ביום שישי האחרון הופיעה בערוצי החדשות הידיעה על תאונה בה התפוצץ צינור גז של חברת פמקס וגרם לבעירה שנמשכה כחמש שעות של גז בים. תאונות כידוע קורות ויש לצמצם את נזקיהן, אבל זה לא מפריע למקדמי האג'נדה להשתמש בפחדים על מנת לקדם את מדיניותם. על הסיפור מיהרו לרכב מקדמי האנרגיה הירוקה ושונאי הקפיטליזם.

השרה תמר זנדברג הסביר לעוקבים בטוויטר כי התמונות של הבעירה בים הם: "תזכורת דחופה למה חיוני להאיץ מעבר משימוש בדלקים פוסיליים לאנרגיות מתחדשות."

לא ברור מה הרצף המחשבתי שעליו נשענת השרה זנדברג, זה שאמור לנו להסיק מהתאונה שעלינו להאיץ את המעבר, אבל דבר אחד ברור. גז הוא רכיב חיוני באנרגיה שלנו ואין לו תחליף יעיל בעת זאת. תאונות בהיקפים גדולים משמעותית התרחשו בעבר ועלולות לקרות גם במה שנקרא "אנרגיות מתחדשות".
אסונות יכולים להתרחש בסכרים הידרואלקטרי שקורסים או בחוות מראות סולארית שעולה באש ומשחררת חומרים רעילים. להמחשה של האסונות שכבר התרחשו ניתן להיזכר באסון הסכר בברזיל עם 186 הרוגים (2019) אסון הסכר בפוקושימה, אסון סכר ב1979 בהודו שהוביל למעל 5000 הרוגים…. ועוד.

הגדיל והעלה אלון לי גרין, אקטיביסט המקדם קומוניזם בישראל ואף שימש כיועץ פרלמנטרי לדב חנין (חד"ש) שפרסם שרשור טוויטים נגד עוולות הקפיטליזם. "צריך לעבור הלאה מהקפיטליזם, שמכפיף הכל לשיקולי רווח ורואה בכדור-הארץ – על משאביו המוגבלים – מקור בלתי-מוגבל לניצול."

ללי-גרין לא הפריע העובדה שחברת הגז "פמקס" הולאמה על ידי מקסיקו ומייצגת את הגישה האנטי קפיטליסטית החביבה עליו של הלאמה. גישה שגם מגבירה את הסיכוי לתאונות. אם יש קשר בין קפיטליזם לתאונות כאלו הוא הפוך. ככל שחברה חופשית ועשירה יותר היא יכולה להעלות את רמת ההשקעה שלה בבטיחות.

האירוניה היא שלא חלפה יממה מההודעות הנמלצות של הצלבנים האקלימיים וב4/7 התרחשה דליקה נוספת של גזים שנבעו מפיצוץ בים הכספי. הפעם מדובר באירוע בקנה מידה גדול בהרבה של התפרצות וולקנית ושחרור גז שבער ושפכי בוץ שיצרו אי חדש בים הכספי. את האירוע הזה לא ניתן לרתום לאג'נדה של הקטסטרופות ולכן כנראה שלא שמעתם עליו.

לפניכם חלק מהציוצים שסיקרו את האירוע בים הכספי ומפת הפיזור של מאות נקודות וולקניות באזור:

 

 

הוספת תגובה