופשי, אלא שאני חושב שאל לנו להפוך לחברה שלא רואה כלל את קיומם של אנשים חסרי מזל), אמרתי לו שאני יכול להבין את המצוקה של מי שאין לו מה להפסיד – כי זה האדם הכי מסוכן ואמרתי לו שבאופן תיאורטי, לו אני הייתי חי בעולם חסר רחמים שכזה, יכול להיות שגם אני הייתי פונה לאלימות.
מכאן, במקום להמשיך להתמודד עם טענותיי – לקח הבחור את הדיון, חתך ממנו את מה שהתאים לאופן בו הוא מציג אותי כ"רוצח משוגע" וכתב בקבוצת "חופשי בע"מ" בפייסבוק על רוצח פוטנציאלי שאיים להרוג אותו בשל דעותיו. לא כך היו הדברים ומיותר לציין שהבחור לא הרגיש לרגע כי אכן איימתי לרצוח אותו – בעיקר כשאין לי מושג מי הוא, איפה הוא גר והוא הדבר האחרון שמטריד את שלוות נפשי. בנוסף – אינני אדם אלים וגם בגילי המתקדם (36) מעולם לא הייתי מעורב בשום פעולה אלימה, אפילו שכך הוא בחר להציג אותי.
מכיוון שמי שקורא את הדברים מהצד עלול להניח שילד טוב כמוני הוא רוצח משוגע, אני מרגיש שנעשה לי עוול ולכן אני מבקש להסיר את שמי מהפוסט בנושא.
 
מקווה שתוכל לראות את המקום שלי בעניין, אפילו שאולי אינו מתיישב בצורה מוחלטת עם תפישת עולמך.
תודה ובברכת שנה טובה,
עמיחי

 

 

 

הוספת תגובה