גרעין תוכנית הלימודים (Core Curriculum )

06.05.23 core curriculum

 

הקריקטורה פורסמה באתר coxandforkum.com ב23 במאי  2006. הפרסום בעקבות מאמר ב"וושינגטון פוסט" המתאר את שנאת היהודים והנוצרים המוחדרת במערכת החינוך הסעודית למיליוני תלמידים, שנאה ששיאה בחינוך לג'יהאד. זאת אחרי הבטחות סעודיות כי חומר הסתה יוצא מתוך תוכנית הלימודים לאחר פיגועי ה-11 בספטמבר.  15 מתוך 19 החוטפים של פיגועי ספטמבר היו חניכים סעודיים של אסכולת הג'יהאד. לקריאה נוספת באתר המרכז למורשת המודיעין (מל"מ).

 

נסיכת הנאורות (Sultan of Enlightenment)

06.03.16 sultan_of_enlightenment

הקריקטורה פורסמה באתר www.coxandforkum.com ב16 במרץ  2006 בעקבות הופעתה המרהיבה של ד"ר סולטאן באל ג'זירה ועמידתה חסרת הפשרות, בערבית, למול קהל עוין באולפן וברחבי העולם הערבי על ערכי האמת: "ההתנגשות לה אנו עדים כיום ברחבי העולם היא לא בין דתות, או תרבויות. ההתנגשות היא בין מנטאליות של ימי הביניים למנטאליות של המאה ה-21. זוהי התנגשות בית תרבות לבערות, בין התרבותי לפרימיטיבי, בין ברבריות לרציונאליות, זהו עימות בין חופש לדיכוי, בין דמוקרטיה לדיקטטורה. זוהי התנגשות בין זכויות אדם לבין שלילתן, בין המתייחסים לאישה כאל חיה ובין המתייחסים לאישה כאדם. מה שאנו רואים כיום איננה התנגשות תרבויות, תרבויות לא מתנגשות אלא מתחרות!" לקריאה נוספת ראו המאמר וההפניות ב"גבורתה של ד"ר סולטאן" באנכי.

 

אימת המצוירים (Toonophobia)

06.02.21 toonophobia

הקריקטורה פורסמה באתר www.coxandforkum.com ב21 בפברואר  2006 בעקבות עמדתו הראויה של כריסטופר הצ'ינס ( Christopher Hitchens ) שעלתה ב At Slate.com  מוקדם יותר החודש. הצ'ינס עמד על הזכות ללעוג לדת (ראו בקישור) הצ'ינס קרא לנקיטת פעולה הפגנתית ביום בפברואר מול שגרירות דנמרק בוושינגטון, הקהל הוזמן תחת הכותרת "עומדים לצד דנמרק" להפגנת נוכחות רגועה ולשיחה ידידותית בליווי דגלי דנמרק וכרזות תמיכה שיכללו בין השאר "קנו קרלסברג" או "קנו לגו".

בשם הפארודיה, כותבים פורקום וקוקס, נטלנו חירות לא מבוטלת עם יצירותיהם של אחרים. על מנת לציין את הקרדיטים הראויים הקריקטורה מציגה את הקריקטורות הדניות המקוריות מהעיתון "יולנדן פוסטן". האמנים הם (משמאל לימין): קלאוס סידל (Claus Seidel), ראסמוס סנד (Rasmmus Sand Hoyer ), פדר באונדגארד (Peder Bundgaard ), ו- קורט ווסטרגארד (Kurt Westergaard ). לצפייה בשאר הקריקטורות של מוחמד ראו Mohammad Cartoons.com . קריקטורות החזירונים (משמאל לימין): אוליביה מאת איין פלקונר (Ian Falconer ), מיס פיגי מאת ג'ים הנסון, פורקי החזירון מאת בוב קלמפט, (Warner Bros.) וחזרזירון מאת א.א. מילן ודיסני.

 

הזכות ל"חילול השם" (A Right to Blasphemy)

06.02.05a right to blasphemy

הקריקטורה פורסמה ב6 בפברואר  2006 בעקבות הקריאות האלימות לטבח באזרחי המערב בשל הגנתם על חופש הביטוי. הקריקטורה הושפעה מתמונת רויטרס מלונדון – חשוב להביט גם בתמונות אותם מביאה העיתונאית האמריקאית מישל מלכין של אופי ההפגנות הנערכות בלונדון. התמונה מצ"ב:

behead

 

בעיית תדמית

06.01.31 image problem

הקריקטורה פורסמה ב31 בינואר 2006 בעקבות הסערה ההולכת ומתפתחת בעולם המוסלמי לאחר פרסום קריקטורות של מוחמד בעיתון הדני Jyllands-Posten. שיאם הנוכחי של המהומות הוא באירגון חרם כלכלי והפגנות אלימות שהביאו גם להצתת והחרבת שגרירות דנמרק בדמשק. לכיסוי המפורט הקישו כאן. כדאי לחזות גם בתמונות אותם מביאה העיתונאית האמריקאית מישל מלכין של אופי ההפגנות הנערכות בלונדון. אנכי קורא לכל מי שחרויות הפרט חשובות לו לתמוך במאבק נגד הפאשיזם האיסלמי.

 

הוספת תגובה