התאבדות המערב
מאת: מלאני פיליפס, פורסם ב- 19 באוגוסט 2006  |
www.melaniephillips.com

כאשר הותקפה אמריקה ב-11 בספטמבר על ידי ג'יהאדיסטים איסלמיים, נאמר כי זאת הייתה קריאת ההשכמה של יום-הדין עבור המערב. במשך זמן קצר, הרוב בבריטניה החליט כי ה-11 בספטמבר נגרם למעשה באשמת ארצות הברית וישראל הינה המוקד לבעיה.

כאשר הותקפה בריטניה בשנה שעברה ב-7 ביולי על ידי ג'יהאדיסטים איסלמיים, נאמר כי זאת היתה קריאת ההשכמה של יום-הדין עבור בריטניה. במשך זמן קצר, לאחר מכן חלק נכבד מן האנשים החליטו כי היתה זאת אשמתה של בריטניה בשל "האיסלמופוביה" והמלחמה בעיראק.

בתמונה: ספרה האחרון של פיליפס "לונדוניסטאן".

כעת 25 מוסלמים בריטים נאסרו בשל מזימה לפיצוץ עשרה מטוסים טראנס-אלטלנטיים בנתיבם. המזימה הנרחבת האמורה, שנראה כי כללה עשרות רבות של שותפים נוספים מגרמניה ופאקיסטן, נושאת את חותמה של פעולת אל-קאידה קלאסית. בנוסף, מקורות ביטחוניים אומרים כי עשרות תאים של אל-קאידה נוספים פזורים בחופשיות ברחבי בריטניה.

סקר דעת קהל שנערך השבוע מעיד כי הציבור הבריטי לפחות התעורר לנוכח העובדה שאנו בתוך מלחמה עולמית. לא כך, בכל אופן, הממסד הבריטי ובכיתות הפטפוט. הכחשה אינה עוד שם של נהר במצריים אלא פאתלוגיה בריטית.

סגן המפקד של משטרת לונדון פאול סטפנסון תיאר את המזימה כמעשה "פשע" שאינו "קשור לקהילות" אלא באנשים "שהתחפשו לחברים בקהילה, ומתחבאים מאחורי דת מסוימת". כך הפך מעשה מלחמת קודש שעמד להתבצע בשם האיסלם למעשה שרק במקרה השתמש באמונה כהסוואה אקראית, האמנם, ממש כפי שהיה יכול להשתמש בזן בודהיזם או בזרתוסטיאניזם?

20060906londonbus01.jpg

ואז מגיעה המקהלה הקבועה המשננת כי הכל בגלל המלחמה בעיראק וההתנהגותה של בריטניה כפודל של אמריקה. זאת הייתה גם הנחת היסוד של מכתב שפורסם בסוף השבוע שעבר על ידי 38 קבוצות מוסלמיות, חברי פרלמנט, ואצילים שטענו כי אם בריטניה לא תשנה את מדיניות החוץ שלה היא תספוג עוד זעם טרוריסטי. איום מביש זה כלפי האומה עורר גינוי זועם מטעם מזכיר המדינה, ג'ון ריד, בשל ההצעה הגלומה בו כי טרוריסטים יכתיבו את מדיניות בריטניה.

אולם הטיעון כי מדיניות החוץ היא הסיבה לאיומים על בריטניה – טענה המוצעדת בסך על ידי ספקטרום רחב של אנשים – היא כשלעצמה אידיוטית מעל לכל מידה. כפי שאמר ריד, מזימה של אל-קאידה לביצוע פיגוע בבריטניה התגלתה בברמינגהם כבר בשנת 2000 – לפני ה-11 בספטמבר, ובוודאי שלפני המלחמה בעיראק. באופן דומה, התקפות ג'יהאדיסטיות על ארה"ב החלו 22 שנים לפני ה-11 בספטמבר עם משבר החטופים בשגרירות האמריקאית באירן בשנת 1979, שלוו בשני עשורים של התקפות נוספות.

20060906londonbus02.jpgאפילו כעת, מרבית הבריטים אינם מבינים את האפוקליפטיות המשיחית המניעה כעת את המשטר באיראן לפתח נשק גרעיני עימו יסחטו את העולם. הם כושלים מלהכיר בטבעה הדתי של מלחמה עולמית זאת, כאשר אפילו סימני אזעקה של שותפות איסטרטגית שיעית סונית בעיראק ובעזה, ועמם אל-קאידה התומכת בחיזבאללה בלבנון. כאשר הנשיא בוש אמר כי אנו במלחמה נגד האיסלם הפאשיסטי, הוא ביטא עובדה המדגימה עצמה.

אולם בריטים רבים פשוט מסרבים להכיר בכך שהשורש הסיבתי לאיומים מולם עומדת בריטניה
הינו האיסלם. דבר זה אינו אומר כי כל המוסלמים התגייסו למען הרעיונות המרושעים. מאות אלפי מוסלמים בריטיים אינם תומכים בהם, בעת שברחבי העולם מוסלמים הינם רוב הקורבנות שלהם.

אולם מספר רב מידי מזדהים עם רעיונות הקיצוניים. משאל שנערך לאחרונה גילה כי רבע מהמוסלמים הבריטים מאמינים כי ההתקפות ב-7 ביולי היו מוצדקות, ומספרם אף עולה לשליש בינות המוסלמים הצעירים.

רבים מאנשים צעירים אלו חיים באי-ודאות תרבותית, נקרעים בין תרבותם המדכאת של תת היבשת האסאתיתrally.jpg ובין התרבות הבריטית המדיחה והמבזה. והמסר הנורא של הגיהאד נשמע כשירת הסירנה בעבור אלו שננטשו במדבר הנפשי ומחפשים אחר משמעות לחייהם.

מסר זה נותן להם זהות המייצרת כבוד עצמי משום שהוא מעצב להם תבנית הרואית: כלוחמים ל'הגנת' ממלכת האל. זאת היא בניית זהות על שנאה טהורה, על שקרים, על פארנויה, על רצח המוני ואפילו ניסיון לרצח עם.

אלו רעיונות שהורגים. אולם משום שהם רעיונות, חלק מתחומי הגיוס המובהקים ביותר אינם המסגדים והמדרשות של החצרות האחוריות אלא המושבים שנועדו למחקר אינטלקטואלי, האוניברסיטאות. הקמפוסים של בריטניה הינם שטח ציד עשיר לג'יהאד.

משאל דעת קהל שנערך לאחרונה באירופה מגלה כי בעת שבריטניה היתה המדינה המכבדת ביותר את אזרחיה המוסלמים, הם ענו למחווה על ידי שנאה למדינת מוצאם, למערב וליהודים יותר מבכל מקום אחר. מדוע? לא ניתן להתחמק מן התשובה. המוסלמים הבריטיים הופכים לקיצוניים על ידי בריטניה בעצמה.

היות ומוסלמים שמוחותיהם מכופפים כבר על ידי תעמולת השקרים והשנאה נגד אמריקה, ישראל והיהודים השופעת מן העולם הערבי הינם מטרה יומית ל-BBC ואמצעי תקשורת אחרים שאינם חוסכים התקפות חריפות נגד הרשע של אמריקה, הרשעות של ישראל והעובדה כי בריטניה הינה הפתי של אמריקה המרשעת וישראל המרושעת, מי יכול להיות מופתע כי מספרים עצומים של צעירים מוסלמים הניתנים להשפעה מתגייסים על מנת לפטור את כדור-הארץ מעונש זה?

ה-BBC, שהשפעתו הגלובלית משתווה רק לאשמתו, מסית לשנאה בעוצמה על ידי הצגה מעוותת מתמידה של ההגנה העצמית הישראלית כתוקפנות ללא סיבה, ומעניק זמן-אוויר לתהלוכה בלתי פוסקת של ג'יהאדיסטים איסלמיים, תועמלנים, פעילים אנטי-מערביים וקנאים בהותירו בקושי רמז אזכור למתנגדיהם.

הממסד הפוליטי והבטחוני הבריטי, בנתיים, כושל מלהבין כי אין זה מספיק לסכל מזימות טרוריסטיות ולשבש תאי טרור אלא עליו גם להילחם באידיאולוגיה של השקרים, השנאה והפחד הדוחפים חלק מן המוסלמים למעשים נוראים אלו. לא רק שהם נכשלים מלעשות זאת, אלא שהם אפילו גייסו ג'יהאדיסטים ללב הממשל לשמש כיועצים. behead.jpg

המנטרה המצדיקה את התבוסתנות הזאת לקיצוניות היא הטענה שרובם המכריע של המוסלמים בבריטניה הינם "מתונים". אמת, הרוב הגדול מתנגד לטרור. אולם בריטניה הגדירה כעת באופן יעיל כמתון מישהו שאינו תומך ברצח המונים – וגם אז, רק בבריטניה.

היכן הם הדמויות הציבוריות המוסלמיות המגנים את אלו בקהילתם התומכים מחבלים מתאבדים בישראל ובעיראק? או מגנים את אלו המאשימים את ישראל ואת היהודים בכל מחלות העולם? או את אלו הטוענים כי המערב הינו מזימה ענקית להרוס את האיסלם?

לא תשמעו גינויים כאלו מראשי המועצה המוסלמית בבריטניה – אירגון המעריץ את השייח יוסוף קארדאווי, התומך בפיגועי התאבדות בישראל ובעיראק – שאמר כי מטרתו היא לגרום לבריטניה לאמץ ערכים איסלמיים.

לא תשמעו גינויים כאלו מסעיד עזיז פאשה, המזכיר הכללי של איגוד הארגונים המוסלמים של בריטניה ואירלנד, שאמר כי רוצה לציין חגים לאומיים לציון פסטיבלים וחוקים מוסלמיים שיתייחסו למשפחה ושייושמו אך ורק למוסלמים – דרישה שמזכירת האיגודים רות קליי אמרה באופן מדהים כי היא תשקול. האם אלו באמת גישות מתונות?

העובדה הלא-נעימה היא שיש רצף של קיצוניות איסלמית מתמשכת בבריטניה. בעת שכנראה רק מספר קטן מהשותפים לו יהיו מעורבים אי פעם במעשי אלימות, רבים מידי אחרים תומכים באמונה וברעיונות הנתעבים התומכים בים השנאה והקנאות העיוורת שבתוכו שוחה הטרור.

המרכזיות של שנאה אנטי-יהודית באיומים כלפי בריטניה והמערב גורמת לאיבה בבריטניה כלפי ישראל – והיפוך גס של מלחמת 50 השנים להגנה עצמית שלה מפני הכחדה – לא רק אפליה מצערת אלא פעולה של התאבדות תרבותית.

אויביה הרבים של ישראל בבריטניה ללא ספק יהיו מרוצים עם החלטת האומות המאוחדות לסיום המלחמה בלבנון. אולם על ידי סירוס ישראל, החלטה זאת חיזקה הלאה את איראן והפיחה רוח בג'יהאד הגלובלי נגדם.

מהלכיה המטופשים של ישראל במלחמה בלבנון והפסקת האש שבסיומה אינם רק אסון פוטנציאלי לישראל. אל-קאידה – וחשוב מכך – איראן מריחים דם יהודי כעת, אולם, לאור החולשה הנראית משתיקת המגינים על המערב, הם רואים הזדמנות להכפיל את מאמציהם להכות ישירות בבריטניה ובאמריקה. המלחמה של ישראל הינה המלחמה של העולם. ישראל תאבד והעולם יאבד.

עד אשר בריטניה תתעשת ותברר לעצמה מי הם בדיוק בני בריתה ומי הם אויביה, עלול כבר להיות מאוחר מידי.

מלאני פיליפס בראיון לרשת FOX על ספרה האחרון "לונדוניסטאן"

על הכותבת: מלאני פיליפס ( Melanie Phillips  ) הינה עיתונאית וסופרת בריטית, היא ידועה בעיקר בשל טורה המופיע ב"דיילי מייל". הינה חתנית פרס אורוול לעיתונות משנת 1996.

הוספת תגובה