רשמים מביקור בסוכנות לביטחון לאומי

מאת ירון ברוק | 9 באוגוסט 2014

national-security-agency-sealה-NSA הסוכנות לביטחון לאומי היא זרוע הממשל  האמריקאית (National Security Agency) העוסקת בין השאר בניטור וריגול אלקטרוני מחוץ לארה"ב, ירון ברוק, מנכ"ל מכון איין ראנד, ערך ביקור במכרז ה-NSA וחזר עם מסקנות על הסכנות הטמונות המערכת הריגול הנסתרת.

ירון התארח בתוכנית הפודקסט של איימי פייקוף והראיון עימו מתחיל בסוף הדקה הראשונה לשידור. (המשיכו בקריאה להאזנה החל מדקה 6:56 של ההקלטה).

אם הייתי עובד שם, אומר ירון, הייתי מתפטר. והבעיה ביסודה היא לא בסוכנות אלא בהנחיות הממשל שאינן מרוסנות בשום הבנה עקרונית של היחס בין אזרח למשטר. את "חוק הפטריוט" יש לגרוס. העברנו חוק ללא הכרזת מלחמה והעברנו חוק מעורפל שאין לו תפוגה. אנו מסרבים להגדיר את אוייבינו והממשלה מסרבת לעשות את תפקידה.

"אני תומך במה שסנואודן עשה" אומר ברוק, "זה שינה את הגישה של אנשים ביחס לדברים ויש סיכוי שישתנו החוקים בנושא ומה שהוא עשה חיוני. ב-NSA הם מבוהלים ממה שהוא עשה וחרדים ממה שהוא יעשה… הוא שיחרר כ-300 מסמכים עד כה ויש לו כ-1.7 מיליון מסמכים שהוא גנב מה-NSA!…"

 קראתי את מסמכי סנודן, מסביר ירון ומציין ש"אני לא מאמין שהם אינם מאכסנים את האימיילים של אזרחים אמריקאים…" הם למשל עקבו אחר אזרחים צרפתיים שהסוכניות הצרפתיות מנועות מלעקוב אחריהם, לא אופתע לגלות מדינות אחרות מבצעות מעקבים בתמורה.

 

 

Popular Politics Internet Radio with Amy Peikoff on BlogTalkRadio

הוספת תגובה