"להביע את תודתי האין-סופית עבור הטיפול המסור שממשלת המפלגה, סגלי צוותי העבודה שהלכו לוועדות הכפר והשכונה ומנהיגי קבוצת הייצור העניקו למשפחתי." – מתוך מכתב שנשלח מן הכלא

מאת אור אל בלינסון, פורסם במקור בפייסבוק.

לא ברור בדיוק למה, אבל נראה שממשלת סין כעת מאפשרת לאויגורים הכלואים לכתוב מכתבים למשפחה. אני אומר "מאפשרת" כי אני רוצה להאמין שזו דרך לתת להם לבשר למשפחות שלהם שהם לפחות בחיים, אבל יכול להיות גם שזו יוזמה סינית לחלוטין. בכל מקרה, המכתב מעורר חלחלה:

"אשתי היקרה, האהובה, החמודה, המוערכת, מה שלומך? האם את חשה בטוב? האם ילדינו היפים בסדר? האם לימודיהם מתקדמים כהלכה? מה שלום שאר קרובינו האהובים? אני רוצה להביע את תודתי האין-סופית עבור הטיפול המסור שממשלת המפלגה, סגלי צוותי העבודה שהלכו לוועדות הכפר והשכונה ומנהיגי קבוצת הייצור העניקו למשפחתי.

אשתי האהובה, אני כותב לך מכתב זה כדי למסור לך חדשות טובות. כששמעתי לראשונה את הבשורות האלו, לא יכולתי לעצור את דמעות האושר שזרמו כפנינים מעיניי. כשאת תשמעי זאת, אושרך יגרום לדמעות לזרום כפנינים גם מעינייך הנובעות ואת עשויה אף למהר לספר לאחרים. בקוראך זאת, את ודאי ממתינה שאספר לך אילו חדשות טובות אלה.

הרשי לי להסביר לכם מדוע אני רוכש השכלה בבית ספר להכשרה זה. בשל העובדה שקיבלתי חינוך [דתי] מאבי ב-1987, הייתי אמור להיות נידון לעונש של שנה עד שלוש שנים על פי סעיף קטן 14 של סעיף 120 של חוק העונשין של המדינה. כששופט ממחלקת המשפט המחוזית יחד עם מנהיגי בית הספר ערך פגישה בנושא [משהו שנשמע כמו סלוגן של המפלגה] והכריז שהם יעניקו לי חנינה על פשע זה, התמלאתי באושר ובכיתי דמעות שמחה. אחרי הכול, הלא הייתה זו מפלגתנו האדירה והנדיבה שאמרה שהם, בכל אדיבותם האוהבת, יפתחו את מרכזי ההכשרה האלו כדי לנקות במהרה את הרעל שהאנשים רעי הכוונות שתלו בעם הפשוט והקורבן ויחזירו אותנו למשפחתינו מיד אחר כך? תחת הדרכתה הנכונה של המפלגה, המנהיגים החכמים, כדי להבטיח את עתידם הזוהר של העם, העניקו לנו סביבה נוחה, מעונות נקיים ונוחים ושלוש ארוחות מצוינות, טעימות ומתוזמנות היטב ביום וכן מורים בעלי יד ומשטרה ש אנשים אמיצים שיהיו איתנו יום וליל, בעודם מופרדים ממשחותיהם החמות כדי לעזור לנו בחינוכנו. הם תמיד נותנים לנו שיעורים בשפה הלאומית ומשפט ומניחים עבורנו את יסודות הידע הדרוש כדי להתנגד לטרוריסטים של "שלושת הכוחות הרעים" ונותנים לנו יסודות איתנים כדי לאפשר לעם להתקיים בשלום ברגע שתושג יציבות חברתית.

אשתי האהובה, אני מכיר אותך היטב. תמיד תמכת במפלגתנו. אחרי הכול, האין מפלגתנו זו שעומדת ראשונה בעולם באופי ובמעלות טובות? אם כך, אחרי שתמסרי לילדים על כך שנתנו לי חנינה, אוביל אני ואביע את תודתי למפקדה, אהפוך למופת ותחת המדיניות הטובה של המפלגה אשוב בקרוב לחברה. ברגע שאשוב לחברה, אדבוק היטב למפלגה ואעקוב אחריה, אציית לה ואהפוך לאזרח טוב של סין.

מהמוט מהמוט"

מכתבים דומים החלו להציף את הרשת. שימו לב במיוחד לסיבת כניסתו למחנה. מכתב אחר שהגיע לידיי די דומה בגועלו רק עם עברה אחרת: יציאה לעלייה לרגל למכה. שאר המכתב דומה עם שינויים קטנים. מעניין אם באמת יחזרו.

לקריאה נוספת אודות מחנות החינוך מחדש" בויקיפדיה – כאן.
להאזנה להרחבה, פרק מהפודקסט Planet Money, "כלואים בפנאופטיקון הסיני :

Stuck In China's Panopticon

הוספת תגובה