הסכנה הגלובלית החדשה: היום מתקצר

מתוך שידורי חדשות קול ישראל | 3 באפריל 2007

הידיעה ההזויה של החג בקעה ממקלט הרדיו בשידור החדשות של השעה 11 בבוקר, ביומיים איחור אחרי 1 באפריל. "התחממות כדור הארץ", הכריז הקריין, "מדענים מגרמניה חישבו ומצאו כי השפעות התחממות כדור הארץ תגרום להתקצרות היממה…

מחישובי המדענים עולה כי ההתחממות תביא להורדת הצפיפות של מי הים באזור קו המשווה, דבר זה יגרום להאצת סיבוב כדור הארץ ולקיצור היממה." עכשיו כשעוד עדות מכרעת לנזקים מונחתת על תודעותיהם הרופסות של אזרחי ישראל, סיים הקריין בענות חלושה עם העובדה החדשותית הפחות חשובה מהכל: "על פי חישובי המדענים השינוי יתרחש בעוד 200 שנה ויגרום לקיצור היום ב… 12 אלפיות השנייה"… האהה… איזה דיוק גרמני.

איזו הקלה למי שחשב שהוא עומד להכפיל את חשבון החשמל שלו. לפעמים אני שואל את עצמי מה גורם לעורך חדשות להחליט כי "ידיעה" (יומרני לקרוא לזה ידיעה – זה יותר דומה למכתבי השרשרת של אגדות אורבניות שמופצות באינטרנט) כזאת ראוייה לשידור – האם מישהו איים כי עורך חדשות בטנזניה שסירב לשדר ידיעה זאת ירד מנכסיו ופוטר מעבודתו וגם אישתו וילדיו המירו את דתם?

מה שברור הוא כי פירכאות כאלו המופרחות שוב ושוב מעל גלי האתר פועלות על תודעת הציבור הישראלי שאינה מצטיינת בביקורתיות יתרה. עוד מסמר שיגרום לאנשים לחשוב כי יש לנו עניין עם סכנה מתעצמת ננעץ – עליו יתלו פוליטיקאים ובוזזים את סדר היום שיעלה לנו ביוקר בקרוב. 

הוספת תגובה